ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εδώ μπορούμε να γράψουμε κάτι σχετικά με εμάς ώστε μπορέσουμε να γνωριστούμε ευκολότερα
Stelios2021
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 28 Σεπ 2022 09:19

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από Stelios2021 »

Καλημέρα ευχαριστώ για την αποδοχή τις ομαδας
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καλως τον Στελιο στην παρεα μας . :D :D :D Πες μας αν θελεις μερικα πραγματα για σενα απο που εισαι και τι κυνηγια κανεις . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Κωνσταντίνος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μαρ 2024 20:30

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της ομάδας!
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καλως τον Κωσταντινο στο ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Κωνσταντίνος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μαρ 2024 20:30

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Ευχαριστώ για την αποδοχή!!! Θα μιλήσω με λίγα λόγια για να με γνωρίσετε και να σας γνωρίσω. Κυνηγάω δέκα χρόνια περίπου, πάω και στο σκοπευτήριο οχι συχνά για να είμαι ειλικρινείς. Το αγαπημένο μου κυνήγι είναι τα κορακοειδη .
Είμαι αρχάριος στην ίδιογόμωση, κάνω τα πρώτα βήματα μου σιγά σιγά η γνώσεις μου είναι λίγες ακόμα. Ελπίζω να με βοηθήσετε σε οποίες απορίες μου!
Σας ευχαριστώ και πάλι!
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΑΝΩΤΕΡΟΥ & ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ
- ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ -
1. ΒΑΣΙΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ - https://www.idiogomosi.com/pages/idiogo ... asikou.php
2. ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ - https://www.idiogomosi.com/pages/idiogo ... oterou.php
3. ΑΝΩΤATΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ - https://www.idiogomosi.com/pages/idiogo ... otatou.php
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κωνσταντίνος έγραψε: 05 Απρ 2024 21:16 Ευχαριστώ για την αποδοχή!!! Θα μιλήσω με λίγα λόγια για να με γνωρίσετε και να σας γνωρίσω. Κυνηγάω δέκα χρόνια περίπου, πάω και στο σκοπευτήριο οχι συχνά για να είμαι ειλικρινείς. Το αγαπημένο μου κυνήγι είναι τα κορακοειδη .
Είμαι αρχάριος στην ίδιογόμωση, κάνω τα πρώτα βήματα μου σιγά σιγά η γνώσεις μου είναι λίγες ακόμα. Ελπίζω να με βοηθήσετε σε οποίες απορίες μου!
Σας ευχαριστώ και πάλι!
Aπο Αθηνα εισαι Κωσταντινε ? Διαβασε αυτα που εχει βαλει ο Νικολας ο Καββαδιας πρωτα καλα ,και μετα ρωτησε σε οτι εχεις αμφιβολιες .Ποτε μη παρεις πρωτοβουλια μονος σου χωρις να ρωτησεις για να εχεις ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Κωνσταντίνος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μαρ 2024 20:30

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Όχι, είμαι από Θεσσαλονίκη. Οφείλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους αυτούς που μοιράζονται όλες αυτές της πληροφορίες. Έχω παραγγείλει κάποια υλικά και από εβδομάδα θα δοκιμάσω να κλείσω στρογγυλό ρελι ( για αρχή μου φαίνεται ποιο εύκολο) σε ένα setup που διάβασα μέσα στο site.
Μια ερώτηση, μέχρι πόσα γραμμάρια μπορούμε να κλείσουμε σε στρογγυλό ρελι;
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Όσα και στο αστέρι, αρκεί να είναι σωστό το setup 8-)
Κωνσταντίνος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μαρ 2024 20:30

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Ευχαριστώ για την απάντηση κ.Νικο.
Φιλικούς χαιρετισμούς!
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Κωνσταντίνος έγραψε: 05 Απρ 2024 21:16 Ευχαριστώ για την αποδοχή!!! Θα μιλήσω με λίγα λόγια για να με γνωρίσετε και να σας γνωρίσω. Κυνηγάω δέκα χρόνια περίπου, πάω και στο σκοπευτήριο οχι συχνά για να είμαι ειλικρινείς. Το αγαπημένο μου κυνήγι είναι τα κορακοειδη .
Είμαι αρχάριος στην ίδιογόμωση, κάνω τα πρώτα βήματα μου σιγά σιγά η γνώσεις μου είναι λίγες ακόμα. Ελπίζω να με βοηθήσετε σε οποίες απορίες μου!
Σας ευχαριστώ και πάλι!
το αγαπημενο κυνηγι τα κορακοειδη , να υποθεσω οτι δεν τρως τα θηραματα σου , για αυτο και κυνηγας κορακοειδη που δεν τρωγονται και πετιουνται , εαν ναι τοτε καλα κανεις , γιατι θα ειναι αμαρτια να χτυπας αλλα πουλια που τρωγονται , και να τα πετας , η στην καλυτερη να τα μοιραζεις , που πολλες φορες εκει που τα μοιραζεις να τα περνουν απο ευγενεια , και στο τελος να βαριουνται να τα μαδησουν , και αυτοι να τα πεταν μετα
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Nικολα ειναι πολλοι κυνηγοι που κυνηγανε κορακοειδη ,και πολλοι συλογοι σε ολη την χωρα μια δυο φορες τον χρονο αφιερωνουν χρονο για κυνηγι κορακοειδων και κανουν καλα γιατι εχουν γινει παρα πολλα πια με αποτελεσμα να κανουν μεγαλες καταστροφες στα αλλα θηραματα [λαγουδακια ,περδικακια κ.λ.π],αφου τα κορακοειδη δεν εχουν εχθρο .Και εγω πολλες φορες αν βρω ευκαιρια τα τουφεκαω .Ειδικα εδω στις περιοχες που πηγαινω κυνηγι ειναι παρα πολλα .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Κωνσταντίνος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μαρ 2024 20:30

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!
Κυνηγάω και άλλα θηράματα κυρίως πουλιά, τα κορακοειδη με εντυπωσιάζουν λόγω της εξυπνάδας και της ομαδικότητα τους.
Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε ο κ. Αγγελόπουλος δεν έχουν φυσικούς εχθρούς και επιβάλλεται η μείωση του πληθυσμού ( όχι η εξολόθρευση) . Πάντα με σεβασμό σε όλα τα θηράματα.
Πράγματι, στην περιοχή που κυνηγάω έχω παρατηρήσει προσωπικά αύξηση του πληθυσμού θηρευσημων και μη.
Μια ερώτηση , τι γνώμη έχετε για τους μπρούτζινους
καλυκες;
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κωνσταντίνε οι μπρούτζινος κάλυκες είναι ιδιαίτεροι ,αλλά δεν κάνουν κάτι περισσότερο από ένα απλό καλά γεμισμένο φυσίγγιο .Έχω μερικούς αλλά δεν τους δουλεύω εγώ .Θέλουν ειδικές γνώσεις στο γέμισμα τους .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση