ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο σήμερα εμεινα στο σπίτι και αμάρτησα γιατι ψέκασα τα αμπέλια γιατι αρχισε η στάχτη να τα καταστρέφει. Βερύκοκα δεν φάγαμε τουλάχιστον να φαμε καμια ρογα σταφύλι. Επειτα ειπα να ανάψω τον ξυλόφουρνο με τέτοια ζέστη δεν θα χρειαστεί πολλά ξυλα και να φτιάξω κλέφτικο. Ειναι η εποχή του τώρα.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Στον ξυλοφουρνο να φτιάξεις κλέφτικο με τσίχλες,ορτύκια,και τρυγόνια από αυτά που κτυπησες όταν πήγαινες κυνήγι :o :lol: :lol: :lol: . :D :D :D Αλλά επειδή δεν έχεις από αυτά τα θηράματα γιατί δεν κτυπησες ούτε ένα ,να φτιάξεις κλέφτικο με ζοχους και μολόχες :D :D :D :lol: :lol: :lol: Λοιπόν άσε τα κλέφτικα πρωί πρωί και αφού είσαι στο σπίτι και Καθησε να πιουμε ένα καφεδάκι Ελληνικό Χαραλάμπους. :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Καφέ της παρηγοριάς θα φτιάξεις που ψέκασα τα αμπέλια και χθές έγιναν όλα τα φύλλα κίτρινα σαν νανε φθινόπωρο :( :(
Το Κλέφτικο στο φούρνο έγινε λουκούμι οσο για πουλιά έχω μάρτυρες πριν κανένα μήνα που εκανα ενα μεγάλο γλέντι μόνο πουλιά που ειχα 5-6 χρόνια σε πάγο στον καταψύκτη :) :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καλά δεν ξέρεις ότι με την πολύ ζέστη δεν ραντίζουμε τα φυτά ; Οπως τα έκανες ούτε σταφύλια θα φας . :o Πρέπει να έρθεις να σου κάνω σεμινάρια στην γεωργική γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να φας τίποτα και τσάμπα τα νερά που ρίχνεις για να τα ποτίσεις . :D :D :D Καλά μετά από 5 χρόνια στο ψυγειο δεν τους έπιασε τσιρλιπιπι; Δυσκοιλιότητα είχαν όλοι ; :D :D :D Φέτος έχω όρεξη να φτιάχνω κάθε μέρα κοντοσούβλια με ορτύκια .Ετοιμάζω και τον νέο σκύλο για τα ορτύκια . :) :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο δεν μας τα λές καλά με τα ορτύκια γιαυτό προσδιόρισε κάποια ημερομηνία να έχουμε υπόψην μας.
Και απο εδώ και μπρός τα Παγιδάκια απαγορευμένα στον Καφενέ μόνο γουρούνι αλλά αγορασμένο :) :D :D :D Και να έχεις έτοιμο το λάστιχο ποτίσματος σε περίπτωση θερμοπληξίας μπάνιο στο ύπαιθρο :) :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Μετά τις 20 Σεπτεμβρίου ξεκινανε τα καλά περάσματα ορτυκιών .Είτε στο χωριό πάμε είτε εδώ στην Αττική τότε ξεκινάνε και μέχρι τέλος του μήνα είναι οι καλύτερες ημερομηνίες .Κανονησε την οδηγία προς ναυτηλομενους . :D :D :D Αφού δεν έφαγες βερίκοκα ,αφού δεν θα φας σταφύλια ,και ο μόνος που κάτι έφαγε είναι ο Πέλος ,που σου έφαγε το χέρι :D :D :D :D
κανονησε να φας τουλάχιστον ορτύκια . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 18 Ιούλ 2023 10:18 Μετά τις 20 Σεπτεμβρίου ξεκινανε τα καλά περάσματα ορτυκιών .Είτε στο χωριό πάμε είτε εδώ στην Αττική τότε ξεκινάνε και μέχρι τέλος του μήνα είναι οι καλύτερες ημερομηνίες .Κανονησε την οδηγία προς ναυτηλομενους . :D :D :D Αφού δεν έφαγες βερίκοκα ,αφού δεν θα φας σταφύλια ,και ο μόνος που κάτι έφαγε είναι ο Πέλος ,που σου έφαγε το χέρι :D :D :D :D
κανονησε να φας τουλάχιστον ορτύκια . :D :D :D
Χρονια πολλα με υγεια Νικολα
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σε ευχαριστώ πολύ Νικόλα Να είσαι καλά . :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο τί εορτάζεις και δεν μας λές :?: :?: ;) Μηπως την επαίτειο που θα γίνεις σαν λιαστή ντομάτα χωρίς κλιματιστικό :?: :?: :) :D :D Σου εχω δείξει τον τρόπο πως να δροσιστείς και δεν με ακούς :D :D :D Άνοιξε που σου λέω το λάστιχο ποτίσματος , βάλε εκείνη την σκελέα του Ναυτικού και να δεις δροσιά :) :D :D :D :D :D :D :D
Τωρα με τα ορτύκια θα δούμε γιατί απο 5 -10 Σεπτεμβρίου σίγουρα θα ειμαι στη Θεσσαλονίκη και όλα πληρωμένα πεντάστερα και του πουλιού το γάλα έτσι γράφει η πρόσκληση για μενα και την κυρά Οπότε μόλισ εχω νεότερα με τελική ημερομηνία θα το σκεφτώ να έρθω να σας τουφεκίσω 2-3 ορτύκια που τα τρέχεις 5 χρόνια τώρα, οχι τίποτα αλλά να κάνει χαρά το σκυλί σου που το ταλαιπωρείς τόσο καιρό :) :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. Τον Ορφανίδη γιατί δεν τον κέρασες και μας έφυγε πάλι :?: :?: :?:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Λοιπόν χθες ,μπηκα στα 71 χρόνια μου και μόνο ο Ορφανίδης το πήρε είδηση . :D :D :D για αυτό σήμερα κερνάω όλους . :D :D :D Τώρα για τα ορτύκια παρότι τα τελευταία χρόνια είναι φτωχά σε περάσματα εγώ κάνω στην σούβλα μερικά .Μακάρι να είναι καλή χρονιά φέτος και να κάνει κάνα δυο καλά περάσματα και θα έχουμε να τρώμε για πολύ καιρό . ;) :D :D Δεν μου αρέσει με αυτά που μου λες γιατί αυτές τις ημέρες που γράφεις δεν έχουν ξεκινήσει τα περάσματα ακόμα .Πάλι λάθος είσαι και μετά θα λες ότι φταίω εγώ που δεν χτύπησες ορτύκια .Είναι σαν τα σταφύλια που πήγες και τα ραντιζες με 50 βαθμούς θερμοκρασία ,και τα έκαψες . :o :o :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πάνε ,κάηκαν τα καλύτερα κυνηγότοπια της Αττικής ,και Βοιωτίας ότι είχε μείνει από τις προηγουμενες φωτιες περασμένων χρόνων . :( Για να κυνηγήσουμε σε λίγο καιρο θα πρέπει να πάμε στην Βουλγαρία .Έχουν να μπουν χιλιαδες ανεμογεννήτριες .Και περιμένει ο Περικλής να πάμε για ορτύκια . :( Κρανίου τόπος έγινε για εκατοντάδες χιλιάδες στρέμματα .ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Νικόλα το άκουσα χθές στις ειδήσεις και αμέσως σκέφτηκα οτι ειναι εκεί που κυνηγάς τα ορτύκια. :( :(
Χρόνια πολλά να εισαι πάντοτε με υγεία που γνώρισες απο πρώτο χέρι τι σημαίνει και ολα τα άλλα έρχονται :) :)
Οπως εγραψα σίγουρα θα ειμαι στην Θεσσαλονίκη για μιά Επαίτειο απο 5-7 Σεμπτεβρίου και μετά με την ευκαιρία θα πάμε και στην Χαλκιδικη άλλες 3-4 μέρες οπότε δεν μπορώ να ξέρω τι κέφια θα έχω να έρθω ξανά Αθήνα.
Αν όμως θέλεις μπορείς να ερθεις εσύ και θα αγοράσω οικόσιτα ορτυκάκια να σου ελευθερώσω και να τα κυνηγάς με την σφεντόνα :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Περικλή μου ,όλα αυτά τα μέρη τα κυνηγούσα με τον πατέρα μου από μικρό παιδί .Ήταν παρθένα δάση ,που εκεί κυνηγούσαμε λαγούς μπεκάτσες ορτύκια ,και μέχρι σήμερα είχε σε μερικά σημεία και πέρδικες .Τα τελευταία χρόνια είχε αγριογούρουνα και ελάφια πολλά .Τώρα πάνε όλα αυτά .Η φωτιά καίει ακόμα ,και αν δεις στον χάρτη πόσα χιλιόμετρα έκαψε θα καταλάβεις γιατί καταστροφή μιλάμε .ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ εγώ το φωνάζω συνέχεια και γίνομαι γραφικός ,με ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ .Πέρυσι κάηκε η μισή περιοχή αν θυμάσαι ,και τώρα κάηκε η άλλη μισή .Το έργο το ολοκλήρωσαν .Εκεί σε πολύ λίγο χρόνο θα γεμίσει ο τόπος ανεμογεννήτριες .Αυτό είναι το σχέδιο του ΕΠΙΤΕΛΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ,με την απόφαση και την υπογραφή της προέδρου της Δημοκρατίας μας όταν ήταν στο ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ . :x :x :x Όλο κόλπα μου κάνεις με τις ημερομηνίες ,και όπως τα βλέπω αν δεν έρθεις θα χάσεις άλλο ένα χρόνο χωρίς να κτυπησεις ορτύκι . :D :D :D Εγώ με τους φίλους του ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ που κυνηγάω κάθε χρόνο και με τον κατάσκοπο σου κτυπαμε μόνο άγρια ορτύκια που πρέπει να είναι τουλάχιστον ένα κιλό το καθένα . :D :D :) :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο ψές λογάριαζα να σε πάρω τηλέφωνο να σ ευχαριστήσω που πριν 49 χρόνια ήρθες να πολεμήσεις για την Κύπρο, αλλά έτυχαν άλλα θέματα και πέρασε η ώρα που ητανε 9 το βράδυ λέω τώρα θα κοιμάτε για απογευματάκι ή θα φόρεσε και μπυτζάμες να κοιμηθεί μέχρι το πρωί :?: :) :)
Με τον πράκτωρα ανταλλάξαμε μυνήματα γιατι ειναι και αυτός θυμωμένος με τους διοικούντες για την πυρκαγιά.
Επίσης μυνήματα αντάλλαξα και με τον μικρό τον Μιχάλη και μου ειπε να σου δώσω πολλούς χαιρετισμούς :) :) Και εκεινο το παλληκάρι θα πήγαινε δουλειά βραδιάτικα.
Με τα κυνήγια οπως σου εχω πεί Πρέπει να είμαστε με την Φλώρα και τον Αντρέα με την γυναίκα του για μιά μεγάλη Δεξίωση 40χρονά μιας βιομηχανίας και μιάς που μονο αεροπορικό εισητήριο θα πληρώσουμε ειπαμε μην χάσουμε και την 6στερη πληρωμένη σουίτα :) :D :D Οπότε επιστρέφω 10 Σεμπτεβρίου πίσω εεεε θα ειναι και μέρες για τα δικά μας περάσματα. Σαν τη προηγούμενη χρονιά είχα πάει μια μόνο μέρα και κτύπησα 2 τρυγόνια. Μάλιστα ουτε υπολόγιζα οτι θα μπαίνανε πουλιά γιατι άλλο πηγαινα ολο το μήνα χωρις να ρίξουν φυσίγγιο. Θα μπορούσα απο μιά πάσα πουλιών που πέρασαν κοντά μου και με σχετικά χαμηλή ταχυτητα να έριχνα και το δευτερο φυσίγγιο και ίσως να εβαζα και τριτο στο δίκανο πέρνοντας 3 πουλιά αλλά τόσο το χάρηκα που βρέθηκαν πουλιά και δεν εδωσα σημασία προτιμόντας να μην χασω το ένα και να μην το βρίσκω. 'Επειτα ερχόταν ένα μοναχό του περνόντας απο άλλους κυνηγούς που τους φώναξα αλλά πέρασε ατουφέκιστο και το πηρα και αυτό. ;) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Περικλή μου εγώ,, ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ,,και είναι στην σκέψη μου σαν να έγιναν σήμερα τα γεγονότα της Κύπρου . :( Χάθηκαν μερικοί φίλοι μου τότε και δεν ξεχνώ ούτε αυτούς . :( Ξέρει και ο πράκτορας σου ότι είσαι πολύ τυχερός με τα τρυγόνια γιατί εδώ σπάνιας να δούμε πουλί ,και αν κτυπήσουμε και κανένα πρέπει να πάμε στο ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ να το δηλώσουμε . :D :D :D Εγώ παρακαλάω να μη μου περάσει πουλί και το κτυπησω για να μη τρέχω μετά . :D :D :D Μόνο ορτυκακια κυνηγάω αυτή την εποχή με τα σκυλάκια μου . 8-) :D :D Πάντως με τον πράκτορα σου έχουμε ραντεβού πρώτα ο ΘΕΟΣ με μερικά όπως κάνουμε κάθε χρόνο . ;) :D :D :D Φίλε ακόμα μετά από τόσες ημέρες που καίνε τα παρθένα δάση ,έχουν το θράσος να λένε ότι έχουν σχέδιο για τις φωτιές .Βέβαια έχουν σχέδιο . 8-) ΝΑ ΜΗ ΜΕΙΝΕΙ ούτε ένα στρέμμα γης χωρίς να κάνει . :o :o :x
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Νικόλα και εδώ με τα τρυγόνια είναι η ίδια κατάσταση και πρέπει να τα δηλώνουμε. Υπάρχει μια εφαρμογή για κινητά που ειναι της Υπηρεσιας θήρας και κανεις εγραφή με τον αριθμό αδειας κυνηγίου και οταν κτυπήσεις τρυγόνι το δηλώνεις . Το πρόγραμμα αυτό βέβαια εάν εχεις ενεργοποιημένη στο κινητό την θέση μπορεί να γνωρίζουν οτι ο Αγγελόπουλος είναι εκεί. Βεβαια εχει και το καλό οτι σου δείχνει που εισαι και αν βρίσκεσαι σε Απαγορευμένη ζώνη γιατί εδώ είναι μεγάλο μπλέξιμο και χωρίς να το καταλάβεις μπορεί να βρεθείς σε απαγορευμένη.
Την Περσυνή χρονιά μεταξυ κυνηγετικών σελίδων κυκλοφόρησε το σύνθημα ότι εστω και αν δεν κτυπήθουν πουλιά, 'ολοι να δηλώνουν οτι κτύπησαν ούτως ωστε να φανεί οτι υπάρχουν και να μην γίνει Ευρωπαική απαγόρευση ;) :) :D Εχε και αυτά στο μυαλό σου πριν πάς στο Κτηματολόγιο να δηλώσεις :) :D :D :D :D Και πες και στον Πράκτορα μου να δηλωσει φούλ κάρπωση εστω και αν δεν είδε πουλί θα του δώσω 2 εγώ που εχω στο καταψύκτη οταν αποφασίσει να έρθει κάτω. :) :) :D :D
Κατα τα άλλα λόγω υπερβολικής ζέστης οταν βραδιάσει γεμίζω ενα κρασοποτηρο με οσο πάγο χωράει και το υπόλοιπο λευκό κρασάκι ισα για να πέρνω την γευση του. :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Φίλε εχω ζήσει σε άλλη εποχή και δεν μου κάνουν αυτά τα κυνήγια .Θέλω να κτυπαω θηράματα και να χαίρομαι και όχι να τρέχω στον εισαγγελέα αν δεν δηλώσω ένα τρυγόνι που κτυπησα ούτε να με παρακολουθούν που είμαι και τι κάνω .Για αυτό άλλωστε και δεν παίρνω νέας τεχνολογίας τηλέφωνο .Γιατί πρέπει εγώ να πληρώσω τα αισχη που γίνονται στην Αφρική με την δολοφονία των θηραμάτων ,με δίχτυα παγίδες που δεν αφήνουν τίποτα ;Όλα τα παλαιά θηρευσιμα είδη συκοφαγους, κεφαλαδες,μελισουργους, να απαγορεύονται εδώ και εκεί να γίνεται σφαγή .Ποτέ να μη κτυπησω τρυγόνι . 8-)Ορτυκακια να βρίσκω να κάνω το κέφι μου όσο υπάρχουν και αυτά . :D :D :D Λοιπόν πρόσεχε με την ζέστη να μη κυκλοφορείς έξω και άσε στην άκρη τα κρασάκια και τα παγάκια γιατί με την ζέστη ενεβαζουν την θερμοκρασία περισσότερο . :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γ'εροντα οτι κυνήγια γουστάρεις να κάνεις :) :D :D :D Ορτυκάκια υπάρχουν και εκτροφής που βρίσκεις στα σουπερμαρκετ να αμολάς στο σκυλί και να τα τρέχει :) :) Τουλάχιστον εμείς κάτι προλάβαμε απο θηράματα αλλά οι νέοι μας με την σύχρονη τεχνολογία τα αφανίζουν όλα. Βεβαια τεράστιες ζημιές γίνονται και σε Αφρικανικές χώρες. Εδώ οταν ερχόντουσαν Αιγύπτιοι και Σύριοι να δουλεψουν στα χωράφια τους εκπαιδευσανε τα αφεντικά τους πώς να στήνουν και δίχτυα οπότε πήγαν στις χωρες τους και τα πετσοκόβουν κατα χιλιάδες.
Τώρα που το λές με τα οινοπνευματα θα αλλάξω γόμωση και να πίνω ούζο με μπόλικο πάγο και μην μου πεις τώρα με το κλιματιστικό έρχεται ενας υπνάκος όπως τον εγγονό σου θα κοιμηθώ :) :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3692
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Το κυνήγι θέλω φίλε να το απολαύσω με το σκυλακι μου ,με το όπλο ρετρό δίκανο κοκοροντουφεκα μου και όχι μόνο, και με τους φίλους μου και να πιω το καφεδάκι μου στο βουνο ,και ας μη κτυπησω πουλί .Λίγα πουλάκια μου αρκούν να κάνω το κέφι μου.Οι εποχές που πηγαίναμε κυνήγι με αφθονία θηραμάτων τελείωσε εδώ και μερικά χρόνια ,από την στιγμή που υπάρχουν ανεγκεφαλοι κρεατοσυλεκτες φιγουρατζηδες με τα κασετόφωνα και την λαθροθηρία Όπως πάνε τα πράγματα σε λίγο καιρό και τα ορτυκακια θα είναι είδος προς εξαφάνιση . .Τέλος πάντων . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εδώ τα ορτύκια ειναι ειδος προς εξαφάνηση τα φάγανε τα κασεττόφωνα σε κάποιες περιοχές που μπαίνανε αρκετά πουλιά. Ειναι και οι μ0υλ@δες που εμαθαν τα κόλπα με τα δίκτυα και κάτσε να βρείς ορτύκι. Ασε που εδώ Απαγορευεται το κυνήγι τους με το σκυλί ;) ;)
Ασε να δούμε πώς θα πάμε και φέτος ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση