ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Γιατι ξεχασες τον Γεροντα που ειναι τακτικος πελατης ? Σημερα εχουμε γιορτη στον καφενε για αυτο φερε αυτες τις κατεψυγμενες περδικες που αγορασες απο το σουπερ μαρκετ πριν μερικα χρονια ,για να διωξουμε και τους υπολοιπους πελατες που μας εχουν μεινει . :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γιά να φάς πέρδικα πρέπει να γεμίσει ο Ποπός σου με Αγκάθια :) :D :D :D Σήμερα Γιορτάζει ο Μιχάλης και πρέπει να σερβίρουμε ψαρικά και καμιά ρέγγα που περίσσεψε στον Ανηψιό του :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τωρα ηθελα να ηξερα ,την ρεγγα τι την ηθελες ? Ρωτησες τον γιατρο του αν κανει να φαει ρεγγα ?Για να μας κλαινε οι ρεγγες με τα χαλια μας ? :D :D :D :D Πηγα πριν λιγο να πληρωσω τον λογαριασμο ΔΕΗ ,και με πεταξαν εξω γιατι δεν εχω κανει λεει το εμβολιο . :o :D :D :D Βρε δεν πανε στον διαβολο ολοι τους .Νομιζουν οτι ειναι πονηροι αυτοι και οι αλλοι τρωνε κουτοχορτο .Δηλαδη γιανα πληρωσεις τους λογαριασμους πρεπει σεν καθε λογαριασμο που πρεπει να πληρωσεις να κανεις τεστ με 10 ευρω .Θα μαζευω και εγω ολους τους λογαριασμους του μηνα που ειναι καμμια 10αρια και θα πηγαινω καθε δυο μηνες μια φορα και θα τους πληρωνω ολους μαζι ,και ας περιμενουν απεξω 200 ατομα .Εκει να δεις τι εχει να γινει απο φασαρια . :D :D :D :D :D :D :D :D Επανασταση θα γινει . :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

pericles έγραψε: 08 Νοέμ 2021 09:30 Γέροντα Καλωςορισες . Αντε να αρχίσεις δουλειά γιατί στο Καφενέ μόνο εγώ και ο Ορφανίδης μείναμε και κάποτε ο Καββαδίας βιαστικός ερχότανε.
σωστα 3 ατομα γραφουμε μονο , εγω , εσυ , και ο κυρ Νικολας , και που και που λεει κανενα αστειο ο κυρ Μιχαλης , κανενας αλλος δεν συμετεχη , δεν εχει κανενας καμια απορια να πει η μια κυνηγετικη ιστορια περιεργο , να ρωτηση κατι για την ιδιογωμοση , , ΜΥΣΤΗΡΙΟ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

χρονια πολλα στον Κυρ ΜΙΧΑΛΗ
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Χάθηκε και αυτός να κεράσει καμιά μπύρα που εχουμε 30 βαθμούς ζέστη ;) ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Νικολα μην ξεχασεις της φωτογραφιες απο τα χαρτινα τα ELEY
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα κανω προσπαθεια γιατι τωρα που αλλαξε ο καφενες δεν γνωριζω πως να βαλω τις φωτογραφιες γιατι δεν γνωριζω τους κωδικους .Θα κοιταξω μηπως τις βαλει ο Νικολας ο Καββαδιας . 8-)Εχω τεραστια συλογη χαρτινων φυσιγγιων που φτανουν μεχρι 100 χρονια .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ooo εχω τρελα με αυτα τα παλια τα χαρτινα , εχω και εγω μερικα παλια , αλλα οχι προς χρηση , αλλα για συλογη , ειχα παρα πολλα απο τον πατερα μου , και υλικα , και φυσιγγια ακριβα αμερικανικα ιμπεριαλ ρεμικτον , γουιντζιστερ , αλλα οταν πεθανε ο πατερας μου στα 46 χρονια του ξαφνικα , το 1980 , επισε την μανα μου ο θειος μου , μια και ειμουν 14 χρονον οτι ειναι επικινδυνα για εμενα , και ηρθε και τα πηρε ο θειος μου , που ηταν μονο τσιχλας , και τα εριχνε τα ετοιμα 6αρια αμερικανικα , 5αρια τα σεβελοτ τα γαλικα των 10 φισιγγων στης τσιχλες, και οταν εβαζε μποστανι , στης κουρουνες , ειχε τα χαρτινα τα σουιδικα 5αρια , τα ροτβαι τα 4αρια γερμανικα , και παρα πολΛους καλυκες πυριτηδες και σκαγια , γλυτΩσα μονο οσα πρωλαβα να κρυψω , τα υλικα και τους καλυκες πιστευω οτι υπαρχουν ακομα , γιατι βαριονταν να γεμιζει , και εριχνε μονο ετοιμα , τωρα που εφυγε απο την ζωη , του ειπα του ξαδελφου μου που δεν ασχολιτε με το κυνηγι , εαν παει στο πατρικο του να καθαριση , να μην τα πεταξη , και να μου τα δωσει , του το εχω πει εδω και 10 χρονια και ακομα περιμενω , και ντρεπομε να του πω οτι ηταν του πατερα μου . Βαλε Νικολα οποτε μπορεις φωτογραφιες δεν βιαζομε , φτανει να μην το ξεχασεις
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 08 Νοέμ 2021 20:40 Νικολα κανω προσπαθεια γιατι τωρα που αλλαξε ο καφενες δεν γνωριζω πως να βαλω τις φωτογραφιες γιατι δεν γνωριζω τους κωδικους .Θα κοιταξω μηπως τις βαλει ο Νικολας ο Καββαδιας . 8-)Εχω τεραστια συλογη χαρτινων φυσιγγιων που φτανουν μεχρι 100 χρονια .
Ένας ΠΑντογνώστης που δέν γνωρίζει τους κωδικούς :) :) :D :D :D :D Βρέ Γέροντα τί ψάχνεις εσύ στις Τεχνολογίες που εισαι ειδικός Χαρτοπολτολόγος για πές τί βάζεις κάτω απο την σγρόπια και κόβεις τόσο τέλεια χαρτόνια :?: :?: :?: :?: 'Δώσε λεπτομέριες :?: :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τι να κανω βρε Περικλη μου ,απο την στιγμη που αλλαξε ο καφενες σε νεο δεν ξερω πως μπαινουν οι φωτο . 8-) Λες να φταιει το τηλεφωνο μου που ειναι νεας τεχνολογιας :?: :D :D :D :D Το καλυτερο υλικο που υπαρχει και κοβει τελεια τις ταπες η σγρομπια ειναι το φυλλο τεφλον .Πρεπει να ειναι πανω απο 10 χιλιοστα παχος . 8-) Αν βρεις κοψε ενα κοματι 15 χ 15 εκατοστα .Με ενα τετοιο κοματι θα κοψεις εκατονταδες χιλιαδες ταπες . ;) 8-) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Χθες ειχαμε μεγαλα γεγονοτα στην Κυπρο .Ενας αγαπητος μας φιλος πηγε για κυνηγι περδικας .Αφου αρχισε να περπατα σε βουνα και καμπους χωρις σκυλο ,γιατι αυτον τον αφησε στο σπιτι να κοιμαται ,σε καποια στιγμη βρηκε μια περδικα, αφου ειχε καταστρεψει ενα ζευγαρι σολες στα αρβυλα του ,αρχισε να την κυνηγα απο πισω .Καθε τοσο της εχωνε και μια τουφεκια οποτε ευρισκε ευκαιρια . :o :shock: :roll: Εφτασε μεσημερι και αυτος ειχε χαλασει μαζι με τα παπουτσια του και μια ζωνη φυσιγγια .Πηγαινε η περδικα απο εδω απο πισω αυτος ,πηγαινε η περδικα απο εκει ,απο πισω αυτος .Στο τελος μη ξεροντας τι αλλο να κανει το πουλι ,πηγε και επεσε στους ασπαλαθους να αυτοκτονησει .Και ετσι ησυχασε η περδικα ,αλλα και ο αγαπητος μας φιλος . :o :o :o :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ετσι περίπου ήτανε και σε εμένα η μέρα με μόνη διαφορά ότι έριξα μόνο δυό φυσίγγια :) :D :D Χθες είχε τιμητική το Baikal tsok 1/3 για μακρυνές βολές επειδή λόγω ξηρασίας τα πουλιά ξεσηκωνονται απο μεγάλη απόσταση.
Ανοιξε τώρα καμιά μπύρα να αναπληρώσουμε τα υγρά που χάθηκαν χθές και αν περάσει ο Μιχάλης ο Μεγάλος να τον κεράσεις και αυτό απο μένα. :) :D :D :D Αν σου περισσευει και καμιά δόση Ζιβανία κέρασε τον Ορφανίδη που ειναι τακτικός πελάτης. :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και σε μενα ενας φιλος μου αυτα μου ελεγε για τις περδικες . 8-) Μαλιστα μου ελεγε οτι αλλες δυο περδικες κανανε τις τραυματισμενεςγια να γλυτωσουν και πηγαν και κρυφτηκαν στους ασπαλανθους .Αυτες οι περδικες που εχουν αυτοκτονησει τρωγονται ? :lol: :lol: :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τά φυσίγγια του θα είχανε χαρτοκουτες απο Ζαχαροπλαστείο που του έδωσε ενας φίλος απο Αθήνα γιαυτό και τους βγάζουνε μονο τα πούπουλα ;) :) :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εδω αλλοι πληρωνουν ενα σωρο λεφτα για να παρουν μηχανηματα για να ξεπουπουλιαζουν τα πουλια ,και εσυ τον κατηγορεις που σου εκανε δωρεαν την ξεπουπουλιαστρα ? :o :roll: :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

:) :D :D :D :D :D :D
Κάνε μιά έρευνα πιό είναι το καλύτερο Τσίπουρο που κυκλοφορεί στην Ελλάδα :?: :?: Θέλω όνομα κατασκευαστή και Περιοχή :?: :?: :?:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τι να το κανεις το τσιπουρο αφου σου το απαγορευει ο γιατρος :?: :P :P :P :D :D Ολα τα τσιπουρα του εμποριου δεν ειναι καθαρα .Ολα εχουν νοθεια μεσα . 8-) Εγω κανω καθε ημερα εμβολιο με τσιπουρο αλλα αυτο το εχω παρει απο σπιτι φιλου απο το Χωριο . ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τί σε νοιάζει εσένα τί θα το κάνω το τσίπουρο :?: :?: Θέλω να μάθω αν μπορεί να ανάψει φλόγα όπως και η Ζιβανία ;) :) :D :D Και δεν φτάνουν αυτά ψευδεσαι κίολας οτι πίνεις Τσίπουρο κάθε μέρα αλλά εγώ σε τσάκωσα να πίνεις μπυρίτσα απο αυτές που θέλουνε φέτα με λεμόνι μέσα :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δεν το πινω το τσιπουρο . 8-) Το κανω εμβολιο για τον κορωνοιο . ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση