ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

χτυπησα χθες μια τσιχλα και επεσε ζωντανη με ενα σκαγι στο λαιμο , οταν την μαδησα ειχε παλια τραυματα απο σκαγια και μαλιστα 4 που ειχαν θρεψει , και καπιο το εβγαλα ηταν παραμωρφομενο , και συγουρα τουφεκιστηκε κοντα για να εχει 4 τραυματα , αλλα δεν επεσε φαινετε η γωμοση απο τα εμπορικα που ριχνουν οι περισοτεροι , οι ΟΧ αδελφε δεν βαριεσε που θα κατσω εγω να γεμιζω , ηταν ανεπαρκης
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 09 Δεκ 2021 20:45 Και σε τρεις μηνες να πας να κανεις και την τεταρτη δοση Περικλη μου σε εξη μηνες την πεμπτη . :lol: :lol: :D :D :D :D :D
Εφόσον θα πρέπει να το κάνω βεβαίως θα πάω είπαμε ο καθένας ελευθερος να κάνει οτι γουστάρει για την υγεία του.
Εβαλα ένα Ουισκάκι και το πίνω στην υγεία σου με την ευχή αύριο να κτυπησεις καμιά τσιχλίτσα :) :D :D Ετσι μην τις αφήνεις τραυματισμένες έτσι σαν αυτή που βρήκε ο Ορφανίδης ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εγω κανω καθε μερα εμβολιο με τσιπουρακι και ζιβανια και εχω το κεφαλι μου ησυχο . 8-) Τωρα ποσες δοσειις θα κανω δεν ξερω ακομα ,αλλα και αυτοι που προτεινουν τα εμβολια ,μηπως ξερουν ποσες δοσεις θα κανετε ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ναι καθησε εσυ στο σπιτι να πινεις Σκωτς και περιμενεις μετα απο τους αλλους να κτυπησουν τσιχλες να φερουν στον καφενε για μεζε . :o :o :lol: :lol: :D :D :D Αισχος . :oops: :oops: :oops:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γέροντα καλή σου μέρα. Για να μην σου τελιώσει η Ζιβανία πρέπει να κατέβεις κάτω να πάρεις ;) ;) Ακουσα ψές στις ειδήσεις ότι ψάχνουνε για Καράβι να Κάνει Ισραήλ-Κυπρο-Ελλάδα και το εύχομαι ολόψυχα να γίνει :)
Ο Νεαρός Μιχάλης με ρωτούσε τί κάνεις και του είπα οτι τρέχεις μια Τσίχλα τραυματισμένη :) :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δηλαδη πρεπει να βαλουν καραβι να πηγαινει πρωτα Ισραηλ να γυριζει ολη την Μεσογειο ,με τον φοβο να πεσουμε πανω σε καμμια ναρκη για να ερθουμε στην Κυπρο ? :o :o :lol: :lol: :D :D :D Εγω τραυματισμενες τσιχλες δεν εχω .Ολες ειναι μπαμ και κατω . 8-) Δεν ειμαι σαν καποιους που τις κυνηγανε απο πισω τις τσιχλες και τις σιταριθρες ,και χαλανε ενα ζευγαρι σολες στα αρβυλα τους . :o :( :lol: :lol: :D :D :D Ξεχασες την ιστορια με καποιον αλλο γεροντα που κυνηγουσε ενα τραυματισμενο φασιανο απο πισω ,και στο τελος μη μπορωντας ο φασιανος να γλυτωσει περασε τα συρματοπλεγματα του αεροδρομιου και μπηκε μεσα σε ενα αεροπλανο ? :o :lol: :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εσύ απο Πειραιά θα κατέβεις Λεμεσό και το καράβι θα συνεχίσει ;) ;)
Τώρα ψάχνω ένα Γεροντάκο που τον διαφημίζουν στο Φ/Β ότι είναι πολύ καλός Ιδιογομωτής για να τον φέρουμε στον Καφενέ μας ;) :) :D Και ειναι ένας άλλος Γέροντας επικυρηγμένος στα Σκοπευτήρια που μοιράζει φυσίγγια με ρύζι αντι σκάγια :P :P :P
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και αν στο Αιγαιο μας σταματησουν οι Τουρκοι για νηοψια και με δουν μεσα ,τι θα γινει ? :lol: :D :D :D Εγω δεν γνωριζω κανενα απο αυτους που λες για την Ιδιογομωση γιατι δεν εχω F/B . 8-) Εναν που εχω ακουσει οτι υπαρχει ,φτιαχνει φυσιγγια που οταν τουφεκαει τα κορακια αυτα κραζουν κρα κρα κρα και αλλαζουν Νησι . :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D :D :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 14 Δεκ 2021 11:20 Και αν στο Αιγαιο μας σταματησουν οι Τουρκοι για νηοψια και με δουν μεσα ,τι θα γινει ? :lol: :D :D :D Εγω δεν γνωριζω κανενα απο αυτους που λες για την Ιδιογομωση γιατι δεν εχω F/B . 8-) Εναν που εχω ακουσει οτι υπαρχει ,φτιαχνει φυσιγγια που οταν τουφεκαει τα κορακια αυτα κραζουν κρα κρα κρα και αλλαζουν Νησι . :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D :D :P :P
Παλιογερε μυστικο δεν μπορεις να κρατησεις, ντροπη σου. :P :P :P :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 14 Δεκ 2021 11:20 Και αν στο Αιγαιο μας σταματησουν οι Τουρκοι για νηοψια και με δουν μεσα ,τι θα γινει ? :lol: :D :D :D Εγω δεν γνωριζω κανενα απο αυτους που λες για την Ιδιογομωση γιατι δεν εχω F/B . 8-) Εναν που εχω ακουσει οτι υπαρχει ,φτιαχνει φυσιγγια που οταν τουφεκαει τα κορακια αυτα κραζουν κρα κρα κρα και αλλαζουν Νησι . :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D :D :P :P
Τί Να σε κάνουν Γέροντα Άνθρωπο οι Τ@yρκαλ@δες :?: :?: Να δεις το νησί απο κοντά πώς άλλαξε γιατί όταν ξαναήρθες δέν πρόλαβες να κατέβεις ;) :) :D :D
ΑΝ είσουνα Χθές θα σε έπαιρνα και στα Αγριοερίστερα να δείς πώς τα Τσάκιζα Μπάμ και κάτω Πεντασταδιακά :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παρολα τα χρονακια μου μολις με δουν θα καταλαβουν με τι εχουν να κανουν . ;) :D :D :D Σιγα τα θηραματα .Ημερα απο το σπιτι ποιο ποιοι περα ηταν 8-) :D :D :D Εγω τα αγριοπεριστερα τα κτυπαω με το ψαροντουφεκο . 8-) Αν θελεις μπορω να σου πω το κολπο . 8-) Το μονο που χρειαζεται ειναι μια στολη ,βατραχοπεδιλα ,και ενα ψαροντουφεκο με τριαινα 8-) :lol: :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γέροντα συντονίσου γιατί θα στείλω Αντιπρόσωπο να σε βάλει στη Θέση σου ;) :) :) Πού τριγυρνούσες χθές το βράδυ όταν έπινα την Ζιβανιούλα μου είπα να σε καλέσω για εβίβες στο Viber αλλά δεν Απαντούσες ακόμη και το Σταθερό δεν απάντησε η Γραμματέας σου :) :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ειχαμε κοινωνικη εκδηλωση σε αλλο σπιτι . :D :D :D :D Τους εκανα σεμηναριο τι μπορει να κανει το θαυματουργο τσιπουρακι με ξηρους καρπους στους ιους και στην υγεια . :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Να σε ντοπάρουν ήθελαν για να σου κλέψουν συνταγές φυσιγγίων ;) :) :D :D Αρχισες να γίνεσαι Διάσημος Στο Φ/Β :) :D :D
Απόψε θα Απουσιασω εγώ για Οινοποσία αλλά θα σε ψάξω το Σαββάτο :P
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σημερα με το κρυο και το νεροχιονο Περικλη πηρα τις δυο δεκαοχτουρες μου που μου ερχονται στο σπιτι και τις πηγα βολτα στην αγορα ,και ολοι με κοιτουσαν καλα καλα σαν να εβλεπαν κατι πολυ παραξενο .Η μια καθοταν στο κεφαλι μου και η αλλη στον ωμο μου σε ολη την διαδρομη . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Οι Δεκαοχτούρες (Φιλικουτούνια στην Κυπριακή) είναι θηρεύσιμο είδος γιαυτο οταν κατέβεις κάτω μην τις φέρεις γιατί θα φάς καμιά αδέσποτη ;) :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Για αυτο δεν ερχομαι στην Κυπρο . 8-) :lol: :D :D Νη τυχων με φαει κανενα αδεσποτο βολι . :D :D :D :D Ειναι αδικο να εχω γλυτωσει απο τοσα και τοσα και να παω απο ατζαμη κυνηγο . :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

'Οταν σε Συνάντησα στην Αθήνα έκανες μιά μεγάλη αταξία γι"αυτό θα πρέπει να ρθείς εδώ να δικαστείς και να εκτίσεις την ποινή ;) ;) :)

Υ.Γ. Προς Νικόλαο Καββαδία!! Σε παρακαλώ δείξε μας ποιά είναι η Φατσούλα με τον Ασπασμό :?: :?: :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σου εχω πει ,οτι εγω ειμαι μυστηριο πραμα . 8-) Οσα χρονια και να περασουν εγω δεν ξεχνω . ;) :D :D :D :D :P Υ.Γ.Ακομα να μαθειις Αγγλικα ? :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τί θές Γέροντα και ψάχνεις ξένες Γλώσσες :?: :?: :?: Ψάξε πώς Τσάκκισα χθές 5 Πεντασταδιακά Αγριοπερίστερα :?: :?: :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ποτε θα θερει ο κενταυρος GRANULAR
Απάντηση