ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τήν Κυριακή λέω να πάω για σιταρήθρες τώρα που χορτάσαμε με τις πέρδικες ;) :) :D :D :D Άσε που δεν βρέχει να βλαστήσει και κανένα Αγριόχορτο να επιστρέφω με γεμάτη τσάντα :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ειναι καπιοι που λενε οτι ,οτι φυσιγγιο και να εχεις εαν σημαδεψης σωστα πεφτουν τα πουλια . Μεγα λαθος , φαινετε αυτοι δεν εχουν ποτε ριξει παλια την εποχη της φτωχιας που σκεφτομασταν και της 10 δραχμες σε καθιστα πουλια, στον γκουμε στα 20 μετρα να δουν πως με μαπα φυσιγγιο δεν επεφταν τα πουλια , ητε ιδιογωμοσης με λαθος σεταπ γεμισμενο , αλλα και σε ετοιμα που δεν τα τραβαγε ο καιρος και η υγρασια , που δεν μπορουσαμε να παρουμε πουλι καθηστο στα 20 μετρα , που θυμαμε τον γερο κυνηγο να ριχνει 5αρια εργοστασιακα στην τσιχλα , που απο την φτωχια που ειχε δεν ειχε χρηματα να παρει αλλα , και γιατι τα 5αρια τον προδοσαν στην φασα , για να παρει 5 με6 πουλια , για να μαγειρευψει η γυναικα του φαγητο λογο φτωχειας , και την αλλη μερα η γυναικα του να ζητιανευει καψουλια 6,45 γιατι ειχε ξεμηνει ο αντρας της απο καψουλια και εκεινος ντρεπονταν , αλλα ειχε καλυκες ξαναριγμενους , σκαγια που ειχε φτιαξει απο κουρσουνια ιταλικα που ειχε λιωσει , και μπαρουτι απο της ιταλικες που ειχε βγαλει, μεχρι τα καψουλια εβγαζαν με καπιο κολπο , που τα εριχναν στα εμπροστγεμη , γιατι δεν εμπεναν στους καλυκες τους χαρτινους , ευτηχος εγω αυτα δεν τα περασα , αλλα ακουστα τα ειχα, τα πρωτα φυσιγγια που αγορασα , ηταν ροτβαι 7αρια σε ηλικεια 16 χρονων , 250 δραχμες τα 25 , που τα πηρα απο καιμο , χωρις να τα ριξω τοτε , μονο με το φλομπερ εριχνα , γιατι μονο αυτο μου επετρεπε η μητερα μου , με 500 δραχμες το κουτι των 50
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1405
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και μετά είπα ότι γνωρίζω κάτι ψιλά από 4x4 μέχρι που είδα το κανάλι OffroadSPB και αναθεώρησα ότι γνώριζα και ότι νόμιζα ότι γνωρίζω !!!

https://www.youtube.com/c/OffroadSPB78/videos
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Μην Ανεβάζεις τέτοια Βιντεο με τα Lada Niva να βλέπει ο Γερος και να μπεί σε κανένα ρέμα να τον ψάχνουμε :) :D :lol: :lol: :lol:

Σημερα θα τον Απασχολήσω εγώ να βρεί μιά Χύτρα να Τσιγαρίσουμε 3 Σιταρήθρες γιατί με τα συνηθησμένα Τηγάνια δεν θα τις βολέψουμε λόγω μεγέθους :lol: :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Χθες εγω πηγα για νυχτερινο ψαρεμα με βαρκα αλλα με εφαγε το ματι σου και επιασα μονο τρια κιλα ψαρια . :D :D :D Απο καλαμαρια δεν ειχε τιποτα . 8-) Ασε που μας επιασε και βροχη και αναγκαστηκαμε να φυγουμε . :o :D :D Σημερα μια γοπα που επισα θα την κοψω στη μεση για να φαμε σημερα και αυριο . :o :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Πού να το σκεφτεί το γερασμένο σου μυαλό να βουτήξεις στη Θάλασσανα μην βραχείς απο την βροχή :?: :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δεν ξερω τι λες εσυ ,αλλα εγω θα φαω φρεσκο ψαρακι σε αγνο παρθενο ελαιολαδο με 0,2 οξεα βιολογικης καλλιεργειας σημερα, μετα λαχανοσαλατας ,και μια κουπα κρασι μετα απο αδεια που εχω απο τον γιατρο . ;) :D :D :D :D :D Τα καλαμαρια γιγαντες που πιανω ειναι αφαντα προς το παρον . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

καλοφαγοτο Νικολα το νεο σου λαδακι , εδω ακομα δεν αρχησα , γιατι οση εβγαλαν τους ηρθε λιγο βαρια 6,5 κιλα ελιες 1 κιλο λαδι , οποτε λεω να βρεξει λιγο να οριμασουν και μετα , λεω τελος νοεμβριου
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 15 Νοέμ 2021 12:43 Δεν ξερω τι λες εσυ ,αλλα εγω θα φαω φρεσκο ψαρακι σε αγνο παρθενο ελαιολαδο με 0,2 οξεα βιολογικης καλλιεργειας σημερα, μετα λαχανοσαλατας ,και μια κουπα κρασι μετα απο αδεια που εχω απο τον γιατρο . ;) :D :D :D :D :D Τα καλαμαρια γιγαντες που πιανω ειναι αφαντα προς το παρον . 8-)
Τί Λυκόπουλο είσαι που χρειάζεσαι άδεια απο γιατρό να πιείς ένα ποτηράκι κρασί :?: :?: :?: :) :) :D :D :D
Να θυμάσε αύριο έχουμε Σιταρηθροπόλεμο :) :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 15 Νοέμ 2021 23:34 καλοφαγοτο Νικολα το νεο σου λαδακι , εδω ακομα δεν αρχησα , γιατι οση εβγαλαν τους ηρθε λιγο βαρια 6,5 κιλα ελιες 1 κιλο λαδι , οποτε λεω να βρεξει λιγο να οριμασουν και μετα , λεω τελος νοεμβριου
Σε ευχαριστω Νικολα .Καθε χρονο τις μαζευω τελος Οκτωβριου αρχες Νοεμβριου ,αλλα φετος τις αφησα λιγο καιρο παρα πανω γιατι και σε εμας δεν ειχε βρεξει καθολου δυο μηνες και εβρεξε πριν 20 ημερες πολυ .Εμενα μου τις πηγε 4,5 κιλα ελιες ενα κιλο λαδι .Αυτοι που βιαστηκαν να τις μαζεψουν τους εφτασε και 7 κιλα ελιες 1 κιλο λαδι .Απο την ανομβρια ηταν σαν στραγαλια πριν βρεξει . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

pericles έγραψε: 16 Νοέμ 2021 07:24
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 15 Νοέμ 2021 12:43 Δεν ξερω τι λες εσυ ,αλλα εγω θα φαω φρεσκο ψαρακι σε αγνο παρθενο ελαιολαδο με 0,2 οξεα βιολογικης καλλιεργειας σημερα, μετα λαχανοσαλατας ,και μια κουπα κρασι μετα απο αδεια που εχω απο τον γιατρο . ;) :D :D :D :D :D Τα καλαμαρια γιγαντες που πιανω ειναι αφαντα προς το παρον . 8-)
Τί Λυκόπουλο είσαι που χρειάζεσαι άδεια απο γιατρό να πιείς ένα ποτηράκι κρασί :?: :?: :?: :) :) :D :D :D
Να θυμάσε αύριο έχουμε Σιταρηθροπόλεμο :) :) :)
Βρε λαχταρα που εχουν να παθουν παλι αυριο οι σιταριθρες . :( :shock: :o :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Κοροιδεύεις αλλα σε λίγο πηγαίνω οδοντίατρο για συντήρηση να μπορώ να μασάω και τα κοκκαλάκια τους :P :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Στον οδοντιατρο πηγαινεις γιατι σου εφυγε η μασελα απο κανενα ζορικο σεταπ με δραμια για τις σιταριθρες ? :lol: :lol: :D :D :D :D Να τις κανεις κυμα τις σιταριθρες οπως τις κανουν οι Ιταλοι με τα κοκαλα μαζι . 8-) :D :D :D :D :D Απο τρεις σιταριθρες ποσα κιλα κυμα σκοπευεις να βγαλεις :?: :lol: :lol: :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τρείς σιταρήθρες κιμά μαζί με 1 σακί πατάτες και 5 κιλά φρυγανιά φτιάχνουν 1000 κεφτέδες :) :D :D :D
Ρίξε λάδι στο τηγάνι και όπου νάνε έρχεται ο Ορφανίδης να έχουμε μεζέ :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πριν λιγο μου ηρθε στο σπιτι μια σιταριθρα απο την Κυπρο και μου εκανε καταγγελια οτι εχει βγει ο Περικλης για κυνηγι και τις εχει τρελανει στο τουφεκιδι . 8-) :o :o Μιλαμε για τρομοκρατια των πτηνων . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Δέν βρήκα σκόρδα χθές και με εφαγε το μάτι σου γιατί οι σιταρήθρες πήγανε στους κράχτες και εγώ έμεινα με τα κόνναρα ( Δεν ξερω πως τα λετε στην Ελλάδα. Θα στείλω φωτο στο viber και πες μου αν έχεται και το όνομα τους. :?: :?: :?: :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παλι εγω φταιω που οταν πηγαινεις κυνηγι εξαφανιζονται οι σιταριθρες ? 8-) Εδω χθες μαζι με την πορεια για το Πολυτεχνειο εκαναν πορεια και οι σιταριθρες για διαμαρτυρια απο τα βασανα που τραβανε μαζι σου . :o :( :lol: :D :D :D Εγω ηξερα οτι στην Κυπρο μιλανε Ελληνικα .Εσυ γιατι χρησιμοποιεις ξενες γλωσσες ? Ακου κονναρα .Πρεπει να ανοιξω λεξικο ,για να δω τι ειναι παλι αυτο . 8-) :o :lol: :lol: :D :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Άνοιξε το viber και κοίταξε τις φωτογραφίες :lol: :lol: :lol: :lol:
Στείλε και καμιά Ταχυδρομική σιταρήθρα στην Σάμο να ψάξει τον Ορφανίδη :?: :?:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εγω παντος φετος οτι περιστερι ηταν μπλε του αλαξα τα φωτα 30 στον αριθμο , εκανα μεχρι τελος σεπτεμβριου , τωρα ταχυδρομικα ηταν αγρια ηταν δεν ξερω , :D παντος εβγαλα το αχτι μου τοσα χρονια που με παιδευε το ταχυδρομειο , τωρα ελευθερο πουλι , που δεν εχω καταλαβη ακομα πως γλυτωσα απο κατι που το εκανα με το ζορι , ουτε το περιμενα στα ξαφνικα γλυτωσα και με 70 000 ευρω στην τσεπη , και απειρο χρονο , και για κυνηγι , αλλα και για τα κτηματα μου , που θα βγαζω για 7 χρονια ακομα που μου μενουν για πληρη συνταξη , οσα θα επερνα απο το ταχυδρομιο , + ΚΑΙ ΤΑ 70 0000 ευρω
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 18 Νοέμ 2021 09:10 Παλι εγω φταιω που οταν πηγαινεις κυνηγι εξαφανιζονται οι σιταριθρες ? 8-) Εδω χθες μαζι με την πορεια για το Πολυτεχνειο εκαναν πορεια και οι σιταριθρες για διαμαρτυρια απο τα βασανα που τραβανε μαζι σου . :o :( :lol: :D :D :D Εγω ηξερα οτι στην Κυπρο μιλανε Ελληνικα .Εσυ γιατι χρησιμοποιεις ξενες γλωσσες ? Ακου κονναρα .Πρεπει να ανοιξω λεξικο ,για να δω τι ειναι παλι αυτο . 8-) :o :lol: :lol: :D :D :D :D :P :P :P
Βρέ Γέροντα χθές με επιασε πάλι το μάτιασμα σου και έριξα ένα κουτί φυσίγγια για να πάρω 6 πουλιά :) :D :D :lol: :lol: :lol:
Βρήκα όμως ποιό ητανε το λάθος ;) ;) Την ερχόμενη Άνοιξη θα γεμίσω το φορτηγάκι Σκόρδα νέας εσοδείας και θα κάνω εξαγωγή μέχρι και στη Λέρο αν δεν κάνουνε παραγωγή. ;) :) :) :D :D :D :D
Θα στολίσω το Baikal να δούμε Αν με το φούλ τσοκ Άσσο δεν πέφτουν οι σιταρήθρες στα 10 μέτρα :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση