ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ο Αρχιμαστορας σταματησε το κυνηγι ,και το εχει ριξει με ενα Αγιοβασιλιατικο πιστολι στην σκοποβολη τωρα . 8-) Αλλα δεν ξερει οτι την ωρα που ριχνει με αυτο,απο πισω απο ενα βραχο ειναι κρυμενος ενας αλλος καλος σκοπευτης ,και την ωρα που παει να πυροβολησει ο Γεροντας ριχνει ο αλλος ,και νομιζει ο Παλιογερος οτι πετυχαινει αυτος τον στοχο . :lol: :lol: :lol: :lol: Ξερεις ποσους γαμους εχουν κανει στην Λερο ? Ολες τις βολες τις ριχνει στον γαμο του Καραγκιοζη . :o :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Μόνο με ένα Τσουβάλι σκόρδα θα γλυτ'ωσει ο Ανθρωπος απο το μάτιασμα :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=w3uS0WX ... =AlexisStf Στην υγεια σας φιλοι μου το τσιπουρακι που πινω τωρα με τον μεγαλο Στρατο . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γέροντα άσε το τραγούδι και γράψε πώς διάλυσα τα δισκάκια με όπλο που πρώτη φορά το έπιασα στα χέρια μου ;) ;) :) :D Σκέφτηκες να με ξεγελάσεις με το κοκοροντούφεκο του παππού σου αλλά δεν τα κατάφερες :D :D :D Ακόμα οπλισμένο με τα κοκόρια θα το κρατούσα :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Με αυτο το οπλο που εριχνες τα κτυπαει τα δισκακια μονο του . ;) 8-) :D :D :D Δεν λες που εγω με το 100 χρονων κοκοροντουφεκο τα τσακιζα τα δισκακια αφου εσυ ουτε τους κοκορους δεν μπορουσες να σηκωσεις . :lol: :lol: :lol: :D :D :D Τα καλυτερα σπασιματα τα καναμε στο μεζεδοπωλειο μεταξυ κρασιου ,και μπυρας . Περασαμε ομορφα ,και μακαρι συντομα να το ξανακανουμε ,και τοτε θα πω στην Φλωρα τα αισχη σου ;) :D :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Οταν καμιά φορά μας κάνεις επίσκεψη θα ρίξεις με το 28αρη να δείς τί κάνει :?: ;) :) Σε ενα νυκτερινό αγώνα οταν πήγα να κοιταξω τα αποτελέσματα μου δώσανε και ενα κουτί φυσίγγια δωρεάν γιατί είχα κάνει ενα δισκάκι σκόνη (Flash) :) :)
Στο Μεζεδοπωλείο εγώ έπινα τα κρασιά και εσύ ισα που είπιες κανα δυό μπυρίτσες για να μας ευχηθείς την επαίτειο που ειχαμε :) :) Τώρα γιατι επιμένεις να μαρτυρήσεις στη κυρά μου οτι αγόρασα 28αρη πλαγιόκανο και το έμπασα στο σπίτι με πάσα μυστικότητα δεν το καταλαβαίνω :x :x Αλλά μάθε οτι χθές αγόρασα και 4 κουτιά φυσίγγια που βρήκα σε ενα μαγαζί εδώ στην Αντιπροσωπεία τις Bereta :) :) Στη τρίτη εξόρμηση για Πέρδικα αυτά θα ρίχνω 21γρ. Νο 7,5 :) :D :D :D
Χάθηκε και ο Ορφανίδης να μας γράψει καμιά Ιστορία :?: :?: Μας έκανε πλάκα και οταν ανταποδώσαμε πρεπει να του κακοφάνηκε :?: :?:
Λοιπόν Γεροντα θυμάσε οτι Κυριακή θα βρίσκομαι εκεί στο Κιλκίς να φάμε κανένα Αγριόγουρουνο σουβλάκι :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Οταν πηγες στο σκοπευτηριο και εριξες με το 28ρακι ξερεις γιατι σου εδωσαν δωρο τα φυσιγγια ? Γιατι ειπαν οτι αυτος ειναι ο μοναδικος που κυνηγα με τετοιο οπλο και ειναι ηρωας .Δεν ειχαν ξαναδει οι ανθρωποι τετοιο διαμετρημα ,και στο δωσανε γιατι εσπασες με αυτο ενα πιατακι . 8-) Σου λεει αυτος ειναι ηρωας να κυνηγα νε τετοιο οπλο . :o :lol: :lol: :lol: Αφου δεν φοβασαι την Φλωρα να φας παντοφλιες γιατι το κρατας μυστικο τοτε ? :lol: :lol: Ειναι αισχος και ντροπη να εισαι εμπειρος ιδιογομωτης και να αγοραζεις ετοιμα φυσιγγια .Αυτο δεν το δεχομαι με τιποτα . 8-) ΑΙΣΧΟΣ . :x :lol: :lol: :lol: Καλα σε λεω εγω πουλοδιωχτη . 8-) Θα πας με αυτο να τρομαξεις τις περδικες ,και μετα θα μας λες οτι την τραυματισες και ποιο κατω ηταν ενας αλλος κυνηγος και σου την πηρε ,οπως μας λες καθε χρονο . :o :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Οταν θα πας στο Κιλκις προσεχε αντι να φας σουβλακι αγριογουρουνο μη σε φαει αυτο σουβλακι ,γιατι ξερω οτι εκει πανω ειναι πολυ αγρια τα αγριογουρουνα ,και τρωνε ανθρωπους . :o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεοντάκο αγόρασα χθές φυσίγγια για το 28αρη γιατί όπως ξέρεις ολα τα εργαλεία και υλικά τα εχω αποθηκευμένα σε εμπορευματοκιβώτιο. Χθές εκεί που πήρα τα φυσίγγια έμαθα οτι έψαχνε ακόμα ενας αυτά τα φυσιγγια και τώρα γίναμε 2 στην Κύπρο :) :D :D Θα υπάρχει συναγωνισμός πλέον στους σκοπευτικούς αγώνες :D :D :D

Υ.Γ. Κέρασε τον Ορφανίδη καμιά ζιβανία με Κυπριακό μεζέ για να μας γράφει και αυτός καμιά Ιστορία. :|
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Υπαρχει και δευτερος ηρωας στην Κυπρο να κυνηγα με CAL 28 ? Λοιπον καθε χρονο πρεπει να κανετε γιορτη οταν θα συναντα ο ενας τον αλλο με μουσικη και μεζεδες 8-) .Εδω το λεμε αδελφοποιηση . 8-) Θα τον βρω και θα τον παρω τηλεφωνο να παει να αγορασει αυτος ολα τα φυσιγγια ,να δουμε που θα βρισκεις να κυνηγας τις σιταριθρες . ;) 8-) :lol: :lol: :lol: :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Περικλη ,σημερα πηγα για ψαρεμα και επιασα απο την λαικη ενα κιλο κολιους ,και τωρα τους ψηνω στη σχαρα στα καρβουνα να τους κανω λαδολεμονο με αγνο παρθενο ελαιολαδο παραγωγης μου . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 21 Οκτ 2022 08:40 Υπαρχει και δευτερος ηρωας στην Κυπρο να κυνηγα με CAL 28 ? Λοιπον καθε χρονο πρεπει να κανετε γιορτη οταν θα συναντα ο ενας τον αλλο με μουσικη και μεζεδες 8-) .Εδω το λεμε αδελφοποιηση . 8-) Θα τον βρω και θα τον παρω τηλεφωνο να παει να αγορασει αυτος ολα τα φυσιγγια ,να δουμε που θα βρισκεις να κυνηγας τις σιταριθρες . ;) 8-) :lol: :lol: :lol: :D :D :P :P :P
Μόνο να κοροιδευεις εισαι καλός αλλά τώρα που εισαι στην Εξορία να μαζεψεις τις ελιές θα καταλάβεις πόσο θα σου λείψουμε. :) :D :D :D
Οσο για φυσίγγια για 28αρη αυτά τα αγόρασα τώρα που ειμαι στην εξορία και οταν πάλι με το καλό επιστρέψω έχω την EVO την πεντασταδιακή την Καββαδιέζικη που μου προμήθευσε και ολα τα στάδια ο Νικόλας ο Καββαδίας. Ετοιμη και ρυθμισμένη βγάζει κάτι φυσιγγάκια σπουδαία. :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 24 Οκτ 2022 13:41 Περικλη ,σημερα πηγα για ψαρεμα και επιασα απο την λαικη ενα κιλο κολιους ,και τωρα τους ψηνω στη σχαρα στα καρβουνα να τους κανω λαδολεμονο με αγνο παρθενο ελαιολαδο παραγωγης μου . :D :D :D
Άσε κανένα Κολιό να τον Παστώσεις για ουζομεζέ. Ρ'ωτησε τον Νικολάκη τον ανηψιό του Μιχάλη αυτός ξέρει τον τρόπο ;) ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΚ.
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 11 Σεπ 2021 10:39
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΚ. »

Καλημέρα στην παρέα. Ήρθα στο καφενείο να κάνω μια ερώτηση αλλά θα Ήθελα η απάντηση να είναι σίγουρη.
《Έχουν το δικαίωμα οι θηροφυλακες να σταματήσουν κινούμενο όχημα χωρίς την παρουσία Τροχαίας κ χωρίς από πριν να υπάρχει βεβαιωμένη παράβαση. Αν ναι που το γράφει;
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1376
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Γιάννη ο Νικόλας από την Άνδρο θα γνωρίζει καλύτερα από όλους μας τη Νομοθεσία

https://www.hunters.gr/thirofylaksi/omo ... irofylakes

Οι Θηροφύλακες των Κυνηγετικών Οργανώσεων λειτουργούν σύμφωνα με το αρθρ. 267 §3 του Ν.Δ. 86/69 (Δασικός Κώδικας), το οποίο τους δίνει τις ίδιες αρμοδιότητες με εκείνες των δασοφυλάκων του Δημοσίου. Συγκεκριμένα θεωρούνται κατά την άσκηση των καθηκόντων τους υπάλληλοι κατά την έννοια του άρθρου 13 περ. α΄ του Ποινικού Κώδικα, δυνάμενοι να προβαίνουν σε όλες τις προανακριτικές πράξεις για τις παραβάσεις των περί θήρας διατάξεων, όπως το άρθρο 289 του Δασικού κώδικα ορίζει. Πρέπει να τονισθεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι η τελευταία υπ’ αριθμ. 6/11 Γνωμοδότηση του Εισαγγελέα του Αρείου Πάγου, με αριθ. πρωτ. 5128/10/3-03-2011, ορίζει με τρόπο σαφή ότι οι θηροφύλακες των Κυνηγετικών Οργανώσεων «….ασκούν πλήρως όλα τα δικαιώματα και τα καθήκοντα που αναφέρονται στο Δασικό Κώδικα και στους μεταγενέστερους μεταρρυθμιστικούς αυτού νόμους για δασικούς υπαλλήλους και έχουν ως αντικείμενο την τήρηση και εφαρμογή των διατάξεων περί θήρας, περιβαλλόμενοι για το σκοπό αυτό με την ιδιότητα του ειδικού προανακριτικού υπαλλήλου.».
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΚ.
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 11 Σεπ 2021 10:39
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΚ. »

Ότι είναι προανακριτηκοι υπάλληλοι κ έχουν το δικαίωμα να σε γδύσουν στην κυριολεξία το ξέρω κ καλά κάνουν, διαβάζω οστοσο ότι σταματούν οχήματα κ σε μια έρευνα που έκανα πιο παλιά κατάφερα κ βρήκα ότι μπορούν να κάνουν τα πάντα στο όχημα σου όσο αυτό το εντοπίσουν σταματημένο (γι αυτό κ έστησαν εξέδρες δίπλα από αυτά) ή αν από πριν έχουν εντοπίσει βεβαιωμένη παράβαση.
Το να σε σταματούν όμως για έλεγχο με την υποψία της παρανομίας ή για έλεγχο ρουτίνας χωρίς την συνδρομή της Τροχαίας οχι.
Κ επιδη όταν κουβεντιαζω κ λέω κάποια πράγματα με άλλους θέλω πάντα να είμαι σίγουρος για ότι λέω, γι αυτό ρωτάω.
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1376
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δεν έχω τέτοια εξειδικευμένη γνώση, όμως θα γνωρίζει σίγουρα ο Νικόλας
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Απουσιάζει και ο Γεροπαντογνώστης να δώσει γνωμάτευση :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΚ. έγραψε: 29 Οκτ 2022 12:32 Καλημέρα στην παρέα. Ήρθα στο καφενείο να κάνω μια ερώτηση αλλά θα Ήθελα η απάντηση να είναι σίγουρη.
《Έχουν το δικαίωμα οι θηροφυλακες να σταματήσουν κινούμενο όχημα χωρίς την παρουσία Τροχαίας κ χωρίς από πριν να υπάρχει βεβαιωμένη παράβαση. Αν ναι που το γράφει;
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
ειτε εχουν δικαιωμα ειτε οχι οταν εισαι σωστος τι πρωβλημα εχεις , τι φοβασε , να μην σε καθυστερησουν
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Σωστός ο Ορφανίδης .
Ο Γέροντας τί να κάνει άραγε και ούτε τηλέφωνο δέν απόντησε ψές :?: :(
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

πηγα την περασμενη τεταρτη για περδικες με το 20αρι , και πηρα την πρωτη περδικα που μου φερμαρισαν τα σκυλια στα 20 μετρα με το 20αρι , με ιδιογωμοση ρελη 615 καψουλι ΜΒ32 1,25 συγκερωτηρα με 25 γραμμαρια 7αρια ,και καθως ειμουν σε βαδισμα , ξεσηκωνουν και δυο φασες τα σκυλια που ριχνω μεσα απο τα πευκα μια τουφεκια στα 35 μετρα αγανακτησης με την αριστερη κανη ενα ροτβαι γερμανικο 28 γραμμαρια 6αρι , και πεφτη κοψοφτερη , που μου την επιασαν τα σκυλια , η χαρα μου ηταν απεριγραφτη , παω και το σαβατο παλι με το 20αρι με ιδιογωμοση αστερι 1,20χ24 , βγαζουν παλι μια φασα τα σκυλια ριχνω στα 30 μετρα , ουτε που το καταλαβε , ξανα μετα το απογευμα πεταγετε αλλη μια φασα στα 35 μετρα απο τα πευκα ριχνω το ιδιο της φευγουν φτερα και τιποτα , μετα απο αρκετα λεπτα μου φερμαρουν τα σκυλια περδικες , και πεταγωντε και αυτες καπος μακρια 35 με 40 μετρα , ριχνω παλι τιποτα , και εβγαλα τα συμπερασματα μου , που οταν τα μικρα δεν ειναι φορτομενα με σκαγια δεν ειναι αποτελεσματικα στα μετρια και μακρινα μεγαλα πουλια , για το 20αρι τουλαχιστο 28 γραμμαρια , για το 28αρι 22 και 24 γραμμαρια κλπ , την κυριακη πηγα με το 12αρι , αλλα δεν βρηκα τιποτα , οποτε σε μεγαλα πουλια και ειδικα περδικες που ειναι και λιγες και δεν θελω ουτε τραυματισμους , αλλα να καρπονουμε λιγα πουλια μονο 12αρι , το 20αρι για τσιχλες , και που και που αναγκαστικα εαν βρεθει και καμια φασα σε κυνηγι τσιχλας , να εχω μαζη μου εκτος απο τα 24 γραμμαρια και 28 γραμμαρια , ΥΓ ολα τα αστεια δεχτα , δεν εχω πρωβλημα Περικλη
Απάντηση