ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 01 Φεβ 2023 00:21 κυριοι μια ερωτηση , οταν ριξουμε ενα φυσιγγιο , και βλεπουμε οτι δεν αφηνει καταλιπα μεσα στην κανη του οπλου , αλλα ματωνει λιγο τα πουλια , τοτε τι κανουμε αφαιρουμε σκαγια , η προστετουμε πυριτηδα , και εαν δουμε στον τενεκιε , οτι η κατανομη ειναι λιγο με κενα , τοτε πως καληβουμε τα κενα , με παρα πανω σκαγια , ας πουμε ενα γραμμαριο , η με αλλο τροπο
Νικολα πες μας το σεταπ για να ξεκινησουμε απο εκει .Οταν ενα πουλι εχει αιμα παιζουν πολλοι παραγοντες αιτιες . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

pericles έγραψε: 01 Φεβ 2023 07:54
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 31 Ιαν 2023 08:41 Εσυ για κοτα την ειδες ? Ο Αγριογαλος της Αλασκας θα ειναι ,οταν ειχα παει εκει για κυνηγι μεγαλων θηραματων . :lol: :lol: ;) :D :D :D Εν τω μεταξυ πρεπει να ξερεις οτι πηρα νεο καινουριο τηλεφωνο 25 χρονων ,αυτο με την κεραια δορυφορικο ,και μαθαινω ολα σου τα κολπα με αυτο το τηλεφωνο . :o :o :o :D :D :D :P :P :P
Άστα αυτά και βρές τρόπο συνομιλίας γιατι όπως πάμε θα ανάψω φωτιά να στελνω σήματα καπνού :) :D :D :lol: :lol: :lol:
Και μην μου πείς οτι είσουνα στο ψάρεμα γιατι θα απαντούσε η Βάσω, εκτός και αν πηγαίνετε οικογενειακός :?: :) :D :D :D
Χθες εκανε πολυ κρυο και λογω χημειοθεραπειας δεν μπορω να παω ουτε για ψαρεμα ουτε για κυνηγι γιατι παγωνω .Ειδα αργα οτι ειχες παρει τηλεφωνο γιατι εκεινη την ωρα που πηρες ημουν εξω και ταιζα τα σκυλια μου . ;) :D :D :D Εχω νεο ταμπλετ και τηλεφωνο ,και θα δω μηπως ειναι κλειστος ο ηχος του ,γιατι δεν ακουστηκε ουτε το τηλεφωνο μου ειπε η Βασω . ;) :D :D :D Καποτε ειχαμε και τον Παλιογερο και εκανε αναμεταδοση των μηνυματων καπνου .Τωρα τον χασαμε και αυτον και δεν φτανει μεχρι εδω το σημα καπνου . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 01 Φεβ 2023 08:51
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 01 Φεβ 2023 00:21 κυριοι μια ερωτηση , οταν ριξουμε ενα φυσιγγιο , και βλεπουμε οτι δεν αφηνει καταλιπα μεσα στην κανη του οπλου , αλλα ματωνει λιγο τα πουλια , τοτε τι κανουμε αφαιρουμε σκαγια , η προστετουμε πυριτηδα , και εαν δουμε στον τενεκιε , οτι η κατανομη ειναι λιγο με κενα , τοτε πως καληβουμε τα κενα , με παρα πανω σκαγια , ας πουμε ενα γραμμαριο , η με αλλο τροπο
Νικολα πες μας το σεταπ για να ξεκινησουμε απο εκει .Οταν ενα πουλι εχει αιμα παιζουν πολλοι παραγοντες αιτιες . 8-)
το σεταπ ειναι με την S4 στο GAL 20 , καλυκας φιοτσι καψουλι 615 κομενος στα 65,5 στα 1,15χ25 συγερωτηρα γκουλαντι 25 με φελο μεσα GAL 32 , ρελι με χαρτακι 9αρια , αυτο δεν αφηνε καταλιπα , ηταν πεντακαθαρο ,αλλα το ειπα γενικα για καταλιπα στην κανη απο αλλα σεταπ , στον τενεκε ηταν καλο στα 25 μετρα , αλλα θα το ηθελα λιγο ποιο συγκετροτικο , τα πουλια επεφταν και μακρια , αλλα μερικα ειχαν αιματα , τωρα για να σφιξω λιγο την τουφεκια , και να μην εχω αιματα , τι πρεπει να κανω , , να αλαξω καψουλι , η να αλαξω το σεταπ πχ να το κανω απο 1,15 χ25 σε 1,10χ25 η 1,20χ25 , η 1,15χ26
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα για να εχουμε αιμα στα θηραματα παιζουν ρολο μερικες αιτιες .Μια αιτια ειναι το θηραμα να το βρει ενα σκαγι σε αρτηρια λαιμο ,καρδια,κ.λ.π .Αλλη αιτια ειναι οτι το βρηκε περιφερειακο σκαγι και οχι 3,4 σκαγια για να το πληξουν ακαριαια ,με αποτελεσμα να το κρατα ζωντανο για μερικα δευτερολεπτα .Αλλο θεμα ειναι η πολυ δυναμη στη τουφεκια και να κτυπα δηλαδη με διαμπερη σκαγια το πουλι . Τωρα παμε στο θεμα φυσιγγιο .Απο την στιγμη που η πυριτιδα καιει καλα δεν αλλαζουμε το καψουλι αλλα προσαρμοζουμε το σεταπ .Ενα θεμα υπαρχει οταν ο καιρος εχει πολυ υγρασια ,η μεγαλο υψομετρο την στιγμη που κτυπαμε το θηραμα ,με αποτελεσμα η υγρασια κανει ποιο αργη την τουφεκια λογω αντιστασης των σκαγιων .Συνηθως οταν υπαρχει αρκετη υγρασια παντα βαζουμε λιγο παρα πανω πυριτιδα κατα 005 περιπου τουλαχιστον .Δοκιμασε τωρα στο ιδιο βαρος σκαγιων με 1,10 πυριτιδα με το ιδιο καψουλι και αλλαξε το στησιμο του συγκεντρωτηρα για να εχεις ποιο μαζεμενη τουφεκια .Δοκιμασε το ιδιο σεταπ και σε κλεισημο με αστερι πεντασταδιακο . 8-)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ την 03 Φεβ 2023 13:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εγώ θα έλεγα να το κάνει όπως το στήσιμο αλλά 1,20Χ25 .
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

H S4 σε αυτο το βαρος σκαγιων τη δινει στο 1,10 Περικλη μου για το CAL 20 με συγκεντρωτηρα και ρελι .Το 1,20 ειναι πολυ και θα δωσει μεγαλυτερη μεν δυναμη αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα ανοιξει ακομα περισοτερο την τουφεκια . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

συμφωνω Νικολα , εαν το κανω 1,15 χ 26 , με ολα τα αλλα το ιδιο , δεν θα ειναι ποιο κλειστη η τουφεκια
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

στην SIPE το εχω σε ρελι και καλυκα 65,5 , 615 καψουλι κουβερ πλαστικο , ντιανα 16 κωμενει στην μεση , με αναμεσα φελο 3 χιλιοστων στο 1,20χ 26 και θεριζει , αλλα μου τελιωνη η SIPE , και εχω και αρκετη S4
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα γιατι να το κανεις 1,15 χ26 ? Η S4 ειναι πολυ καλη πυριτιδα .Εμενα βεβαια στο CAL 12 μου βγαζει πολυ ωραιες τουφεκιες .Ψαξιμο θελει αυτη η πυριτιδα .Ειναι λιγο ποιο δυσκολη απο την SIPE αλλα αν την βρεις κανει θαυματα .Το μονο που θα κερδισεις ειναι να βγαλεις λιγο ποιο δυνατη στην ανακρουση τουφεκια αν την πας στο 1,15χ26 . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

θα γεμισω και 5 φυσιγγια με την S4 με καλυκα στα 65,5 καψουλι 615 στο 1,10χ25ρελι χαρτακι , γιατι μολις τωρα ειδα την ταμπελα της γκουλαντι , και το δινει τοσο , και μπωρει για αυτο λιγο να μου σκορπουσε στο 1,15χ25
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ακριβως αυτο λεω και εγω . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ειχα δοκιμαση ενα σεταπ στο 20αρι με κρανουλαρ σε ρελι , πριν μερες με καλο καιρο , ηταν καλυκας 65,5 686 1,05 χ 21 χαμηλα βαρη με 9,5 και 10αρια , ηταν πολυ καλο , μετα το γεμισα και με 9αρια σε ιδια θερμοκρασια καιρου , και ειχα ξεπουπουλιασματα , και αιματα , πως το εξηγητε αυτο , το 10 αρι στα 21 γραμμαρια εχει 546 σκαγια , το 9,5 στα 21 γραμμαρια εχει 483 σκαγια , και στο 9αρι εχει 357 σκαγια , εαν το εκανα στο 9αρι 1,1χ21 , πιστευω θα ηταν καλυτερο
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ενα χρισημο εργαλειο για εμας τους κυνηγους που εκτιμαμε τα θηραματα, και δεν τα χαριζουμε , η τα πεταμε , θα ηταν μια μηχανη μαδηματος μικρων και μεσεων πουλιων , το λεει ο Νικος Καββαδιας για αυτο , θα μπορουσε να το ψαξη λιγο
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα το ξεπουπουλιασμα μπορει να ειναι απο πολλες αιτιες .Μπορει απο περιφεριακα σκαγια που δεν κτυπανε πολλα σκαγια το θηραμα στο σωμα αλλα ειναι αυτα που λεμε ξωφαλτσα στο φτερωμα τους .Δευτερον εισαι χαμηλα στο βαρος των σκαγιων .Το να βαζεις παρα πανω πυριτιδα στα τοσο χαμηλα σκαγια θα το κανεις κοντρα δοση χωρις να ειναι κοντρα δοση .Γνωμη μου ειναι αν δεν αυξησεις τα σκαγια στα 24 γραμ τουλαχιστον κατεβα στην πυριτιδα 005 αν θελεις να γεμισεις 21 γραμ σκαγια . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ευχαριστω Νικολα , θα το κανω 1χ21 , μισο ριξα του 20αριου
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 05 Φεβ 2023 12:55 Νικολα το ξεπουπουλιασμα μπορει να ειναι απο πολλες αιτιες .Μπορει απο περιφεριακα σκαγια που δεν κτυπανε πολλα σκαγια το θηραμα στο σωμα αλλα ειναι αυτα που λεμε ξωφαλτσα στο φτερωμα τους .Δευτερον εισαι χαμηλα στο βαρος των σκαγιων .Το να βαζεις παρα πανω πυριτιδα στα τοσο χαμηλα σκαγια θα το κανεις κοντρα δοση χωρις να ειναι κοντρα δοση .Γνωμη μου ειναι αν δεν αυξησεις τα σκαγια στα 24 γραμ τουλαχιστον κατεβα στην πυριτιδα 005 αν θελεις να γεμισεις 21 γραμ σκαγια . 8-)
Γέροντα ο Νίκος ρωτά για μηχανή να μαδάει τα πουλιά και εσύ του λές για Περιφεριακά σκάγια :?: :?: :D :D :D
Πρέπει το Τσίπουρο που έπινες να σου ήρθε βαρή :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Τέλος πάντων πρόσεχε απο το χιόνι και το τσίπουρο επιβάλετε για ζέσταμα ;) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 04 Φεβ 2023 21:11 ειχα δοκιμαση ενα σεταπ στο 20αρι με κρανουλαρ σε ρελι , πριν μερες με καλο καιρο , ηταν καλυκας 65,5 686 1,05 χ 21 χαμηλα βαρη με 9,5 και 10αρια , ηταν πολυ καλο , μετα το γεμισα και με 9αρια σε ιδια θερμοκρασια καιρου , και ειχα ξεπουπουλιασματα , και αιματα , πως το εξηγητε αυτο , το 10 αρι στα 21 γραμμαρια εχει 546 σκαγια , το 9,5 στα 21 γραμμαρια εχει 483 σκαγια , και στο 9αρι εχει 357 σκαγια , εαν το εκανα στο 9αρι 1,1χ21 , πιστευω θα ηταν καλυτερο
Σε αυτο απαντησα Περικλη μου . ;) 8-) Αλλωστε την καλυτερη μηχανη για ξεπουπουλιασμα την εχει βρη ο Μητσοτακης με τους υπουργους του . :lol: :lol: :D :D :D Παρε το ελκηθρο σου και ελα στην Αθηνα να παμε στο Παρκο του Τριτση να ταισουμε τις παπιες και τις χηνες . :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Άσε Γεροντάκο μην τρακάρουμε με το έλκηθρο γιατί χθές λίγο πρίν το μεσημέρι ένοιωσα μια ζάλη και μετά κατάλαβα οτι μας κούνησε ο Ένας και μοναδικός Πατέρας Παντοκράτωρας ;)
Σέ κάποια στιγμή λέω !! Επινε ο Γεροντάκος Τσίπουρο και πείραξε εμένα :?: !! :) :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δεν φταιει το τσιπουρο Περικλη μου .Μακαρι να ηταν απο τσιπουρο η ζαλαδα σου και οχι απο αυτο που εγινε . :( Ο Παντοκρατωρ εστειλε μηνυμα σε αυτον που μας ελεγε οτι θα ερθει μια νυχτα ξαφνικα .Eστειλε επισης μηνυμα για τον πυραυλο που απειλουσε οτι θα μας στειλει στην Αθηνα .Ενας TAYFUN του Θεου ηταν .Αυτο μου ελεγε ενας Ασκιτης πνευματικος απο το Αγιον Ορος χθες που μιλησαμε . ;) 8-) Αν το καταλαβε καλως ,αν δεν το καταλαβε κακο της κεφαλης του . 8-) Λοιπον λογω κρυου σημερα αντι για καφεδακι λεω να κερασουμε ολους τους φιλους του καφενε τσιπουρακι κοντα στη ξυλοσομπα και ασκησεις για να ζεσταθουν τωρα που κανει κρυο .www.youtube.com/shorts/fUhSjSRXPcEτη . :D :D :D :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ την 07 Φεβ 2023 11:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 02 Φεβ 2023 13:14 Νικολα γιατι να το κανεις 1,15 χ26 ? Η S4 ειναι πολυ καλη πυριτιδα .Εμενα βεβαια στο CAL 12 μου βγαζει πολυ ωραιες τουφεκιες .Ψαξιμο θελει αυτη η πυριτιδα .Ειναι λιγο ποιο δυσκολη απο την SIPE αλλα αν την βρεις κανει θαυματα .Το μονο που θα κερδισεις ειναι να βγαλεις λιγο ποιο δυνατη στην ανακρουση τουφεκια αν την πας στο 1,15χ26 . 8-)
τελικα την γεμισα την S4 στο GAL 20 με 1,10χ25 , και παρολου το κρυο θεριζε το σεταπ , οποτε το βαζω στα αγαπημενα μου
Απάντηση