ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Αω είναι το 20αρη που αγόρασες πρόσφατα σίγουρα θα εχει κάποια εγγύηση απο τον Οπλοπώλη :?: :?: :?:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Περικλη αυτο ειναι το 20αρι που αγορασε προσφατα , το ξερω εχει εγγυηση , μου το εφτιαξε την πρωτη φορα τσαμπα , αλλα δεν ειναι μονο αυτο αλλα η ταλαιπορια , χθες μου χαλασε την μερα , και πριν το ειχα στερηθη 22 μερες , και τωρα που θα το ξανα στειλω το ιδιο θα κανει σιγουρα 20 με 25 μερες να το στειλει πισω
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

παει τα χανω τα ορτυκια , που το 20αρι ειναι μανουλα για τα ορτυκια
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 19 Σεπ 2022 10:49 Περικλη αυτο ειναι το 20αρι που αγορασε προσφατα , το ξερω εχει εγγυηση , μου το εφτιαξε την πρωτη φορα τσαμπα , αλλα δεν ειναι μονο αυτο αλλα η ταλαιπορια , χθες μου χαλασε την μερα , και πριν το ειχα στερηθη 22 μερες , και τωρα που θα το ξανα στειλω το ιδιο θα κανει σιγουρα 20 με 25 μερες να το στειλει πισω
Όταν έλεγα πάρε ενα καινούργιο να έχεις το κεφάλι σου ίσυχο δέν με άκουσες. Οι περισσότεροι που δίνουν ενα όπλο μέσα για ανταλλαγή είναι γιαί εχει πρόβλημα. Οταν επαίμβει οπλουργός μετά όλο και κάτι άλλο πρόβλημα θα βγαίνει. Επίσης Προσωπικά απο εκεί που το αγόρασες τον Άνθρωπο εκείνο αν και δέν ψώνισα ποτέ μου, δέν τον πάω. Το΄ς υπερόπτες τους αποκλείω.
Για να δούμε τί θα πεί και ο Γεροπαντογνώστης για το θέμα :?: :?: :lol: :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Οταν αγοραζουμε ενα μεταχειρισμενο οπλο δεν ξερουμε απο τον προηγουμενο κατοχο του ,τι εχει περασει στα χερια του .Υπαρχουν στο εμποριο αριστα οπλα ,αλλα και σαπακια που ειναι καλα καμουφλαρισμενα .Ειναι ρισκο που θα πεσει κανεις .Οταν η αγορα του οπλου ειναι απο μακρυα και οχι να το δουμε απο κοντα και να το πιασουμε στα χερια μας , ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα ,γιατι δεν ξερουμε αν το οπλο αυτο εχει μετασκευαστει στα μετρα του παλαιου κατοχου [μηκος κοντακιου,κλιση κοντακιου ,βλεβες κ.λ.π].Ο εμπορος θα μας πει για να το πουλησει οτι ειναι αριστο .Τωρα οσο αφορα το οπλο του Νικολα μπορει αυτο που εχει συμβει να ειναι τυχαιο ,αλλα μπορει και να υπαρχει αυτο το προβλημα απο τον προηγουμενο κατοχο του .Και εγω πριν μερικους μηνες αγορασα μεταχειρισμενο οπλο [BERETTA 682 ]σουπερ ποζε και το καταστημα, μου εδωσε εγγυηση τρια χρονια ,και εχω ριξει στο σκοπευτηριο εκατονταδες φυσιγγια χωρις να μου εχει βγαλει κανενα προβλημα .Το ποιο πιθανο ειναι στο οπλο του Νικολα να εχει βλαβη το δεξιο ελατηριο που οπλιζει στην βαση του οπλου .Νικολα βγαλε την παπια του οπλου και κοιταξε τα δυο ελατηρια οπλισμου ,αν ειναι στην ιδια ευθεια παραληλα και πες μας .Κατα πασα πιθανοτητα εχει βλαβη αυτο το ελατηριο το δεξιο .Κοιταξε μεσα μηπως εχει πιασει κανενα ξυλακι η σκουπιδακι .Μονο αν το ειχα στα χερια μου θα μπορουσα να σου πω με βεβαιοτητα τι εχει παθει 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κατέρρευσε τμήμα γέφυρας στα Μέγαρα, τραυματίστηκε εργάτης

Κατέρρευσε τμήμα γέφυρας που συντηρούνταν στα Μέγαρα, τραυματίστηκε χειριστής εκσκαφέα.

Τμήμα της γέφυρας Καρδατά στα Μέγαρα, κατέρρευσε κατά τη διάρκεια εργασιών, τραυματίζοντας χειριστή εκσκαφέα.

Στον κόμβο της Νέας Περάμου και κατά τη διάρκεια εργασιών συντήρησης και επισκευής γέφυρας, τμήμα της κατέρρευσε προκαλώντας πανικό.

Πάνω στη γέφυρα βρίσκονταν εκσκαφείς που πραγματοποιούσαν τις εργασίες. Αποτέλεσμα του ατυχήματος να τραυματιστεί χειριστής εκσκαφέα.

ΣΧΟΛΙΟ .Απο εκει περναω καθε φορα που πηγαινω κυνηγι για ορτυκια στα Μεγαρα .Τα εργα αυτα τα κανουν εδω και δυο χρονια και τελειωμο δεν εχουν .Με ματιασε ο Περικλης για να μη μπορω να περασω για να παω για κυνηγι για να κτυπησω τα θηρια ορτυκια των 5 κιλων . :o :o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 20 Σεπ 2022 10:21 Οταν αγοραζουμε ενα μεταχειρισμενο οπλο δεν ξερουμε απο τον προηγουμενο κατοχο του ,τι εχει περασει στα χερια του .Υπαρχουν στο εμποριο αριστα οπλα ,αλλα και σαπακια που ειναι καλα καμουφλαρισμενα .Ειναι ρισκο που θα πεσει κανεις .Οταν η αγορα του οπλου ειναι απο μακρυα και οχι να το δουμε απο κοντα και να το πιασουμε στα χερια μας , ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα ,γιατι δεν ξερουμε αν το οπλο αυτο εχει μετασκευαστει στα μετρα του παλαιου κατοχου [μηκος κοντακιου,κλιση κοντακιου ,βλεβες κ.λ.π].Ο εμπορος θα μας πει για να το πουλησει οτι ειναι αριστο .Τωρα οσο αφορα το οπλο του Νικολα μπορει αυτο που εχει συμβει να ειναι τυχαιο ,αλλα μπορει και να υπαρχει αυτο το προβλημα απο τον προηγουμενο κατοχο του .Και εγω πριν μερικους μηνες αγορασα μεταχειρισμενο οπλο [BERETTA 682 ]σουπερ ποζε και το καταστημα, μου εδωσε εγγυηση τρια χρονια ,και εχω ριξει στο σκοπευτηριο εκατονταδες φυσιγγια χωρις να μου εχει βγαλει κανενα προβλημα .Το ποιο πιθανο ειναι στο οπλο του Νικολα να εχει βλαβη το δεξιο ελατηριο που οπλιζει στην βαση του οπλου .Νικολα βγαλε την παπια του οπλου και κοιταξε τα δυο ελατηρια οπλισμου ,αν ειναι στην ιδια ευθεια παραληλα και πες μας .Κατα πασα πιθανοτητα εχει βλαβη αυτο το ελατηριο το δεξιο .Κοιταξε μεσα μηπως εχει πιασει κανενα ξυλακι η σκουπιδακι .Μονο αν το ειχα στα χερια μου θα μπορουσα να σου πω με βεβαιοτητα τι εχει παθει 8-)
Νικολα το εστειλα χθες πισω , και ο ανθρωπος μου ειπε οτι ειναι μεσα στην εγυηση , και ακομα πληρωνει και τα μεταφορικα , και να παει , και να ερθει , και την πρωτη φορα , και τωρα την δευτερη φορα , οσο για καινουριο , δεν ηθελα , ηθελα ενα οπλο παλιο δικαννο σε καλη κατασταση φυσικα , και με δυο σκανδαλες , του 1970 , η ακομα και ποιο παλιο θα ηταν καλυτερα , για εμενα , το οπλο μου ερχετε γαντι στον ωμο μου , και η καννες ειναι καθρεφτες , και χωρις να παιζουν τα κλειδια του , μονο λιγο εξωτερικα εχει λιγα ξεβαψηματα , σκουρια ομως καμια
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

καπια αλλη στιγμη θα σας πω για τα οπλα ενως φιλου και μακρινιυ ξαδελφου Ελληνοεγλεζου
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τί να πώ πρωί πρωί που ο Γεροξεκούτης μας αυτοσυστήθηκε Οπλουργός και μεγάλος Παραμυθάς με τα Ορτύκια που κτύπούσε πριν 50 χρόνια :) :D :D
Φτιάξε 2-3 καφέδες να πιούμε και με τον Ορφανίδη που ειναι στο περίμενε :D :D :D
Νίκο Χαριτολογόντας λεω οτι το 20αρι σου αν χρειαστεί πάλι επιδιόρθωση θα έχει μάθει τον δρόμο και θα πάει μονάχο του στον οδοντογιατρό :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

Περικλεα οι γέφυρες πεφτουν εξαιτίας του Ζαχαροπλαστη που περνάει φορτωμένος με εκεινα τα τεραστια Ορτυκια........... :P :P :P :P
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πω πω ενα ματι που εχουν οι Παλιογεροι . :o Πηγα σημερα παλι στα Μεγαρα με τον Χρηστο για ορτυκια .Λοιπον εγιναν χιλια δυο περιεργα πραγματα για να μη κυνηγησουμε .1 /Επιασε ξαφνικη μπορα και μας εκανε μουσκεμα 2/ τρομαξαμε να περασουμε απο την γκρεμισμενη γεφυρα [περνουσαμε και κοιτουσαμε επανω μη φαμε στο κεφαλι ολοκληρη την γεφυρα] 3/εριξα μια δοκιμαστικη τουφεκια στο στοχο ,και μου εφυγε ο πυρος σκανδαλοθηκης με την ασφαλεια μαζι .4/δεν ειχε καθολου παλι ορτυκια .Τι αλλο να παθει κανεις σε μια εξοδο κυνηγιου ? :o :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

λιπον θα σας πω την ιστορια , χωρις φυσικα ονομα , για να μην εκθεσουμε τον φιλο μου, θα τα πω αργα και λεπτομερες σαν βιβλιο
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

την παρασκευη 2 σεπτεμβριου , περνω ενα μυνημα απο τον φιλο μου εγλεζο , που ειναι αυτη την εποχη στην Αγγλια για δουλεια , και λεει Νικο Καλημέρα, είμαι ο εγλεζος και θέλω μια χάρη γιατί μόνο εσύ ξέρεις από όπλα. Θα σε πάρω τηλέφωνο να σου εξηγήσω, και με περνει τηλεφωνο , ειχε ξαχασει να ανανεωση ολα τα οπλα του , 14 οπλα συνολο ολα συλεκτικα , που εληγαν τα 5 το 2016 στο ονομα της γυναικας του , τα αλλα 6 στο ονομα του γιου του το 2018 , και τα αλλα 3 στο δικο του ονομα το δικο του που εληξαν το ιανουαριο του 2022 , αλλα κεγονταν για τα 6 οπλα του γιου του που ειναι μικρος , και κατι ηθελε και τον πηραν τηλεφωνο απο την αστυνομια την γυναικα του που τον ειδοποιησε , και μαζεψε ολα τα χαρτια που επρεπε , και εστηλε και εξουσιοδοτηση στην μητερα του , γιατι και αυτος ειναι Αγγλια , και ηθελε με της καρτελες να βρω τα 6 οπλα του γιου του απο τα 14 , που εξαχνα χωρις να εχω παρει τα γιαλια μου , δυσκολευτικα να τα βρω γιατι μερικα ηταν χωρις αριθμο , μονο μαρκα , απο τα 6 βρηκα τα 5 , ελιπε το CHARLES ant BOSWELL , τον περνουμε τηλεφωνο και του το λεω , και μου λεει θυμηθηκα το ειχα δωσει στον Βαγγελη που ειχε τοτε κυνηγετικο μαγαζι για επισκευη , και του λεω πεθανε ο Βαγγελης , τωρα πως θα το βρεις , και περνει την γυναικα του Βαγγελη και λεει θα το ψαξει γιατι κατι θυματε , και να την περνουμε τηλεφωνο , και να μην απανταει , και μετα απο 4 μερες , ειπε εγω δεν ξερω τιποτα και μην με ενοχλητε , και η αστυνομια να τον πιεζει για απωλεια οπλου , που θα τυμορουνταν ο γιος του που ηταν στο ονομα του , και μου ελεγε σωσεμε , και θα σου χαρισσω ενα δικαννο εγλεζικο με δαμασκηνες καννες , και εγω εστειλα αυτο μυνημα στην γυναικα του Βαγγελη ακου . Ο ανθρωπος ειναι σε απογνωση . Δεν τον ενδιαφερη το οπλο . Εξαλου εχει αλλα 13 οπλα , και πολλα λεφτα να παρει οτι θελει . Αλλα το παιδι του φοβατε .Να μην χασει την δουλεια του . Λυπον θα βαλει αγγελια στην εφημεριδα και θα γραψει οτι οποιος βρει το οπλο θα του το ΧΑΡΙΣΕΙ και θα του δωσει και χρηματικη αμοιβη 500 ευρω , και εκεινη να μην ξερει που ειναι , και τελικα ηταν ο εγλεζος σε απογνωση ετοιμος να ερθει στην Σαμο , και μου ειπε οτι να παω τα οπλα απο τα 6 τα 5 του γιου του για ανανεωση , και τα 5 της γυναικας του , και καπακι μεταβιβαση τα 5 οπλα του γιου του στο ονομα της γυναικας του , για να απαλαγη ο γιος του απο τα οπλα , και μετα να δηλωση απωλεια οπλου , για να μην χασει τα υπολιπα 5 οπλα ο γιος, πηγα λιπον στο σπιτι του με την γυναικα του με της 11 καρτελες οπλων αυτη την φορα , και με μεγενθυτικο φακο απο το σπιτι μου , και ος μαγιας βρηκα το οπλο που ελιπε , γιατι ηταν με πολυ μικρα γραμματα και χωρις αριθμο , και πηγαμε και τα ανενεωσαμε τα 3 απο τα 6 του γιου του , και τα 5 της γυναικας του , χωρις να γινει μεταβιβαση , γιατι βρεθηκε το οπλο που ελιπε , τα 3 οπλα τα υπολιπα του γιου του ηταν χωρις αριθμο , και του ειπαν μεσα σε 6 μηνες προθεσμια να τα στειλη σε οπλουργο για να χτυπηση αριθμους , και τελος ολα καλα , ειχε ενα οπλο χολαντ χολαντ , ενα οπλο τσορτσιλ , και αλλα πολλα , ειχε κοκοροντουφεκα χαμος , που ο μοχλος ηταν απο κατω , ειχε μερικα που εγραφαν son , ΚΤΛ , και μου εοπε οτι επειδη τον βοηθησα θα μου χαριση ενα οπλο , οταν ερθει στην Σαμο
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Νίκο Απο οτι ξέρω σε εμάς εδώ ο Οπλουργός πρέπει να εχει Αρχείο με τα όπλα που παίρνει για επισκευές, οπότε και να πεθάνει θα ειναι γραμμένα στο βιβλίο του.
Εύχομαι να φανείς τυχερός και να πάρεις το Holand & Holand γιατί με Δακμασκηνές κάνες θα χρειαστείς μαύρη πυρίτιδα.
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ έγραψε: 21 Σεπ 2022 09:48 Περικλεα οι γέφυρες πεφτουν εξαιτίας του Ζαχαροπλαστη που περνάει φορτωμένος με εκεινα τα τεραστια Ορτυκια........... :P :P :P :P
Τί ορτυκάρες τί Τεράστιες Τσιπούρες και Καλαμάρια Γίγας περάσανε απο αυτή την Γέφυρα είναι να μην πέσει :lol: :lol: :lol: Μέχρι και ο Πίρος στη Σκανταλοθήκη έπεσε :lol: :lol: :lol: :lol: Και για Φαντάσου να περνά ο Γεροντας και να του πέσει το παντελόνι να μείνει με την Σωβράκα :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τωρα την ξαναφτιαχνουν την γεφυρα για να αντεχει να περναω με τα ορτυκια γιγαντες με την μπαγκαζιερα μου . :lol: :lol: :lol: Πρωτη φορα επαθα αυτο το πραγμα να φυγει ο πιρος της σκανδαλοθηκης .Τι να πω ? Εχω στο σπιτι αλλο και οταν γυρισα τον εβαλα καιολα ειναι ενταξει .Καναμε δοκιμη με τον Χρηστο στο βουνο και για να βγαλουμε και να βαλουμε τον αλλο και ηθελε σφυρι .Τοσο σφικτος ειναι .Τωρα δεν ξερω πως εφυγε :o 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Περικλη το χολαντ χολαντ , και το τσορτσιλ , μου το ξεκαθαρισε δεν προκειτε να το δωσει πουθενα , για αυτο τα εχει γραμενα στο ονομα του , αλλα θα του πω οτι θελω ενα οπλο οχι τοσο συλεκτικης αξιας , αλλα λειτουργικο για συχρονα φυσιγγια , εβαλα στο ματι ενα κοκοροτουφεκο , με 70θαλαμες , που δεν κουναει καθολου , δοκιμασμενο στα 850 BAR , και γραφει WACSCOS ant SON 75 μικος οι καννες , και τα τσοκ με το ματι μου φανικαν ανοικτα , γιατι δεν θελω στενα τσοκ , εαν εχω την δυνατοτητα να επιλεξω εγω , και δεν μου δωσει οτι θελει εκεινος , αλλα νομιζω οτι τα κοκκοροντουφεκα εγλεζικα με δαμασκινες καννες του 1885 εχουν ποιο μεγαλη χρηματικη αξια απο τα αλλα https://www.facebook.com/messenger_medi ... DT_7e_VeYY
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εντάξει τώρα αμα είναι δώρεάν οτι σου δώσει θα το πάρεις.
Εγώ μάζεψα αρκετά απο πληστειριασμούς αλλά τώρα δεν βγάζουν πλέον γιατί αλλάξανε την νομοθεσία στις πτωχευσεις. Βεβαια τα περισσότερα ειναι Ιταλικά σουπερ ποζέ δισκάνδαλα μερικά ειναι απο Αξιόλογους κατασκευαστές. Κάποια απο αυτά τα έχω πολλά χρόνια τα ανακαίνισα και δέν εριξα ποτέ μου φυσίγγι. Κάθε χρόνια λέω να παίρνω ενα εξτρα σε κάθε εξόρμηση και πάντα το αναβάλλω.
Οταν είχα χώρο στο σπίτι για φιλοξενία προσκαλούσα ενα Γέροντα Ψευδοπλουργό απο το Ίλιον να ερθει να τα δοκιμάσει αλλά ηθελε Καράβι γιατί φοβόταν το αεροπλάνο :) :D :D Τωρα υπάρχει καράβι αλλά δεν έχουμε χώρο να τον φιλοξενήσουμε γιαυτό πρέπει να περιμένει να γινει η νέα οικοδομή :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

και ο φιλος μου ο εγλεζος ολα τα οπλα του τα 12 απο πληστειριασμούς τα εχει παρει , μονο ενα το 13το 36αρι το πηρε απο μαγαζι και το 14το μιροκι ολα τα αλλα ειναι εγλεζικα , και δεν κυνηγαει με κανενα ποτε του με αυτα , αμφιβαλο να τα εχει δοκιμαση , κυνηγουσε μονο με το 36αρι γαλικο , και με το μιροκι σουπερ ποζε
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Να ανοίξω και παλι εγώ τον Καφενέ εφόσον ο Γεροντάκος κάνει σκασιαρχείο και δεν μας ενημερώνει που πηγαίνει :) :D :D Καποιες πληροφορίες λένε οτι θεάθηκε να καταδιώκει ένα τρομαγμένο ορτύκι :) :D :D :D Αλλες πάλι πληροφορίες λένε οτι στο κυνήγι Αράζει σε μιά Αναπαυτική καρέκλα και περιμένει τον σύντροφο του να του δώσει τα θηράματα για να τραβήξει φωτογραφίες :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και αλλες πληροφοριες λενε οτι και ενα ορτυκι να υπαρχει στην περιοχη το λυκοπουλο με το σκυλακι του θα το σηκωσει ,και ας εχουν περασει 10 κυνηγοι και 10 σκυλοι απο το ιδιο σημειο ,γιατι εχει την ,,σκουπα ,,μαζι του . :D :D :D Καμια φορα πρεπει και το αφεντικο να ανοιγει το μαγαζι ,και μη τα περιμενει ολα απο τους βοηθους του . ;) :D :D :D Οριστε μας , την εκανες κοπανα το Σαββατοκυριακο και ζητας και τα ρεστα ,αφου ξερεις οτι τωρα ειναι εποχη κυνηγιου ορτυκιων και ο μικρος του καφενε τρεχει καθε μερα σχεδον για να πετυχει περασμα με ορτυκια γιγαντες . :x :lol: :lol: :lol: :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση