ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα η αδεια κυνηγιου ειναι ασχετη απο το δελτιο κατοχης .Αδεια βγαζεις ,και χωρις να εχεις οπλο ,γιατι ΘΑ αγορασεις οπλο μολις βγαλεις αδεια .Μπορει καποιος να κυνηγα με οπλο αλλου, αρκει να εχει δελτιο κατοχης το οπλο ,και αδεια θηρας δικη του μαζι του [οχι αυτου που εχει το οπλο]. Η υπευθηνη δηλωση ειναι οτι θα αγορασεις ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ οπλο καποια στιγμη .Οι συλογοι θελουν νεα μελη και να πληρωνουν την αδεια . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Στην Κύπρο παλιά επιτρεπόταν να βγάλεις άδεια κατοχής σε όποιο όπλο σου επέτρεπε ο ιδιοκτήτης του. Τωρα εδώ και κάποια χρόνια έχει αλλάξει και μόνο άτομα με συγγένεια πρώτου βαθμού μπορούνε να το κάνουν. Δηλαδή Πατέρας και υιός.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 28 Νοέμ 2022 12:23 https://www.greeklyrics.gr/stixoi/Glyko ... _ntounias/ Στην υγεια σας το τριτο τσιπουρακι που πινω . 8-)
Σέ εχει αρπάξει το τσίπουρο γέροντα :) :) :D :D Βρές κανένα Τραγούδι νάνε τουλάχιστον δεκαετια του 1950 και ο δίσκος τών 33 στροφών γιατι των 78 στροφών έχουνε καταργηθεί :) :D :D :D :lol: :lol: :lol: Άντε να συγχρονιστής και λίγο να κάνεις και καμιά σύνδεση με κινητό της προκοπής όπως ο φίλος μας ο Χρίστος που τα είπαμε χθές και μου έδειχνε και την Πάρνηθα χιονισμένη, γνώρισα και το μαλλινουά την 'Ηρα και είδε και αυτός την Κιβωτό που κατοικώ τώρα :) :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δηλαδη με λιγα λογια εκανες κατασκοπεια στον Χρηστο ? Για αυτο δεν αγοραζω τετοιο τηλεφωνο για να μη μπορεις να μου κλεψεις τις πατεντες μου . :lol: :lol: :D :D :D Αμα θελεις αμεση επαφη ,εχω VIBER νεας τεχνολογιας 20 ετων το οποιο ειναι αψογο ,και δεν ειναι μαρτυριαρικο . ;) :lol: :lol: :D :D :D Ολο γκρινια εισαι πρωι πρωι .Σου βαζω τραγουδι αθανατο και εσυ θελεις να σου βαλω τραγουδι για να βγαζει εξω απο φωνη ,τον κωλο της η Παολα ? :lol: :lol: :D :D :D :P :P :P Εχουν περασει τοσες και τοσες μεγαλες τραγουδιστριες ,μεγαλες φωνες, που εκαναν καριερα χωρις να βγαζουν εξω τον κωλο τους σε δημοσια θεα . ;) :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Πώ πώ ο Γέροντας τώρα βλέπει και Τσίτσιδες τραγουδίστριες :D :D :D :D
Δώσε πληροφορίες για το Viber αν εισαι συνέχεια σε επάφή να το έχω υπόψην γιατί κάτι σε ήθελε ο Πέλος :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ναι ,κανεις οτι δεν ξερεις τιποτα για τις ξεβρακωτες τραγουδιστριες για να μη φας παντοφλιες απο την Φλωρα . :o :oops: :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=O_hbbiQ ... BF%CF%82Αν τολμας δειξε το βιντεο στην Φλωρα . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Κυριοι υπαρχει μια λαθος αντιληψη για τα διαμετρηματα 16 και 20 , σημερα που πηγα κυνηγι τσιχλας με το 20αρι μου ειπε ενας γνωστος μου οταν το ειδε οτι τα 20αρια κοβουν ποιο μακρια απο τα 12αρια , και το εχω ακουσει και απο αλλον , επιδη εχουν στενες καννες , εγω του ειπα οτι δεν εχω στενες καννες αλλα 4 αστρα και 3 αστρα , και μου λεει δεν εχει σημασια κοβουν ποιο μακρια απο τα 12αρια με τα ιδια τσοκ , εγω ακομα αυτο δεν το εχω διαπιστοση , εσυ Περικλη στο δικο σου 20αρι το εχεις δει αυτο να κοβουν ποιο μακρια , εαν ναι τοτε θα πηγαινουν μπαλα στα κοντινα
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα ,αυτο που λενε πολλοι οτι κοβουν ποιο μακρυα τα μικρα διαμετρηματα απο που βγαινει ? Η ποιοτητα της τουφεκιας εξαρταται απο την κανη του καθε οπλου αλλα και απο τις συσφηξεις του οπλου .Αυτη η αντιληψη ηταν πολυ παλαια οταν πηγαιναν και αγοραζαν οπλα με μακρυες κανες επειδη ελεγαν, οτι εκοβαν μακρυα ,αλλα δεν ελεγαν οτι η μακρυα κανη στο μονο καλο που κανει ειναι οτι εχει μεγαλη σκοπευτικη γραμη αρα και καλυτερη σκοπευση στο θηραμα εναντι της κοντης κανης .Ολα εξαρτωνται απο το τσοκ του καθε οπλου .Δηλαδη οσο ποιο μικρο διαμετρημα θελουν να μας πουνε οτι εχει καλυτερη συγκεντρωση σε μεγαλυτερη αποσταση ? Αυτο ειναι λαθος .Γιατι τοτε το φλομπερ 9mm θα κτυπουσε ποιο μακρυα απο το CAL 12 πραγμα που ειναι λαθος .Το οτι υπαρχουν οπλα με πολυ καλες κανες cal 20 και βγαζουν ποιοτηκες τουφεκιες ναι ειναι δυνατον ,οπως υπαρχουν και πολυ καλες κανες στα CAL12 CAL 16 και λοιπα οπλα .Για μενα ολα εξαρτωνται απο την ποιοτητα του φυσιγιου που βαζουμε μεσα στο οπλο μας αρκει να ειναι στα μετρα του οπλου μας .Αυτο το καλο εχουμε εμεις οι ιδιογομωτες .Οτι φτιαχνουμε φυσιγγια στα μετρα του οπλου μας . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

συμφωνω Νικολα απολυτα , και ξερω οτι ολα τα διαμετρηματα με το ιδιο τσοκ , εχουν τον ιδιο κυκλο τουφεκιας , αλλα οσο πεφτουμε σε διαμετρημα τοσο αραιωνη και ο κυκλος της τουφεκιας χωρις ομως να μικρενη ο κυκλος , πραγμα που ειναι θεμα τυχης να βρεις στοχο με τουλαχιστο 3 σκαγια σε μεγαλη αποσταση , για αυτο και το 12αρι εχει ποιο μεγαλο βελινεγκες απο ολα χωρις πολλα κενα στα σκαγια
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα αυτο το θεμα που εθιξες θελει πολυ κουβεντα .Μη ξεχναμε οτι μια τουφεκια σε CAL 20 με CAL 12 σε νορμαλ γομωσεις απο 26-28 γραμμαρια στο CAL 20 σε 32 γραμ που ειναι στο CAL 12 τα σκαγια ειναι περιπου 15-20 περισοτερα στα μεσαια νουμερα σκαγια, και λιγοτερα στα ποιο χοντρα σκαγια .Αρα για μενα ειναι μικρη διαφορα σε ενα κυκλο 400 σκαγιων που ειναι τα μεσαια νουμερα .Τωρα ο Περικλης που γεμιζει 32 γραμ σκαγια για το 20 ρακι του δεν βλεπω τον λογο να εχουμε αυτο το διαμετρημα απο την στιγμη που τα υλικα τους σαν αξια εχουν τα ιδια με το CAL 12 και μπορει να ειναι και ποιο ακριβα κιολας . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Νοέμ 2022 12:03 https://www.youtube.com/watch?v=O_hbbiQ ... BF%CF%82Αν τολμας δειξε το βιντεο στην Φλωρα . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Νάτα μας Ο Γέροντας μας τα εχει χάσει και θα του το πάρει το πορτοφόλι η χορευτρια :) :D :D :D
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 29 Νοέμ 2022 22:52 Κυριοι υπαρχει μια λαθος αντιληψη για τα διαμετρηματα 16 και 20 , σημερα που πηγα κυνηγι τσιχλας με το 20αρι μου ειπε ενας γνωστος μου οταν το ειδε οτι τα 20αρια κοβουν ποιο μακρια απο τα 12αρια , και το εχω ακουσει και απο αλλον , επιδη εχουν στενες καννες , εγω του ειπα οτι δεν εχω στενες καννες αλλα 4 αστρα και 3 αστρα , και μου λεει δεν εχει σημασια κοβουν ποιο μακρια απο τα 12αρια με τα ιδια τσοκ , εγω ακομα αυτο δεν το εχω διαπιστοση , εσυ Περικλη στο δικο σου 20αρι το εχεις δει αυτο να κοβουν ποιο μακρια , εαν ναι τοτε θα πηγαινουν μπαλα στα κοντινα
Νίκο αυτό που διαπίστωσα εγώ είναι ότι τα σκάγια πηγαίνουν στην ίδια απόσταση αλλά στα μικρότερα διαμετρήματα έχουμε μεγαλύτερη συγκέντρωση /πυκνότητα ντουφεκιάς. Βεβαια ρίχνοντας τα ίδια γραμμάρια σκάγια και στα δύο διαμετρήματα. Δηλαδή π.χ. 28 γραμμάρια και στο 12 και στο 20αρη.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ποια χορευτρια ,τραγουδιστρια ειναι . 8-) Για αυτο βλεπεις τις σιταριθρες για περδικες στο κυνηγι . :o :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Πάλι Κοροιδευεις αλλά εδώ χάθηκανε τα παλληκάρια που τα παρακαλώ να ρθούνε για Πέρδικες εκεί που πηγαίνω γιατί φοβούνται τους Ασπάλανθους από την άλλη εγώ δεν πηγαίνω μόνος , βλέπεις βγήκα και στη σύνταξη αλλιώς θα στις εστελνα με κούριερ στο 'Ιλιον να λές ειναι σιταρήθρες :) :D :D :D :D :D :D
Κάτσε εκει να βλέπεις τις Τσίτσιδες και να ξεχωρίζεις τις τραγουδίστριες απο τις χορευτριες :) :D :D :D :D :D Όλε το ίδιο είναι Καλιτέχνιδες :) :D :D

Κάποτε οταν κάνανε απογραφή οι Ιτ@λοί πήγε μία και στη ερώτηση τι δουλειά κάνει τους είπε Αρτίστα, τότε ο εκεί αξιωματικός λέει στον βοηθό του...
σκρίβε Τζοβάνι σκρίβε π0υτ@ν@

Αντε πρωί πρωί θυμήθηκα τα Ιταλικά :) :D :D :D Μόλις Ξυπνησει ο Καββαδίας ρώτησε τον να σου κάνει μετάφραση αυτός που ξέρει τα Ιταλιάνικα :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σε αυτη την ηλικια τι τις θελεις τις περδικες ? Δεν βαρεθηκες να βγαζεις αγκαθια απο τον κωλο σου ? Καθησε να απολαυσεις την συνταξουλα σου ,και αφησε σε εμας τα παλικαρια να αχοληθουμε με τις περδικες . 8-) :lol: :lol: :D :D Εγω ειμαι κυνηγος και στις κρεβατοπερδικες . :lol: :lol: :D :D :D Αντε να σου βαλω και μια τραγουδιστρια ,που ειναι και χορευτρια για να παει καλα η μερα σου . :D :D :D https://www.youtube.com/watch?v=cV2zogc ... raLEGENDAS
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Πού τα έμαθες αυτά :?: :?: :?: Καπου θα πήγε η Βάσω και δεν σε βλέπει τι κάνεις :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 02 Δεκ 2022 09:02 Σε αυτη την ηλικια τι τις θελεις τις περδικες ? Δεν βαρεθηκες να βγαζεις αγκαθια απο τον κωλο σου ? Καθησε να απολαυσεις την συνταξουλα σου ,και αφησε σε εμας τα παλικαρια να αχοληθουμε με τις περδικες . 8-) :lol: :lol: :D :D Εγω ειμαι κυνηγος και στις κρεβατοπερδικες . :lol: :lol: :D :D :D Αντε να σου βαλω και μια τραγουδιστρια ,που ειναι και χορευτρια για να παει καλα η μερα σου . :D :D :D https://www.youtube.com/watch?v=cV2zogc ... raLEGENDAS
φοβερο μωρο , μονο που μπερδευτικα δεν ηξερα καπια στιγμη ποιο ειναι το μπρος και ποιο το πισω
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

4/12/2022
Κριάρι τραυμάτισε σοβαρά γυναίκα στον Πύργο Ηλείας
Η τραυματίας διακομίσθηκε στο νοσοκομείο του Πύργου, όπου παραμένει στην ορθοπεδική κλινική, προκειμένου να αντιμετωπιστεί το σοβαρό τραύμα από το κριάρι
Η τραυματίας διακομίσθηκε στο νοσοκομείο του Πύργου, όπου παραμένει στην ορθοπεδική κλινική, προκειμένου να αντιμετωπιστεί το σοβαρό τραύμα από το κριάρι

Ένα ιδιαίτερο περιστατικό συνέβη το Σάββατο στον Πύργο Ηλείας, καθώς ένα κριάρι επιτέθηκε σε μία γυναίκα με αποτέλεσμα να την τραυματίσει σοβαρά και να οδηγηθεί στο νοσοκομείο.

Όπως ανέφερε στο ilialive.gr συγγενικό πρόσωπο της γυναίκας που τραυματίστηκε χθες, σε περιοχή πέριξ της ηλειακής πρωτεύουσας, η γυναίκα πήγε στο κτήμα που διατηρεί η οικογένεια για να μαζέψει πορτοκάλια.

Η τραυματίας διακομίσθηκε στο νοσοκομείο του Πύργου, όπου παραμένει στην ορθοπεδική κλινική, προκειμένου να αντιμετωπιστεί το σοβαρό τραύμα που έχει προκαλέσει στην σπονδυλική της στήλη το κριάρι.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Βρέ παιδιά ο Γέροντας απο Χορευτριες και Τραγουδίστριες μας πάει τώρα στά κριάρια και τα ατυχήματα ;) :) Βέβαια δικαιολογημένος γιατί πόσο καιρό να ψάχνει για Ατυχήματα με Αγριόχοιρο , Ερχονται Χριστούγενα λίγο κρέας απο Κριάρι δεν βλάπτει :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τα ατυχηματα με τα αγριογουρουνα τα κραταω κρυφα ,για να μη τρεχεις να τα μαζεψεις εσυ . 8-) ;) :D Τα κριαρια ειναι σκληρα και μυριζει το κρεας τους . 8-) Λοιπον σημερα θα παω για καλαμαρια το απογευμα γιατι εμαθα οτι εχουν φανει κατι θηρια που το μικροτερο ειναι 5 κιλα,για να εχουμε μεζε στον καφενε ,μηπως πιασουμε κανενα πελατη . ;) :D :D :D Βλεπεις με την Σακιρα μπερδεψα και τον Νικολα που δεν ηξερε πια ειναι η μπροστινη οψη και ποια η πισω . ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γέροντα φέρε εσύ το Κριάρι και θα το φτιάξω 'Κλέφτικο" όπως το φτιάχνουμε εδώ και θα γλύφεις τα κοκκαλάκια του :) :D :D :D
Και πρόσεχε με τα γερο καλαμάρια σαν Σαπρέλες απο φορτηγό μην σου φύγει και η μασέλα :D :D :D :lol: :lol: :lol: Χάθηκε βρέ ενα κιλό καλαμαράκι να τρώμε με το κουτάλι :?: :?: :?: 'Αμα ειναι να σε πάω εκεί στην Οδό Θωμαίδος παράλληλη με την Μητροπόλεως να καθήσουμε στου Ζήση να μας σερβίρει μαζί με το ουζάκι μας. :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση