ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 11 Μαρ 2024 09:52 Αν υπηρχε και ποιο κατω ταξη εκει θα τον εβαζα τον πρακτορα σου ,γιατι σε ακουσε στο σεταπ που του εδωσες και το BENELI του απο CAL 12 το εκανε CAL 10 ,και ψαχνει τωρα να βρει σεταπ και φυσιγγια CAL 10 ,και ασε που τρεχει τωρα στον οδοντιατρο . :o :shock: :D :D :D Για ολα αυτα θα τον αφησω μεταξεταστεο για τον Σεπτεμβρη στα ορτυκια . ;) :D :D :D Την Παρασκευη εδω στην περιοχη ειχε διακοπη ρευματος για αρκετες ωρες ,και μηπως πηρες εκεινη την ωρα . ;) :D :D :D
Γραφικέ γεροντάκο εκείνο το σετάπ έφερε χρυσά μετάλια το 2004 στη Κυπρο :) :) :D :D Ασε που κατέβαζε τις τσίχλες απο τα 40 μέτρα αλλά φώναζε ο άλλος εισαστε Γουρούνια απο ενα χιλιόμετρο μακρυα γιατι τον ενοχλήσαμε 8-) 8-) Άντε να σου δώσω και ένα Α0 στα 32 που το κάναμε πριν 6 χρόνια και το πήραν μυρωδια οι βιομήχανοι περσυ και το αντιγράψανε ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 11 Μαρ 2024 22:20 περιμενω μηπως πεσουν τα σκαγια , γιατι 4,30 τα θεωρω ακριβα , εαν ποτε πεσουν κατω στα 4 ευρω , η εαν διαπραγματευτο και μου τα αφησουν τουλαχιστο 3,80 το κιλο θα παρω 4 τσουβαλια των 25 συνολο 100 κιλα , ολα σε 9αρι , μια και τα σκαγια δεν χαλαν , εαν οχι θα γεμιζω με αυτα που εχω , και θα περιμενω του χρονου , εαν οχι και δεν πεσουν η δεν μου τα αφησουν 3,80 το κιλο , τοτε θα γεμισω τα 10 κιλα 9αρια που εχω ακομη , τα 15 κιλα 10αρια , αν και δεν μου αρεσει το 10αρι , και θα αναγκαστω να γεμιζω και 8αρια στην τσιχλα που εχω 20 κιλα , πραγμα που το θεωρω χοντρο στην τσιχλα , τα ειχα παρει για τρυγονια και αγριοπεριστερα , καθως εχω και ενα τσουβαλι σχεδον γεματο 7αρι για αγριποπεριστερα και φασα το καλοκαιρι , και παλι εαν δεν πεσουν ουτε την επομενη τοτε θα παρω μονο ενα τσουβαλι 9αρι , ειπαμε μας αρεσει η ιδιογωμοση , αλλα ΟΧΙ να μας στοιχιζουν ακριβοτερα απο τα ετοιμα φυσιγγια , γιατι με της σημερινες τιμες δεν συμφερει να γεμιζεις σε 12αρι 28 και 30 με 32 γραμμαρια , παρα μονο απο 35 και πανω , αλλα ποσα φυσιγγια θα ριξει καποιος 35 και 40 γραμμαρια δυο κουτια με το πολυ τρια , και να φανταστειτε αλλοι ειναι πολυ ποιο ακριβοι , απο οτι ο χορηγος μας
Ορφανίδη και εδώ στα 4 ευρώ πάει η τιμή αν και εχω 2 χρονια να αγοράσω αφου προσωρινά λογω τις μετακόμισης δεν γέμιζα αλλά εχω στοκ και σύντομα τωρα που θα πάω στο νεο σπιτι θα αρχίσω πάλι.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τα χρυσα μεταλια τα πηραν με χρυσα δοντια ? Γιατι εμαθα οτι ολοι που πηραν μερος στους αγωνες εχουν χρυσα δοντια στην μασελα τους . :D :D :D Αυτα κανεις με την ΑΟ για αυτο και δεν υπαρχει στο εμποριο ,γιατι την κρατανε ολη την ποσοτητα οι κατασκευαστες ;) :o :D :D Αλλωστε εγω τι να την κανω ? Αφου τα περισοτερα σκαγια που βαζω στα φυσιγγια μου δεν ξεπερνουν το πολυ τα 34 γραμμαρια ? ;) 8-) Οποιος θελει να τρεχει στους γιατρους να του του δωσεις το σεταπ . :D :D :D :D Στις τσιχλες φετος εριχνα απο 28 γραμ μεχρι 30 το πολυ . 8-) Τωρα για εσενα για να κτυπησεις μια τσιχλα τα 40 γραμ σκαγια ειναι λιγα . :o :o :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα εδω τα φυσιγγια τα ετοιμα ειναι πολυ ακριβα .Απο οτι καταλαβαινω και οι κατασκευαστες προσπαθουν να κρατανε οσο μπορουν χαμηλες τιμες αλλα....ολα τα υλικα εχουν παρει την ανηφορα .Εγω ενα προχειρο λογαριασμο που εκανα τουλαχιστον στα σκοτευτικα που ριχνω στο σκοπευτηριο με δικα μου φυσιγγια ειμαι πολυ λιγο ποιο ακριβα απο τα ετοιμα ,[με ριγμενους καλυκες ].Αλλα τι να κανω αφου εχω την τρελα με την ιδιογομωση ?Το θεμα δεν ειναι τα σκαγια αλλα οι πυριτιδες που δεν υπαρχουν πια .Στα ορτυκια και στις τσιχλες εριχνα με PSB1 και ειχα πολυ καλα αποτελεσματα ,γιατι περυσι ολο το καλοκαιρι στο σκοπευτηριο εκανα πολλες δοκιμες .Στα σκοπευτικα μου ριχνω με την PSB5 και αυτη ειναι πολυ καλη στα πιατακια ,αλλα φετος θα ειμαι και εγω ποιο μαζεμενος στις πουλες στην προπονηση [οσο υπαρχει αυτη]. ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 12 Μαρ 2024 09:08 Τα χρυσα μεταλια τα πηραν με χρυσα δοντια ? Γιατι εμαθα οτι ολοι που πηραν μερος στους αγωνες εχουν χρυσα δοντια στην μασελα τους . :D :D :D Αυτα κανεις με την ΑΟ για αυτο και δεν υπαρχει στο εμποριο ,γιατι την κρατανε ολη την ποσοτητα οι κατασκευαστες ;) :o :D :D Αλλωστε εγω τι να την κανω ? Αφου τα περισοτερα σκαγια που βαζω στα φυσιγγια μου δεν ξεπερνουν το πολυ τα 34 γραμμαρια ? ;) 8-) Οποιος θελει να τρεχει στους γιατρους να του του δωσεις το σεταπ . :D :D :D :D Στις τσιχλες φετος εριχνα απο 28 γραμ μεχρι 30 το πολυ . 8-) Τωρα για εσενα για να κτυπησεις μια τσιχλα τα 40 γραμ σκαγια ειναι λιγα . :o :o :D :D :D
Γεροντάκο απο οτι βλέπω δεν διαβάζεις καλά τι γράφω :) :D :D :D Εγραψα για την Α0 στα 32 και εσύ το εκανες στα 34 :) :D :D :D Και για την D20 στα 24 αλλά και εσυ πιστευεις οτι η D20 ειναι 3 διαφορετικές πυρίτιδες :?: :?:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Μαστορα ουτε αυτη υπαρχει στο εμποριο ,αλλα και αυτη την λιγη την βρηκαμε με τον πρακτορα σου σε ενα μικρομαγαζο σε ενα χωριο . ;) 8-) Πηγαινουμε δεξια και αριστερα και ψαχνουμε να βρουμε στοκ . ;) Και για να ξερεις υπαρχουν πολλες εκδοχες της D 20Χ32 και D 20 X 28 .Παλι αδιαβαστος ηρθες ? Οταν θα ερθεις στην Αθηνα θα σου κανω ιδιαιτερα μαθηματα στο ,,μπλε χταποδι,, . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ειχα την D20 V για 28 γραμμαρια την ειχα δοκιμασει παλια με λαθος καψουλι 686 , και δεν μου αρεσε , και την ειχα παρατηση στο ντουλαπι για πολλα χρονια , φετος που μου χαλασε το 20αρι της τελευταιες 4 μερες , ειπα να ευκαιρια για να φευγει μια και ειχα 250 γραμμαρια , την γεμισα με cx2000 1,40χ 28 αστερι με συγκερωτηρα ζμν 21 και επαθα πλακα , και κοντα και μακρια με το ρωσικο του πατερα μου με αυλους 18,2 , και στοκ ανοιγμενα απο οπλουργο 4 αστρα και 3 αστρα
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Μια χαρά Νικόλα .Αν και κάνω πλάκα με τον Περικλή ,μια χαρά πυρίτιδα είναι αρκεί να της βρεις το κατάλληλο σεταπ .Για να βρούμε με τον Χρήστο και να πάρουμε ένα κιλο τρέχαμε 120 χιλιόμετρα μακρυά .Εγώ δεν την έχω γεμίσει ακόμα ,γιατί φέτος έριξα όλο το βάρος στην PSB1 και την PSB5 .Τώρα που θα ξεκινήσω το σκοπευτήριο θα γίνουν δοκιμές στον πίνακα και με αυτή .Πάντως ο Χρήστος που την δούλεψε στις τσίχλες πήγε πολύ καλά .Το θέμα είναι πότε θα ξαναφέρουν τις παραδοσιακές πυρίτιδες που δουλεύω χρόνια τώρα SIPE S4 A1 MB32 .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

υπαρχει περιπτωση να φερουν S4, SIPE, MB32
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πολυ δυσκολο το βλεπω Νικολα για να ερθουν αυτες οι πυριτιδες .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 12 Μαρ 2024 14:13 Μια χαρά Νικόλα .Αν και κάνω πλάκα με τον Περικλή ,μια χαρά πυρίτιδα είναι αρκεί να της βρεις το κατάλληλο σεταπ .Για να βρούμε με τον Χρήστο και να πάρουμε ένα κιλο τρέχαμε 120 χιλιόμετρα μακρυά .Εγώ δεν την έχω γεμίσει ακόμα ,γιατί φέτος έριξα όλο το βάρος στην PSB1 και την PSB5 .Τώρα που θα ξεκινήσω το σκοπευτήριο θα γίνουν δοκιμές στον πίνακα και με αυτή .Πάντως ο Χρήστος που την δούλεψε στις τσίχλες πήγε πολύ καλά .Το θέμα είναι πότε θα ξαναφέρουν τις παραδοσιακές πυρίτιδες που δουλεύω χρόνια τώρα SIPE S4 A1 MB32 .
Εδώ και δύο δεκαετίες η Κυπρος γεμιζε με D20 αλλά εσύ είχες άγνοια :) :) :D :D Την Τρώγαμε με το κουτάλι για πρόγευμα , γευμα, και βραδυνό την γνωρίσαμε οσο καλύτερα απο κάθε άλλο επειδή ητανε και η Νο1 πυρίτιδα που χρησιμοποιούσε η Βικτορυ. :) :)
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 12 Μαρ 2024 11:36 ειχα την D20 V για 28 γραμμαρια την ειχα δοκιμασει παλια με λαθος καψουλι 686 , και δεν μου αρεσε , και την ειχα παρατηση στο ντουλαπι για πολλα χρονια , φετος που μου χαλασε το 20αρι της τελευταιες 4 μερες , ειπα να ευκαιρια για να φευγει μια και ειχα 250 γραμμαρια , την γεμισα με cx2000 1,40χ 28 αστερι με συγκερωτηρα ζμν 21 και επαθα πλακα , και κοντα και μακρια με το ρωσικο του πατερα μου με αυλους 18,2 , και στοκ ανοιγμενα απο οπλουργο 4 αστρα και 3 αστρα
Ετσι Νίκο το καψύλι της ειναι το CX2000.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Βρε μαστορα εχεις δοκιμασει SIPE ? MB 32 ? S4 ? Aφου δεν ειχατε αυτες τις πυριτιδες υποχρεωτικα πηγαινατε στην D20 αφου δεν υπηρχε αλλη .Παρα λιγο θα ριχνατε με μαυρη πυριτιδα ακομα . :lol: :lol: :o :shock: :D :D :D Εδω ειχαμε αφθονια απο πυριτιδες . 8-) Εχεις ακουσει την παροιμια που λεει ,,ηρθα πρωτος ,και τον ρωταει ο αλλος ,ποσοι τρεχατε ?και απαντα ο αλλος μονο εγω ,, ετσι και εσυ μας λες :o :lol: :lol: :lol: :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .Λοιπον τελειωνε με το λαγουμι σου γιατι σκαψε σκαψε σε βλεπω να βγαινεις στον Λιβανο . :o :shock: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

"Αντε γεροντάκο πάνε να ταίσεις τις πάπιες στο πάρκο και μην μου λές εμενα γιατί και σιπε και ροτβαιλερ και σ4 δοκίμασα. μονο αυτή την ΜΒ δεν ερχότανε εδώ ;) ;) 'Ασε που μαυρη πυρίτιδα δεν ηρθε ποτέ και εύχομαι να βρώ να δουλέψω το δικανο το πετερσολι :D :D :D

Να υποθέσω οτι εκτος απο το σκοπευτήριο σε κυρήξανε ανεπιθύμητο και στο πάρκο του Στρίτση :?: :?: :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Για να δικαιολογηθεις τα κανεις χειροτερα τα πραγματα εις βαρος σου .Ακου να ερχεται SIPE, S4 στη Κυπρο ,και εσυ να δοκιμαζεις την D 20 . :o :D Πρεπει αμεσως να εγγραφεις στην σχολη ιδιογομωτικης ,γιατι εστω και στα γεραματα να μαθεις δυο τρια πραγματα σωστα . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Στο Παρκο Τριτση εχω το ελευθερο να μπαινω και να βγαινω οποτε θελω . 8-) Δεν εχουν αφησει ουτε παπιες ουτε χηνες οι Πακιστανοι και οι Ρομα . :o :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

βλεπω στο ιτερνετ το φαμα γουστα ωραια σειρα , αλλα φαινεται ο σκηνοθετης ηταν ασχετος με τα οπλα , και της στολες , δειχνει τους τουρκους με G3 και ποτε με γερμανικα αυτοματα μβ 40 , δειχνει τους ελληνοκυπριους με μ1 και ακομα με γερμανικα καρ 98 , πυροβολει για μια στιγμη ο ενας χωρις να κλειση το κινιτο ουρεο , ο αλλας που ριχνει με μ1 , μερικες φορες που ριχνει συνεχεια οπλιζει , δηλαδη εκανε το μ1 επαναληπτικο , εγω ηξερα οτι ειχαν εγλεζικο οπλισμο , και FN , και οι Τουρκοι ειχαν μ1 τομσον και Μ16 , ΞΕΝΕΡΟΝΩ ΣΤΗς ΣΚΗΝΕς ΜΑΧΗς ΠΟΛΥ ΨΕΥΤΙΚΕς ΓΕΝΙΚΑ , ποιο καλα θα ηταν να μην ειχε καθολου σκηνες , παρα μονο την αφηγηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη δεν το παρακολουθώ γιατί απλά εχουν εκμεταλευτει το όνομα της Αμμοχώστου για προσωπικό όφελος. Οπως το λές το 74 είχαμε τα enfield και τα Bren τα οποία μας πουλησαν πριν μερικά χρόνια σαν συλλεκτικά. Συγκκεκριμένα πήρα ενα Enfield οπλο που υπηρέτησα στην Εθνοφρουρά αλλά οι Οπλοφοβικοί τα κατέστρεψαν με ηλεκτροκόληση στην θαλάμη.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 13 Μαρ 2024 09:16 Για να δικαιολογηθεις τα κανεις χειροτερα τα πραγματα εις βαρος σου .Ακου να ερχεται SIPE, S4 στη Κυπρο ,και εσυ να δοκιμαζεις την D 20 . :o :D Πρεπει αμεσως να εγγραφεις στην σχολη ιδιογομωτικης ,γιατι εστω και στα γεραματα να μαθεις δυο τρια πραγματα σωστα . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Στο Παρκο Τριτση εχω το ελευθερο να μπαινω και να βγαινω οποτε θελω . 8-) Δεν εχουν αφησει ουτε παπιες ουτε χηνες οι Πακιστανοι και οι Ρομα . :o :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΓεροΖαχαροπλάστη έχω δοκιμάσει πολλες πυρίτιδες . Αυτό που δεν εχω δοκιμάσει όπως μου είπες να στρώσω στο βουνό συνθετικό γρασίδη για να έρχονται τα ορτύκια :) :D :D :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εγω οταν υπηρετουσα το 74 και ηρθα στην Κυπρο ημουν χρεωμενος με ενα αυτοματο TOMSON και ενα πιστολι ΒΕΡΕΤΤΑ . 8-) Λοιπον σημερα Περικλη εχει προπονηση στο σκοπευτηριο με τον πρακτορα σου και μερικους φιλους ακομα .Αν θελεις ελα και εσυ .Να σε περιμενουμε ? :D :D :D Ηδη σε εχω γραψει στην σχολη για τα μαθηματα Σεπτεμβριου στο ραντεβου με τα ορτυκια που ειναι κοντα στα δυο κιλα το καθενα . :o :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Καλα το κατάλαβα οτι ηρθες στην Κυπρο να υπηρετήσεις θητεία για να μου κλέψεις το σετάπ με την Γομολάστιχα που κάνει το δίκανο να ρίχνει και τα δύο φυσίγγια ταυτόχρονα και καθαρίζει την κάνη απο τα μολύβια :) :D :D :D :D :D :D Οχι πές η Γομολάστιχα δεν φτιάχτηκε για να σβήνει μολυβιές :?: :?: :D :D :D :D :D Θα διεκδικήσω πατέντα αυτή και αν ήταν εφέυρεση :) :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: 'Ασε που με το τίναγμα που σου κάνει όλα τα κόκκαλα σου συγχρονίζονται :D :D :lol: :lol: :lol: Και δωρεάν μασαζ :lol: :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αχ αυτος ο πρακτορας σου τα μαρτυρα ολα χωρις ξυλο .Δεν ξερω πως να τον αντιμετωπισω αυτον .Λοιπον χθες ειχε προπονηση κανονικη με δισκακια στο σκοπευτηριο με τον πρακτορα σου ,και καναμε αρκετες δοκιμες με διαφορα σεταπ ,και κατα περιεργο τροπο ολα βγηκαν αριστα .Εσυ θα σκασεις απο την ζηλεια σου που εισαι μεσα στο λαγουμι που εφτιαξες ,και εμεις με τον πρακτορα σου ειμαστε στο σκοπευτηριο βλεπουμε πολλους φιλους και μιλαμε με τις ωρες για κυνηγετικα και σκοπευτικα θεματα ,ακουμε τις περδικες στο βουνο ,περνουμε τον αερα μας ,κανουμε τις δοκιμες μας και γυριζουμε σπιτι ορεξατοι . :D :D :D :D :D Θα σου κανω σεμιναρια πως να καθαριζεις την κανη οταν ριξεις ,μολις ερθεις εδω τον Σεπτεμβρη στα ορτυκια γιατι τα μαθηματα αυτα ειναι ιδιαιτερα . ;) :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση