ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 23 Ιαν 2023 09:50 Λοιπον επειδη μου πειραξες ευαισθητες χορδες μου με την εγγονη σου θα σου κανω ενα δωρακι .Κανε της εμβολιο με γαιδουρινο γαλα μολις μεγαλωσει λιγακι .Μεγαλο φαρμακο και εμβολιο για ολη της την ζωη . ;) :o :D Τετοιο κανω εγω απο μικρο παιδι και δεν εχω αρρωστησει ποτε απο γριππη ,κρυωμα,η διαφορες ιωσεις . ;) :D :D :D A ,ξεχασα το απογευμα εχει ψαρεμα καλαμαριου ,και το καλο που σου θελω ειναι να ετοιμαζεις τα κατσαρολικα για μαγειρεμα για τους φιλους του καφενε . ;) :D :D :D Εχω ραντεβου με κατι μικρα καλαμαρια των 2 κιλων το καθενα . :o :o :lol: :lol: :D :D :D
'Εχουμε και εδώ παραγωγή γάλα γαιδάρου και ξέρεις οτι τα Κυπριακά Γαιδούρια ειναι φημισμένα για το πείσμα τους που ειναι μεταδοτικό στους Ανθρώπους :) :)
Η Εγγονούλα προς το παρόν τρώει βυζί :) :)
Και οταν βρείς χρόνο κατα το βραδάκι άναψε τα βαιμπερ μπορεί να ρθεί καμιά κλήση :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Βρε μαστορα δεν σου ειπα τωρα που πινει γαλα απο το βυζι . ;) 8-) Μολις τελειωσει αυτο, τοτε δωσε της το γαλα γαιδουρας .Ακουσε με και μια φορα .Το δυσκολο ειναι να βρεθει γαιδουρα πια ,αλλα αυτο το γαλα το πουλανε στα βιολογικα προιοντα με 15-17 ευρω το μπουκαλι ,αλλα αυτο ειναι παστεριωμενο και δεν ειναι οπως το γαλα που παιρνεις απο το βυζι της γαιδουρας ,αλλα και ετσι ειναι πολυ καλο και το παστεριωμενο για το μωρο . ;) 8-) Εσυ περιμενες να μιλησουμε στο βαιμπερ ?Ρε φιλε αφου σου εγραψα οτι θα παω για ψαρεμα καλαμαριου .Τελικα πηγα με τον Σωτηρη και τον Χρηστο ,αλλα δεν σου λεω τι καναμε ,ετσι για να σκασεις απο την περιεργεια . :D :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ποτε ΘΑ ΞΑΝΑ ΦΕΡΟΥΝ SIPE
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αγνωστο Νικολα ποτε θα ξαναερθει .Κοντευει ενας χρονος που δεν υπαρχει στο εμποριο ,και ποσο θα την εχουν σαν τιμη αν ερθει . ;) 8-) Ευτυχως εχω κανα μισοκιλο στην ακρη που ειχα παρει ,και κανα μισοκιλο S4 οποτε κανω την δουλεια μου αν χρειαστω προς το παρον .Ετσι και αλλιως αφου δεν εχει πουλια που να τα ριξουμε ?
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εγω τωρα εχω χρονο και πηγενω σχεδον καθε μερα με το 20αρι 11 χιλιομετρα απο το σπιτι μου , απο της 13 ωρα , μεχρι της 18 το απογευμα , περπατητο και καρτερι , και περνω ποτε 2 τσιχλες , και στην καλυτερη 7 πουλια , χθες πηρα 6 τσιχλες , με την μια κοκινοτσιχλα , και σηκωσα και μια μπεκατσα που δεν την προλαβα , μου εκανε εντιποση και η μπεκατσα , και η κοκινοτσιχλα , γιατι κανει ζεστη , τωρα σε λιγο φευγω , μηπος ξανα βρω την μπεκατσα , η δε κοκινοτσιχλα ηταν η μοναδικη που ειδα
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα ισως επειδη αλλαζει ο καιρος με χιονια να κανουν μικρες μετακινησεις τα πουλια .Μακαρι να την βρεις την μπεκατσα αλλα το βασικοτερο ειναι να περασεις καλα . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

πηγα Νικολα πηρα 3 τσιχλες , την μπεκατσα την βρηκε το επανιελ , δεν την ξερει καλα και την μπροκισε , πηγε 70 μετρα ποιο περα και ξανα καθησε , την ειδε το επανιελ φωναζα σιγα σιγα τιποτα , πηγε και την ξανα σηκωσε , και περασε διπλα μου χαμηλα αναμεσα απο της ελιες , βιαστηκα να αδειασω και της δυο καννες απο το 20αρι μου , και μετα περασε διπλα μου στο καθαρο , που εαν ειχα τριτο φυσιγγιο θα την επερνα , μετα την ξανα εψαξα , αλλα τιποτα , και εφυγα συνεχιζωντας για τσιχλες ,και το βραδακι που γυριζα πησω στο αυτοκινητο και ξανα περασα απο εκει που την ειχα σηκωση , φερμαρη το επανιελ λιγο ποιο εκει στα 60 μετρα που την ειχε ξανα σηκωση , αλλα ηταν σε αντιθετη κατευθηνση απο εκει που την ειδα την δευτερη φορα να φευγη , δεν δινω σημασια , λεω η κανενα κοτσυφα φερμαρη , η την θεση της μπεκατσας που εφυγε πριν 3 ωρες , και να σου την πεταει μεσα στα βατια χωρις να την δω , μονο την ακουσα
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

μαλον η ηταν ζευγαρη , η αυτη μολις βρηκε ησυχια ξαναγυρισε
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ξαναπηγαινε και αυριο αν δεν εχεις δουλεια .Εκει θα ειναι η μπεκατσα ,γιατι με την αλλαγη του καιρου μπορει να φανει και καμια αλλη .Απο τσιχλες ειδες τιποτα ,η ηταν λιγες παλι ? Εδω ειναι μαυρα χαλια .Φιλοι κανουν 300 χιλιομετρα για να κτυπησουν ενα δυο πουλια . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

τσιχλες μια απο τα ιδια 3 τσιχλες πηρα , και 6 χθες , οποτε παω περνω εστω και 2 τσιχλες , μου κανει εντιποση οτι δεν βλεπω κοτσυφια , μονο την περασμενη εβδομαδα κοντα στο χωριο πηρα 4 κοτσυφια και 3 τσιχλες , και οχι οτι ειδα πολλα κοτσυφια , αλλα ειμουν τυχερος , γενικα ευχαριστημενος ειμαι , γιατι ειμαι γενικα ολιγαρκης σε ολα , το μηδεν με ξενερωνη οταν παω κυνηγι , εστω και 3 τσιχλες να παρω καλα ειναι , και ειδικα την φετινη χρονια, απο καρτερι ενω χθες περασαν 10 πουλια και πηρα τα δυο , σημερα περασαν μονο 2 πουλια και πηρα το ενα , και δυο που ειχα απο το περπατητο , συνολο 3
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

απο την αλλη βδομαδα θα περιοριστο λιγο , για να ασχοληθω , και με τα πορτοκαλια , και αγροτικες εργασιες , γιατι ξελογιαστηκα με το 20αρι και το παρακανα , και τα ακουω καθε μερα απο την κυρα
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

δηλαδη οχι πολυ , εκει που παω 6 φορες την εβδομαδα , τωρα ια πηγενω 3 φορες
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 24 Ιαν 2023 10:12 Βρε μαστορα δεν σου ειπα τωρα που πινει γαλα απο το βυζι . ;) 8-) Μολις τελειωσει αυτο, τοτε δωσε της το γαλα γαιδουρας .Ακουσε με και μια φορα .Το δυσκολο ειναι να βρεθει γαιδουρα πια ,αλλα αυτο το γαλα το πουλανε στα βιολογικα προιοντα με 15-17 ευρω το μπουκαλι ,αλλα αυτο ειναι παστεριωμενο και δεν ειναι οπως το γαλα που παιρνεις απο το βυζι της γαιδουρας ,αλλα και ετσι ειναι πολυ καλο και το παστεριωμενο για το μωρο . ;) 8-) Εσυ περιμενες να μιλησουμε στο βαιμπερ ?Ρε φιλε αφου σου εγραψα οτι θα παω για ψαρεμα καλαμαριου .Τελικα πηγα με τον Σωτηρη και τον Χρηστο ,αλλα δεν σου λεω τι καναμε ,ετσι για να σκασεις απο την περιεργεια . :D :D :D :D :D :D :D
Γέροντα έλα κάτω είπα και έχουμε παραγωγή γάλα Γαιδουρίσιο, θα σε πάρω να βυζάξεις κατευθείαν βυζί Γαιδούρας να γίνεις Λυκόπουλο στη στιγμή :D :D :D :D
'Αντα γειά απο το κρεββάτι :(
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τα γεραματα φταινε με την μεση σου και το σκαψημο που κανεις στο κτημα Παππου .Σε εφαγαν τα κουκια Το ξερεις το κολπο με το γαλα γαιδουρας και μας εκανες το κοροιδο ? Ντοπαρισμα ειναι .Μολις πιεις ενα ποτηρι παιρνεις δρομο και τρεχεις και δεν σε φτανει ουτε αθλητης των 100 μετρων στο σπριντ . :D :D :D Ασε που σκοτωνει ολους τους ιους .Δολοφονος των ιωσεων ειναι . :D :D :D :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ολα απανω τα μπαρουτια απανω , οι καλυκες , τα καψουλια , σημερα ειδα και τα σκαγια στα 4 ευρω το κιλο , φωτια
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σημερα το πρωι ημουν στο σκοπευτηριο Σχιστου με τους φιλους Χρηστο και Νικολα Κακλαμανη για προπονηση .Λοιπον στην απεναντι πλαγια και πολυ κοντα στο σκοπευτηριο γυρνουσε ενας λυκος συνεχεια χωρις να τον εχοχλουν οι τουφεκιες .Αγαπητοι φιλοι που πηγαινετε τα σκυλια σας για εκπαιδευτικα στο Σχιστο εχετε το νου σας . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 23:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ »

Καλησπέρα σε όλους
Σήμερα πέρασα ένα πολύ ωραίο πρωινό με τους φίλους.
Ευχαριστήθηκα πολύ το εικοσάρακη μου. Έριξα και κάμποση σαβούρα που είχα από δοκιμές,
Πράγματι ο λύκος χαλαρός έκανε πασαρέλα.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

O Περικλης ελειπε Νικολα για να του δωσω το πλαγιοκανο και να μη ξερει οτι για να ριξει αυτο το οπλο επρεπε να το οπλισει . :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 23:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 23:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ »

Κοιτά που καταντήσαμε με τους λύκους, θα πηγαίνουμε στο Σκοπευτηριο με μονοβολο στην κολοτσεπη.
Απάντηση