ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο Ψάξε Εθνικό Πάρκο Αθαλάσσας και ειμαι στο ένα χιλιόμετρο εκει να δεις πάπιες και Φάσες, ασε που οι λαγοί κάνουνε παρέλαση και ξεπετάγονται μπροστά σου και σε ξαφνιάζουν :) :) :D :D
Γιατι νομίζεις παίρνω στο σπίτι τηλέφωνο για σένα :?: :?: :?: Την Βάσω θέλω που κάποτε το απαντούσε αλλά κάτι εχεις κάνει στη συσκευή για να μην της πώ τα αίσχη που κάνεις :) :) :D :D :D :D Πάς σκοπευτήριο ψάχνεις κορίτσια, πάς στο Πάρκο πάλι κορίτσια ψάχνεις και κατα τα άλλα κακολογεις τον ΠιστοΛέρο που άθελα του πηγαίνουν οι τουρίστριες και Τσιτσιδόνονται μπροστά του :) :) :) Παραλία ειναι ολα επιτρέπονται :) :) :) :D :D
Κανόνισε πάλι να σε κράξουν στο σκοπευτήριο με τις πατέντες σου και να τρέχουν Δάσκαλοι και Σκοπευτές να δουνε τι έγινε :) :) :D :D :D
Και απο οτι κατάλαβα κάνεις τράκα πυρίτιδες απο τον Πράκτωρα μου που προνόησε και έχει λίγη για τα κυνήγια του :) :D :D :D :D
Σε λίγο σε βλέπω οταν ξεμείνεις να ψάχνεις σεταπ με Ζιβανία σε αδιάβροχο κάλυκα :) :D :D :D Σου εδωσα και Πατέντα να αρχίσεις δοκιμές που τουλάχιστον θα μοσχοβολά ο τοπος καθαριότητα οχι να ριχνεις και να μυρίζει τηγανιές απο τις λιπασμένες τάπες :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Αντε φτάνει για σήμερα και αύριο που θα εχω ρεπό ;) ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και για τον πρακτορα σου εχω πολλα φυλαγμενα για τα αισχη που κανει και αυτος . 8-) :o :D :D Ειχα γεμισει την αλλη φορα δυο φυσιγγια με σκαγια που πηγαινουν στα 100 μετρα σαν μονοβολο,και την ημερα που πηγαμε για δοκιμες τα μπερδεψε μεσα στην τσεπη του με αλλο φυσιγγιο που ειχε για δοκιμη ,και το εριξε στον πινακα .Εκανε στην λαμαρινα μια τρυπα με το συγγνωμη νααααα .Και μετα τι εκανε νομιζεις ? Για να μη τον παρουν ειδηση και τον κυνηγησουν πηγε στο πορπαγκαζ και εβγαλε τα εργαλεια που ειχε οταν ηταν φαναρτζης, και αρχισε να σφυρηλατει για να φτιαξει την τρυπα . :o :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Η Βασω ξερει οτι εγω δεν κανω τετοιες κακες πραξεις με τα κοριτσια ,και αδικα προσπαθεις να με διαβαλεις . ;) Τι να κανω που ειμαι γλυκοαιματος και με κυνηγανε τα κοριτσια ? :lol: :o :D :D :D :D Να τα προσβαλω οταν ερχονται να με χαιρετισουν ? :D :D Ο Παλιογερος αν τολμα να παει στην παραλια που ειναι οι τουριστριες χωρις καμουφλαζ με καπελο και γυαλια ηλιου ,και μεταμφιεση για να μην αναγνωριζεται . :o :lol: :lol: :D :D :D Εκει να δεις παντοφλιες που τρωει οταν γυριζει σπιτι , :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:Γιατι νομιζεις οτι φοραει συνεχεια το καπελακι του ? ;) :o :D :D :D :D :D :D Απο τα καρουμπαλα που εχει . 8-) :lol: :lol: :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γραφικέ Γεροντάκο και πολιτικέ Αναλυτή απο Δικηγορία σκίζεις, κριμα που δεν άσκησες το επάγγελμα :) :D :D Αλλά απο Ιδιογόμωση δεν έμαθες ουτε τα στοιχιώδη για σήμανση των φυσιγγίων ουτως ωστε να μην τα μπερδέυεις. Βεβαια για αυτό φέρει και βαθμό ευθύνεις ο Καββαδίας που δεν μας φτιάχνει μια απλή μηχανούλα να μπορουμε να γράφουμε σε 10 φυσίγγια τι εχουνε μέσα και να μην θέλουμε αυτες τιε μηχανες που κυκλοφόρησαν και πρέπει να γεμίζεις ενα κασόνι για να τα μαρκάρεις και να θελεις και μια ώρα καθάρισμα απο τα μελάνια. Τελος πάντων θα σου δώσω την δική μου πατέντα που γραφω με λεπτό μαρκαδόρο ολη την συνταγή πάνω απο τον κάλυκα και μετά βάζω απο πάνω Ζελοτε (για εμας εδω ΣπιτΦιχ) :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εμεις ειμαστε κυνηγοι και σκοπευτες ,και εσυ θελεις να μας κανεις τυπογραφους επειδη εσυ δεν θυμασαι λογω ηλικιας τι βαζεις μεσα στα φυσιγγια σου . :o :lol: :D :D Σε λιγο θα μας πεις να φτιαξει και γυαλια μυωπιας για να βλεπεις τι εχεις γραψει επανω στα φυσιγγια σου . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Βρε τι ακουμε πρωι πρωι . :o Εσυ θελεις να μας κανεις δηλαδη να γραφουμε ολοκληρη εφημεριδα επανω στα φυσιγγια . :o Αν ειναι να παρουμε μαρκαδορους μελανια και να κολαμε χαρτακια ταινιες κ.λ.π. πανω στα φυσιγγια θα τρωμε ολο τον χρονο μας στα φυσιγγια και δεν θα εχουμε χρονο να παμε κυνηγι . :o :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Αμφισβητεις τις Πολιτικες αναλυσσεις που κανω ? Καθησε και θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα σε κανουν τα Πολιτικα σαινια ,οι γυναικες να φορανε φερετζε, και εσυ να φορας φεσι . ;) :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Π'ω Πώ Αρχή της εβδομάδας και βρίσκω μόνο τον Γραφικότατο Γεροντάκο Ιδιογομωτή να έμεινε μόνος στον Καφενέ και έγινε Ιδιότροπος και δεν προσπαθεί να μάθει οτι η σωστή σήμανση των φυσιγγίων ειναι σημαντική :) :D :D Τα καπνογόνα σου θα γράφεις Κ στα Αλατισμένα θα σημαδευεις με Α γιατι αν τα ειχες ετσι δεν θα εδινες στον Μιχάλη καταλάθος φυσίγγι με αλάτι οτι ειναι σκοπευτικό, ουτε στον Πράκτορα μου φυσίγγι καπνογόνο που παρολίγο να τον διαγράψουν απο Σκοπευτή :) :D :D :D Αυτά κάνεις γιατι εισαι Ξεροκέφαλος αφου δεν βγάζεις εκείνο το καπελάκι απο το κεφάλι σου να πάρει λίγο αέρα :) :D :D :D Ξερω βέβαια οτι το φοράς γιατι ντρέπεσε μην αποκαλυφθούν τα καρούμπαλα απο το Τσόκαρο της Κυρα Βάσως :) :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και επανω που ελεγα οτι ειναι Μεγαλη Εβδομαδα να μη σε κατηγορησω ,αλλα δεν με αφηνεις ,και θα σου τα βγαλω ολα στην φορα γιατι με προκαλεις . 8-) Λοιπον αγαπητοι φιλοι στα 72 χρονια μου πρωτη φορα ειδα τρακτερ μεθυσμενο . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Λοιπον ονομα δεν λεμε ,αλλα καποιος ειχε ανεβει επανω στο τρακτερ να οργωσει το χωραφι του ,και αυτο πηγαινε μια δεξια μια αριστερα ,και ποτε ευθεια . :o Στο τελος αρχισε να φερνει βολτες σαν να χορευε ζειμπεκικο ,και ο οδηγος να τραγουδα . :o :o :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Την ,,σημανση ,,την ξερω μονο στα Αστυνομικα τμηνατα οτι υπαρχει . 8-) Τωρα εσυ θελεις να την μεταφερεις και στα φυσιγγια επειδη ξεχνας τι βαζεις μεσα ? ;) :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ηθελα να ηξερα οταν ξαναγεμισεις τον καλυκα τι θα γραφεις επανω ,που θα εχει δυο σεταπ γραμμενα ποιο θα ειναι απο τα δυο ? ;) :o :o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο τι με νοιάζει εμένα απο το τρακτέρ που ειδες :?: :) :D :D :lol: :lol: Εδώ ειμαστε για Ιδιογόμωση και μιλάμε για την σήμανση που οταν ξαναγεμίσεις τον Κάλυκα θα πάρεις λίγο Οινοπνευματάκι, η Τσίπουρο, Ζιβανία και θα καθαρίσεις το προηγούμενο μελάνι :) :) :D :D
Και πρόσεχε τώρα που ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες και σε βλέπω να μην φευγεις απο το σκοπευτήριο να βλέπεις τα κορίτσια με ελαφρές ενδυμασίες, μην ρίξεις κανένα φυσίγκι απο αυτά τα φλογοβόλα και Κάψεις τα σχιστά και τα μάτια, εκτος και αν κρατάς 10 Ευρώ για καθε μέρα φυλάκιση και να πληρώσεις την καταδίκη :) :) :D :D :D Τυφλή η Διακιοσύνη που ουτε την πυρκαγιά και τον κοσμο που κάηκε δεν είδε :oops: :oops:
Τελος παντων να Σου Ευχηθώ απο τωρα καλό Πάσχα γιατι εδώ αρχίζει η αργία απο Αύριο, Εχουμε να φτιάξουμε και τις φλαούνες να βάψουμε τα αυγά να φέρουμε το Αρνάκι των 15 Ευρώ το κιλό πολύ βαρύ θα ειναι φέτος :) :) :D :D
Λοιπόν Ευχομαι σε Ολους Καλό Πάσχα μαζί με τις οικογένειες σας, Το Φαγητό σιγά σιγά για οσους εχουνε νηστεψει και Μακρυά απο Κροτιδες και Βαρελότα.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Περικλη μου ευχομαι καλα να περασεις με την οικογενεια σου και μακρυα απο δουλειες αυτες τις ημερες γιατι ειναι πονηρες . ;) :o :D :D :D Τα κοριτσια μου τα εστησα αυτες τις ημερες και αρχισαν να με παιρνουν τηλεφωνο παλι . ;) :D :D :D Φιλε μεσα σε 5,6 χρονια τα μεγαλα εγκληματα με 104 νεκρους στο Ματι ,με 57 νεκρους στα Τεμπη με νεα παιδια ,με 25 νεκρους στην Μανδρα, οι ενοχοι εχουν ονομα αλλα εμειναν ατιμωρητοι γιατι οπως ελεγε σε ενα τραγουδι του ο Καζαντζιδης ,,το συστημα ειναι ενοχο αλλα δεν το τιμωρησε κανεις ,,.Κανεις δεν φταιει .Δεν ειναι τυχαιο που ειμαστε η χειροτερη Χωρα στην Ευρωπη σε θεματα Δικαιοσυνης και ελευθεροτυπιας . :x :x :oops: :oops: :oops: Αυτα που μας λες για τους καλυκες ειναι για αυτους που λογω ηλικιας εχουν ανοια και ξεχνανε .Εμεις δεν εχουμε φτασει ακομα εκει για να ξεχναμε . ;) :lol: :lol: :D :D :D Υπαρχει και το λευκο χαρτακι στο κλεισιμο να γραφεις οτι θελεις ,και οταν ξαναγεμιζεις να βαζεις αλλο .Ουτε μελανια ,ουτε οινοπνευματα ,ουτε να τρωμε παντοφλιες απο τις γυναικες μας που θα λερωνουμε το σπιτι με τα μελανια . ;) :o :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=i3meN53 ... rodimos123 ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ Ο ΣΤΕΛΑΡΑΣ ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γραφικέ μου γεροντάκο Σου εύχομαι να περάσεις ενα όμορφο και χαρούμενο Πάσχα με την Οικογένεια σου οπου και να είσαστε ;) Κάποτε με πιάνει μιά νοσταλγία να καβαλήσω ένα μεταλικό πουλί και σε μιά ωρα να ειμαι εκει κοντά σας για να κάνουμε το καλαμπούρι μας που πέρα απο την χαρές μέσα στις οικογένειες μας δεν μας εμεινε κάτι άλλο. Ευχομαι φέτος να τα καταφέρω εστω και μονος να ανέβω για 2-3 μέρες να δείξω σε εσένα και τον πρακτορα μου πώς κυνηγάμε τα ορτύκια :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και εσυ να περασεις ομορφα Παππου με την οικογενεια σου ,και αυτο ειναι αληθεια οτι το μονο που μας εχει μεινει ειναι η οικογενεια μας ,με τα παιδια μας και τα εγγονια μας .Εμεις αν ολα πανε καλα μεχρι τοτε με τον πρακτορα σου θα σε περιμενουμε να παμε για ορτυκια ,αλλα δυο μερες ειναι λιγες ,και να δεις τι γλεντια κανουμε με τα σκυλακια μας στο βουνο . ;) :D :D :D Δεν φανταζομαι να ερθεις εδω να τα τουφεκισεις για να τα στειλεις στην Κυπρο ? :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Γιατι εχω κανει σχεδιο οτι οποιο σου φευγει ,θα γινεται αυταπαγγελτη μηνυση στο Δασαρχειο ,για τρομοκρατια θηραματων ,που υπαρχει στο μεταναστευτικο κωδικα . :o :( :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση