ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και εγω εχω να παω κυνηγι 4 μερες τωρα ,γιατι ειναι νοτιας και ζεστη Παρη .Το σκυλακι μου λυπαμαι που ειναι και μαλιαρο αφου ορτυκια που πηγαινω δεν εχει κιολας .Απο αυριο δροσιζει λιγακι με βοριαδακι .Αντε να δουμε . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 30 Σεπ 2022 09:34 Περικλη που εισαι ? Ακομα κοιμασαι ? Εχω νεα πρωι πρωι σημερα να σου πω για τον φιλο μας τον Χρηστο . :lol: :lol: :lol:
Για να μη τον διωξει η γυναικα του απο το σπιτι ,Βγηκε πρωι πρωι απεναντι απο το σπιτι του στην πλατεια να καλυμπραρει καμια 200 καλυκες ,και περναει ενας αστυνομικος και τον βλεπει ,και τον περασε για τρομοκρατη . :o :lol: :lol: :lol: Φωναζε ο Χρηστος οτι ειναι σκοπευτης και κυνηγος ,αλλα αυτος δεν τον ακουγε και τον εχουν τωρα μεσα στο τμημα . :lol: :lol: :lol: Και του ελεγα να μη παει στην πλατεια ,αλλα αυτος δεν με ακουσε ,και να τα αποτελεσματα τωρα . :lol: :lol: :lol: Φευγω τωρα να του παω μεσα τσιγαρα . :lol: :lol: :lol: Λυσαξε και αυτος πρωι πρωι για να γεμισει φυσιγγια . :o 8-) :lol: :lol: :lol:
Γέροντα ενημέρωσε με βγήκε ή να έρθω με το 28αρι το πλαγιόκανο που φερμάρισα στην Έκθεση χθές και είπα στον Οπλοπώλη και το έφυγε απο την Βιτρίνα :?: :?: :) :D :D :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Βρε μανια με τις σφεντονες . :o Δεν σου φτανουν τοσα οπλα που εχεις για να διωχνεις τα πουλια ,θελεις και αλλο ? :o :lol: :lol: :lol: Ευτυχως πηγα και βρηκα καλο δικηγορο ,και τον αφησαν ελευθερο τον Χρηστο . :lol: :lol: :lol: Κερασε καφεδακι γιατι απο το πρωι τρεχω στα νοσοκομεια για να κανω προεγχειρητικο ελεγχο . ;) :) :) :)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

'Ο καφές κερασμένος στο Γεροντάκο τον ταλαιπωρημένο ;) ;) Που δεν απαντά στις τηλεφωνικές κλήσεις αλλά θέλει να πάμε και στα ορτύκια μαζί ;) :)
Τώρα πώς θα συντονίσουμε το θέμα δέν ξέρω επειδή απο την θητεία μου στο Στράτευμα έμαθα οτι οι μάχες χάνονται απο κακή ή καθόλου επικοινωνία :)
:D :D :D :D Η Επικοινωνία με σήματα καπνού έχει καταργηθεί εδώ και αιώνες :) :D :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καθησε να πιουμε καφεδακι μαζι ,γιατι σε λιγο φευγω για το νοσοκομειο . ;) 8-) Οταν εισαι μαζι μου μη φοβασαι τιποτα .Θα βρουμε θηραματα .Αν δεν βρουμε ορτυκια θα βρουμε τσιχλες ,και αν δεν βρουμε τσιχλες θα βρουμε αγριογουρουνα ,και αν δεν βρουμε αγριογουρουνα ,θα βρουμε σιγουρα παπιες και χηνες στο Παρκο Τριτση . :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Νικολα να εχεις καλα νεα απο το νοσοκομειο , και να πηγαινουν ολα καλα
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Με τα κανόνια του πυροβολικού σίγουρα θα πέσουνε πολλά θηράματα ταυτόχρονα :) :D :D :D :D Κάτσε βρε γέροντα με ένα οπλάκι μπιπελό να ευχαριστηθείς κυνήγι που πάς και ρίχνεις με τα 12 αρια στα ορτύκια και στις τσίχλες :) :D :D :D
Τα καφεδάκια κερασμένα απο μένα περιμένοντας και τον Ορφανίδη να δούμε τί έμπλεξε πάλι :?: :) :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τωρα στα ορτυκια πηγαινω με το φλομπερακι μου σε μετατροπη cal 36 που μου εκανε ο αγαπητος μας φιλος απο την Λερο . :o :lol: :lol: Για δοκιμες φυσιγγιων παιρνω μαζι μου το cal 12 . 8-) :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Δέν φτάνει που εχεις Σπάνιο φλοπεράκι με συνταγή Λέρου κάνεις και παράπονα :x :x Ταυτόχρονη διευρινση Κάνης χωρίς να πάς σε οπλουργό :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Οταν το πηγα στην Αστυνομια για να βγαλω νεο δελτιο κατοχης ,προοσπαθουσε η Αστυνομικος να βρει τι διαμετρημα ηταν ,γιατι στα χαρτια εγραφε φλομπερ 9 mm και αυτο ειχε γινει σαν 36αρι . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Αυτα κανει ο Παλιογερος ,και γελανε μετα κρυφα και τα μουστακια του . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Μεγαλη μαστιγα τα γουρουνια , που δεν αφηνουν τιποτα ορθιο , και βαζουν παντου δοντι , και στα αλλα θηραματα , σε λιγα χρονια θα εξαφανιστουν οι περδικες και οι λαγοι απο το νησι , πρωτον γιατι θα τρωνε τα γουρουνια τα αυγα της περδικας , και στον λαγο τα μικρα του , και δευτερον τα γουρουνια τρωνε τα παντα και δεν θα εχει τροφη για τα αλλα ιηραματα , και τριτον , οπου περασουν γουρουνοκυνηγοι , με σκιλια φωνες και τουφεκιες στην παγανα , δεν μενει κανενα αλλο θηραμα σε αυτη την [εριοχη ολα φευγουν να σωθουν, ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑς ΕΣΥ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ που δεν ξερεις οτι πηγαν γουρουνοκυνηγοι και να ψαχνεις να βρεις πουλια με τα κιαλια
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Οντως κανουν παντου μεγαλες ζημιες , αλλα τσαμπα φαγητο θα εχουμε σε λιγο καιρο που θα πεσει πεινα οπως λεει και ο Νικολας ο Καββαδιας . ;) :)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Άντε Γέροντα τρέξε και εσύ να φέρεις κανένα Αγριογούρουνο να έχουμε μεζέ στον Καφενέ να πίνουμε τα τσίπουρα μας ;) :) :D :D Πρόσεξε να διαλέγεις θυληκά παρθένα γουρουνόπουλα να μοσχοβολά το idiogomosi :) :D :D :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σιγα μη φαμε στον καφενε αγριογουρουνο,που παει και τρωει σκουπιδια ,και ψοφημια . :o :lol: :lol: :lol: Για τους πελατες μας θα εχουμε εκλεκτο μεζε καλαμαρια γιγαντες ,και τσιπουρες πελαγισιες .Αρχισαν μαθαινω απο φιλους να φαινονται καλαμαρια γιγαντες . :o :lol: :lol: :lol: Εγω δεν εχω παει ακομα για καλαμαρια ,γιατι τρεχω αυτες τις ημερες για λογους υγειας αφου τα ορτυκια που περιμενα ,μας ξεχασαν φετος . ;) :( 8-) 8-) 8-) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=35Xuy-d ... hentikos42 Ωπα λεω .Στην υγεια σας φιλοι μου το τσιπουρακι που πινω . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 10 Οκτ 2022 08:50 Σιγα μη φαμε στον καφενε αγριογουρουνο,που παει και τρωει σκουπιδια ,και ψοφημια . :o :lol: :lol: :lol: Για τους πελατες μας θα εχουμε εκλεκτο μεζε καλαμαρια γιγαντες ,και τσιπουρες πελαγισιες .Αρχισαν μαθαινω απο φιλους να φαινονται καλαμαρια γιγαντες . :o :lol: :lol: :lol: Εγω δεν εχω παει ακομα για καλαμαρια ,γιατι τρεχω αυτες τις ημερες για λογους υγειας αφου τα ορτυκια που περιμενα ,μας ξεχασαν φετος . ;) :( 8-) 8-) 8-) 8-)
Γέροντα μην εχεις ενοια ουτε για τα καλαμάρια και θα φροντίσω εγώ να φάμε προς το τέλος τις εβδομάδας :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εσυ να φροντισεις να εχεις ραμενο απο μεσα απο το κουστουμι σου το τσαντακι με τα λεφτα και τα χαρτια σου ,μη τα ξαναχασεις πουθενα παλι και τρεχουμε σε Αστυνομια ,Λιμενικο ,Πυροσβεστικη , Θηροφυλακη ,λεωφορεια ,και ταξι για να το βρουμε το τσαντακι σου, και αφησε ησυχα τα καλαμαρια . 8-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Άλλαξα το σύστημα πλέον και το έκανα Εμπροσθογεμές :) :D :D :D :D Και μην μου Αρχίσεις τις Μαρτυρίες εκεί που θα είμαστε να ακούνε και οι γυναίκες ;) ;) ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ο Μαστορας απο την Λερο στο εκανε εμπροσθογεμες ? :o :lol: :lol: :lol: Αυτος στο τελος το δικανο σου τον εχω ικανο να σου το κανει καραμπινα .Εδω εφτιαξε ψαροντουφεκο απο ενα καμακι ,σε ψαροντουφεκο καραμπινα με τρια μαζι καμακια . :o :lol: :lol: :lol: Θα το ειχε κανει το ψαροντουφεκο και με πεντε καμακια ,αλλα εβαλε μειωτηρα γιατι επιτρεπονται μονο μεχρι τρια καμακια . :o :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Πώ πώ ο γέροντας οτι θέλει λέει ;) Να σου φέρω μιά κάρτα μνήμης για δώρο αύριο που έρχομαι για να σε συντονίσω :) :) Εγώ λέω οτι πλέον το πορτοφόλι μπαίνει στην μπροστινή τσέπη και εσύ μου μπλέκεις τον ΑρχηΜάστορα τώρα που εχει δουλειές και δεν μπορεί να έρθει στη δίκη σου για σωρεία ψευδών ειδήσεων :) :D :D :D :D :D Και πρόσεξε αύριο τέτοια ώρα στις 8 και μισή θα είμαι εκεί και αλοίμονο σου Άν σε παίρνω τηλέφωνα και δέν απαντάς. :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση