ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Μαρ 2022 11:06 Ναι αλλα θα πρεπει να ζητας μεριδιο απο τα λαχανικα για την καλη δουλεια που κανει ο Πελος . ;) ;) :D :D :D :D :D Εγω εχω βαλει σκορδα και κρεμυδια αρκετα , θα βαλω σε λιγο καιρο που θα παω στο χωριο ,καλαμποκια αρκετα ,πατατες , ντοματες ,μελιτζανες ,φασολακια ,κολοκυθακια ,κολοκυθες ,και βλητα . 8-) Εχω κανει προετοιμασια στο μποστανι .Ολα αυτα θα τα βαλω μεσα στο περιφραγμενο και οχι εξω, γιατι εχουμε εκει διποδα,και τετραποδα ζωα [αγριογουρουνα,προβατα ]. :D :D :D :D
Σκόρδα φυτεψα και εγώ για δική μου χρήση και εξαγωγές στη Λέρο :) :D :D :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εχουν φυτρωσει τα δικα σου σκορδα? Εμενα τωρα εχουν κανει περιπου 10 ποντους υψος φυλλα ,και το ιδιο και τα κρεμυδακια μου . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Και σε μένα περίπου ειναι στά δέκα εκατοστά τα φύλλα γιαί τα ειχα βάλει πρώτα να φυτρώσουν σε νερό και μετά τα φύτεψα :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αφεντικο τωρα κανω το εμβολιο με το δευτερο τσιπουρακι ,και σου αφιερωνω ενα τραγουδι που και αυτο μου αρεσει πολυ .Στην υγεια μας φιλε .https://www.youtube.com/watch?v=-onN6kw8uC4
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Περικλη , η οποιος αλλος εχει GAL 20 , να μου πει λεπτομεριες για αυτο το διαμετρημα , οπως βελινεκες , σκοπευση , θηραματα που μπορεις να κυνηγησης , μιονεκτηματα , και πλεονεκτηματα , βρηκα αυτο και το χαλβαζιαζω , τι γνωμη εχετε https://gunandknifeclassics.gr/cebra-ca ... %84%ce%b1/
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Νίκο τέτοι εχω ένα Zabala 0.410 model Kestrel φαίνεται το ίδιο. Η τιμή σε σύγκριση με ενα καινούργιο ισως polychok με 1000 ευρώ μου φαίνεται ψηλή.
Το άλλο που θα προσέξεις αν το εργοστάσιο κάνει ακόμη παραγωγή σε περίπτωση που χρειαστείς κάτι. Το οπλο φαινεται και οτι ανοίχτηκε αν προσέξεις την κάτω βίδα στη μπάσκουλα.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Μαρ 2022 12:41 Αφεντικο τωρα κανω το εμβολιο με το δευτερο τσιπουρακι ,και σου αφιερωνω ενα τραγουδι που και αυτο μου αρεσει πολυ .Στην υγεια μας φιλε .https://www.youtube.com/watch?v=-onN6kw8uC4
Πώς περνάνε τα χρόνια Γέροντα όπως λέει και το τραγούδι στο βίντεο. Μόνο υγεία να έχουμε. ;)
Ξέρω τώρα εσεί θα ροχαλίζεις αλλά εγώ το έκοψα το ροχαλητό με την μάσκα για υπνική άπνοια κοιμάσε και είσαι Τούρμπο :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εγω ακομα ειμαι εφηβος ,και δεν χρειαζομαι μασκες στον υπνο . 8-) :D :D :D Μας εχουν βαλει να φοραμε μασκες ολη την ημερα σαν να ειμαστε ζωα ,αυτο μας ελειπε τωρα να φοραμε και την νυχτα . :o :o :lol: :lol: :D :D :D :D Εγω γενικα την μασκα την εχω καταργησει ,και δεν την φοραω πουθενα . 8-) Προχθες μπηκα σε ενα μαγαζι χωρις μασκα και μου λεει ο ευγενεστατος υπαλληλος, γιατι κυριε δεν φορατε τη μασκα ? και του λεω ,με συγχωρεις νομιζα οτι μπηκα σε καταστημα για ανθρωπους ,αλλα εκανα λαθος και μπηκα σε καταστημα για ζωα ,και εμεινε τεζα ο υπαλληλος . 8-) :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D Αντε να σου κανω κερασμα ενα καφεδακι γιατι σε λιγο φευγω για προπονηση στο σκοπευτηριο στο Σχιστο με τον φιλο μας τον Χρηστο . :D :D :D Εχει παλι δοκιμες σημερα . 8-) :D :D :D :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ την 30 Μαρ 2022 09:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Το καφεδάκι θα το πιούμε και εφόσον δεν θα μου κάνεις παρέα να βγώ και εγώ για καμιά δουλειά εκτός τώρα που εφτιαξε και ο καιρός :) :D :D
Ευχομαι να μας διαβάζει ο Χρήστος για να του πά να μην πάρει δικά σου φυσίγγια μήπως και τα έμπλεξες με τα αλατισμένα :D :D :D :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

pericles έγραψε: 30 Μαρ 2022 08:06 Νίκο τέτοι εχω ένα Zabala 0.410 model Kestrel φαίνεται το ίδιο. Η τιμή σε σύγκριση με ενα καινούργιο ισως polychok με 1000 ευρώ μου φαίνεται ψηλή.
Το άλλο που θα προσέξεις αν το εργοστάσιο κάνει ακόμη παραγωγή σε περίπτωση που χρειαστείς κάτι. Το οπλο φαινεται και οτι ανοίχτηκε αν προσέξεις την κάτω βίδα στη μπάσκουλα.
σε ευχαριστω Περικλη , εγραψα και στον Αντρεα πλαστουργο , να με εχει υποψιν για πλαγιο 20αρι , και μου ειπε θα κοιταξη , και τωρα ειναι η εκθεση και δεν εχει χρονο , θα δει μετα
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γιά να δούμε πότε θα ξυπνήσει ο Σκοπευτής στο 'Ιλιον :?: ;) :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αφεντικο ειπαμε,εδω ξημερωνει μια ωρα αργοτερα . ;) :D :D :D :D :D Βεβαια κουραστηκα πολυ χθες στο σκοπευτηριο . :o :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Για πες και πόσα πιάτα έσπασες με τα αλατοφύσεκκα σου :?: :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αφεντικο αντι να σπασουμε πιατακια καλυτερα δεν ειναι να σπασουμε αυγα να φτιαξουμε καμμια ομελετα πρωι πρωι να ταισουμε τους πελατες :?: :D :D :D .Λοιπον με πρωτη ευκαιρια θα παω στο βουνο να μαζεψω σπαραγγια για να εχουμε να τρωμε και να βαζουμε στις ομελετες ,και να κανω το εμβολιο με τσιπουρακια . ;) :D :D :D :D Τωρα οσο αφορα το σκοπευτηριο εγιναν 6 δοκιμες φυσιγγιων τα οποια αφησαν αριστες εντυπωσεις .Ειδικα ενα σεταπ με συγκεντρωτηρα,,ειδικο,, εβγαλε συγκεντρωση στα 35 μετρα διαμετρο 50 εκατοστα . :o :D :D :D :D Ο Χρηστος επαθε πλακα με αυτο το φυσιγγιο . 8-) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εδώ όπου νάνε τελιώνουν τα Σπαράγγια και θα Αρχίσει η Κάππαρι που κόβουμε τους φρέσκους βλαστούς τους ξεπικρίζουμε στο νερό για μιά βδομάδα και έπειτα γίνονται τουρσί ;) ;)

Τώρα με τα φυσίγγια σου διερωτούμε ένας Γέροντας που δέν βλέπει να διαβάσει εφημερίδα ,τί τα θέλει στα 35 μέτρα να κτυπάνε :?: :?: ;) :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εγω στο σκοπευτηριο πηγαινω και κανω εξασκηση ,και κτυπαω τα δισκακια με την σφεντονα μου . :o Φτιαξε και εσυ μια σφεντονα γιατι με την πεινα που ερχεται θα σου χρειαστει ,να κτυπας κανενα σπουργιτι να το κοβεις σε μεριδες και να το βαζεις στο φουρνο με πατατες ,για να τρωει ολη η οικογενεια . ;) :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

αυτο για τον φιλο τον Περικλη , και οχι μονο αλλα και για ολους https://www.facebook.com/10000974943295 ... 7866911682
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

NEWSPOUL.Επικαιρα . 1 -4- 2022 . Αγωνες πρακτικης σκοποβολης κυνηγετικου οπλου 27/3/2022 .Κατηγορια SKEET βετερανων .Τερεν 1 . ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ . 1/ANGELOPOULOS N .97/100 2/REPAS J. 95/100 3/PAPPAS C. 94/100 4/ROULIS P. 92/100 4/VLACHOS A. 90/100 5/ JANHS A. 88/100 6/ ARGYROPOULOS N. 88/100 .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ την 02 Απρ 2022 18:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κερασμα καφεδακι πρωινο σε ολους τους φιλους και στον Περικλη που ακομα κοιμαται και θελω να δει τα παραπανω αποτελεσματα . :o :o :lol: :lol: :lol: :D :D Ηθελα να ηξερα τι δικαιολογια θα βρει παλι . :?: :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 01 Απρ 2022 08:34 NEWSPOUL.Επικαιρα . 1 -4- 2022 . Αγωνες πρακτικης σκοποβολης κυνηγετικου οπλου 27/3/2022 .Κατηγορια SKEET βετερανων . ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ . 1/ANGELOPOULOS N .98/100 2/REPAS J. 95/100 3/PAPPAS C. 94/100 4/ROULIS P. 92/100 4/VLACHOS A. 90/100 5/ JANHS A. 88/100 6/ ARGYROPOULOS N. 88/100 .
μπραβο Κ Νικολα
Απάντηση