ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παλιογερε δικηγορος του εισαι ? Μια σιταριθρα βαρσαμωμενη εχει που ειχε κτυπησει πριν τρια χρονια ,και με αυτη βλεπω οτι θα κανει τσικνοπεμπτη . :o :o :lol: :lol: :D :D :D Εσυ με τι θα κανεις τσικνοπεμπτη ? γιατι απο οτι ξερω εχεις να κτυπησεις θηραμα απο τον καιρο που ησουν φανταρος πριν 60 χρονια . :o :lol: :lol: :D :D Εσενα σε βλεπω να βγαζεις απο το σεντουκι καμια αρχαια φωτογραφια με κανενα φασιανο για να κανεις τσικνοπεμπτη ,και να την παρεις αγκαλια και να αρχισεις να θυμασαι παλαιες ιστοριες . :lol: :lol: :D :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 16 Φεβ 2023 08:46 Παλιογερε δικηγορος του εισαι ? Μια σιταριθρα βαρσαμωμενη εχει που ειχε κτυπησει πριν τρια χρονια ,και με αυτη βλεπω οτι θα κανει τσικνοπεμπτη . :o :o :lol: :lol: :D :D :D Εσυ με τι θα κανεις τσικνοπεμπτη ? γιατι απο οτι ξερω εχεις να κτυπησεις θηραμα απο τον καιρο που ησουν φανταρος πριν 60 χρονια . :o :lol: :lol: :D :D Εσενα σε βλεπω να βγαζεις απο το σεντουκι καμια αρχαια φωτογραφια με κανενα φασιανο για να κανεις τσικνοπεμπτη ,και να την παρεις αγκαλια και να αρχισεις να θυμασαι παλαιες ιστοριες . :lol: :lol: :D :D :D :D :P :P :P
Εγω Παλιογερε χόρτασα θηραματα οχι φαντασιώσεις απο το παρκο Τριτση, Φασιανους και κουνέλια ουτε στα όνειρά σου.....
Για Πέρδικες μόνο ο Περικλεας μπορεί να προπορευεται σε αριθμους, φαντασιοπληκτε Παλιογερε.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Μια περδικα τυφλη εχει κτυπησει εδω και τρια χρονια και αυτη ηταν απο τροχαιο ατυχημα που πηγε και επεσε επανω στο αυτοκινητο του . :lol: :lol: :lol: :lol: Τα ξεχασες ? Καλα δεν σου λεω που πηγε για περδικες ο Παππους δυο φορες φετος ,και τις δυο εφαγε τουμπα μεσα στα ασπαλαθια και γεμισε ο κωλος του αγκαθια ,και ειχε πεσει μπρουμυτα στο κρεββατι και του τα εβγαζαν με λαδι για να μη τον τσουζει, και τσιμπιδακια .Ουτε στο καθισμα του αυτοκινητου δεν μπορουσε να καθισει και πηγε ανθρωπος απο την ΕΜΑΚ και τον πηρε με το αυτοκινητο του, και τον εφερε στο σπιτι :o :lol: :lol: :lol: :lol: Εχεις με την απουσια σου χασει γεγονοτα . 8-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ έγραψε: 16 Φεβ 2023 07:57
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 15 Φεβ 2023 08:50
Ρε Παλιογερε Ζαχαροπλάστη μόνο γαλαχτομπουρεκα μπορείς να φτιάξεις, τι Τσικνοπέμπτη μας τσαμπουνας.........
'Αντε Μιχάλη γιατί πήρε πολύ θάρρος ο ΓεροΖαχαροπλάστης, μέχρι σημείου να ξέρει και τι έχουμε στον Καταψύκτη Ισχρίζεται :D :D :D :D :D
'Ασε που σκαλίζει παλιά θέματα με 28αρια ντουφέκια και μας ματιάζει και έμεινε ατουφέκιστο το εργαλείο :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πως θελεις να τουφεκισει το οπλο μονο του ? αφου το εχεις βαλει με χονδρο αλατι στον οπλοβαστο, και πηγαινεις καθε μερα και το ψαχνεις μηπως εχει ριξει καμια τουφεκια ,αφου δεν πηγαινεις κυνηγι . :o :o :D :D :D Πες του Γεροντα απο την Λερο να σου πει το μυστικο πως τα φυλαει τα οπλα του μεσα στο αρχαιο σεντουκι του, μαζι με τις αρχαιες ηρωικες φωτογραφιες του οταν ηταν κυνηγος . :( :o :D :D :D Χθες ηταν Τσικνοπεμπτη και εψαχνε μεσα στα ντουλαπια του μηπως βρει κανενα θηραμα σε κονσερβα . :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

μεσα σε ενα χαλασμα ειδα ενα φαντασμα , ειχε δυο πουδαρια σηκουμενα , και αλλα δυο γουνατισμενα ;) καλες αποκριες , και οταν τα κοριτσια στο χωριο μαθεναν τοτε αργαλειο , μπενει ενας γερος μεσα και οπως βλεπει να κουναν τα ποδια τους , εβγαλε επι τοπου ποιημα , και χρουτσ και χρουτσ και ενα κομματι π...... ου , και απο την αλλη της μαθενε η μανα , που ειχε σηκωθει ψηλα η φουστα της, και λεει , απα πα να του χαρω τσι μανα σας του μαλιαρο που ειχα χρονια να του δω
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

Ρε Παλιογερε τωρα ασχολούμαι με την Πρακτική Σκοποβολή, εχω κατατροπώσει χαρτονια και μεταλλα της IPSC, δεκαδες θηράματα τι μας λες τωρα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παλιογερε ξερεις τι λενε στο Χωριο μου ? Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια .Ετσι μου το πας και εσυ . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Που να με δεις και εμενα στο σκοπευτηριο .Οργια κανω . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ο Περικλης εφαγε χθες Τσικνοπεμπτη μια προβατινα και καμια 20αρια σουβλακια και μετα μου ελεγε οτι το βραδυ δεν μπορουσε να κοιμηθει . :o :lol: :lol: :lol: :lol: Παρα λιγο θα ετρωγε και τον τσοπανη μαζι . :o :o :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

βρε τι επαθα σημερα , ειχα απο χθες καλυμπραρη καλυκες για το 20αρι , καμια 60αρια , τους ειχα βαλει και καψουλια , της εβαλα σε μια σακουλα πανω στο τραπεζι , για να τους γεμισω τωρα το βραδυ , και η γυναικα μου εφερε το πρωι μια αλβανεζα καθαριστρια να καθαριση το σπιτι , και τους πεταξε , και εγω εψαχνα να της βρω οταν ηρθα το μεσημερι , και τους ειπα γιατι , και μου ειπε οτι ο αντρας της ειναι κυνηγος και μαζευει τους αδειους καλυκες σε σακουλα και της πετα στα σκουπιδια , εμεινα αγαλμα , και δεν ειπα τιποτα
παναγιωτης χρι.
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 11:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από παναγιωτης χρι. »

Καλημερα σε ολους!
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 18 Φεβ 2023 22:53 βρε τι επαθα σημερα , ειχα απο χθες καλυμπραρη καλυκες για το 20αρι , καμια 60αρια , τους ειχα βαλει και καψουλια , της εβαλα σε μια σακουλα πανω στο τραπεζι , για να τους γεμισω τωρα το βραδυ , και η γυναικα μου εφερε το πρωι μια αλβανεζα καθαριστρια να καθαριση το σπιτι , και τους πεταξε , και εγω εψαχνα να της βρω οταν ηρθα το μεσημερι , και τους ειπα γιατι , και μου ειπε οτι ο αντρας της ειναι κυνηγος και μαζευει τους αδειους καλυκες σε σακουλα και της πετα στα σκουπιδια , εμεινα αγαλμα , και δεν ειπα τιποτα
Οπως εχουν φτασει οι τιμες στα υλικα και στους καλυκες δεν πρεπει να πεταμε τιποτα .Ευτυχως εγω εχω ακομα πολλους καλυκες με καψουλια ετοιμους να τους γεμισω οταν χρειαστω φυσιγγια σε μια αποθηκη κλειδωμενους και δεν πλησιαζει κανενας .Μονο ο εγγονος μου ερχεται και τον βαζω μεσα στην αποθηκη και μου ζηταει να του δειξω τα οπλα μου και τα φυσιγγια . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 19 Φεβ 2023 10:18
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 18 Φεβ 2023 22:53 βρε τι επαθα σημερα , ειχα απο χθες καλυμπραρη καλυκες για το 20αρι , καμια 60αρια , τους ειχα βαλει και καψουλια , της εβαλα σε μια σακουλα πανω στο τραπεζι , για να τους γεμισω τωρα το βραδυ , και η γυναικα μου εφερε το πρωι μια αλβανεζα καθαριστρια να καθαριση το σπιτι , και τους πεταξε , και εγω εψαχνα να της βρω οταν ηρθα το μεσημερι , και τους ειπα γιατι , και μου ειπε οτι ο αντρας της ειναι κυνηγος και μαζευει τους αδειους καλυκες σε σακουλα και της πετα στα σκουπιδια , εμεινα αγαλμα , και δεν ειπα τιποτα
Οπως εχουν φτασει οι τιμες στα υλικα και στους καλυκες δεν πρεπει να πεταμε τιποτα .Ευτυχως εγω εχω ακομα πολλους καλυκες με καψουλια ετοιμους να τους γεμισω οταν χρειαστω φυσιγγια σε μια αποθηκη κλειδωμενους και δεν πλησιαζει κανενας .Μονο ο εγγονος μου ερχεται και τον βαζω μεσα στην αποθηκη και μου ζηταει να του δειξω τα οπλα μου και τα φυσιγγια . :D :D :D
Άντε να δώσεις στο Μικρό ΣπύροΠαίσιο την Bereta και εσύ θα βολευτείς με το κοκοροντούφεκο, που μου θές και Σκοπευτήριο να τρομάζεις τις πέρδικες απέναντι στο βουνό :) :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ο Σπυρος Παισιος εχει γινει ιδιογομωτης απο τωρα . :o :lol: :lol: Ξερει ολα τα σεταπ απεξω ,και σε κανενα μηνα θα κανει μαθηματα ιδιογομωσης στον μελλοντα Νικολαο Εφραιμ . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Και μετά μαθήματα Ζαχαροπλαστικής :) :D :D :D :D Πρόσεχε τί γράφεις γιατί που και πού ξεπροβάλει ο Μιχάλης και σου εχει πολλά ράματα για την γούνα σου :) :D :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εγω να δεις ποσα ραματα εχω για την γουνα του . :o ;) Αν τολμαει ας πει κατι και θα δεις τι τον περιμενει τον Παλιογερο με τα αισχη που κανει και αυτος . :o :lol: :lol: :D :D :D :D Τωρα εχει νεο χομπυ να πηγαινει σε αλυκες και να μαζευει καθαρο χοντρο αλατι για τα σεταπ του . :o :lol: :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο άσε τις κακίες και δώσε σημασία στον καφενέ τώρα που εχουμε Καρναβάλια μην έρθει μεταμφιεσμένος απο Λέρο και δεν το πάρεις χαμπάρι :) :D :D :D :D Στο μεταξύ κάνε και κανένα ψαρεματάκι μπάς και πετύχεις κανένα οχταπόδι θα χρειαστεί για την καθαρά δευτέρα :?: :?:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πηγα χθες το βραδυ για καλαμαρια και κατι εγινε ,για να εχουμε για την Καθαρα Δευτερα . ;) :D :D :D Ειχα παρει και το δικανο ψαροντουφεκο μαζι μου με την στολη του ψαροντουφεκα για να κτυπησω αχινους για να κανω αχινοσουπα ,γιατι ετρεχαν πολυ και δεν τους προλαβαινα να τους πιασω με τα χερια . :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εδω καθε μερα και ποιο λιγες , καρτερια απογευματινα δεν υπαρχουν δεν παει κανενας , μονο με πολυ περπατημα επερνα 3 με 4 πουλια , και καμια μπεκατσα , εχω παρει 2 , και που και που και καμια τυχεα φασα , εχω παρει 3 τωρα στο τελος , και αλλες 5 πριν τους αλλους μηνες , συνολο 8, σημερα απο της 2 το μεσημερι μεχρι της 6,20 εριξα 4 φυσιγγια και πηρα 2 τσιχλες , ουτε μπεκατσες να ηταν , εφυγαν και οι λιγες που ειχε , λιπον πριν το κρυο ειχε κατι λιγες , με το κρυο αντι να πλυθηνουν λιγοσταψαν και αλλο , τωρα που ζεστανε ο καιρος λιγοστεψαν ακομα ποιο πολυ , οποτε βρισκω ελαχιστες ξενερωσα ,λεω εαν και εχω χρονο να μην ξανα παω , γιατι εκνευριζουμε , εαν δεν ηταν το 20αρι θα το ειχα σταματηση προ πολλου , αλλα αυτο ειναι που με εκανε και πηγενα
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη και αυτά καλά είναι εδώ τίποτα δεν υπάρχει μόνο αν περπατήσεις 5-6 ώρες βρίσκεις καμιά τσίχλα.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 21 Φεβ 2023 08:55 Πηγα χθες το βραδυ για καλαμαρια και κατι εγινε ,για να εχουμε για την Καθαρα Δευτερα . ;) :D :D :D Ειχα παρει και το δικανο ψαροντουφεκο μαζι μου με την στολη του ψαροντουφεκα για να κτυπησω αχινους για να κανω αχινοσουπα ,γιατι ετρεχαν πολυ και δεν τους προλαβαινα να τους πιασω με τα χερια . :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
Βρέ και ψαροντούφεκο Επαναληπτικό να φτιάξεις τον Μάστορα της Λέρου δεν μπορείς να ξεπεράσεις :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση