ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Παρης Σ
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 15:08

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Παρης Σ »

Δεν τις κάνει εισαγωγή ο αντιπρόσωπος.Γενικα βλέπω και μεγάλη αύξηση στα περισσότερα είδη...
Παρης Σ
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 15:08

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Παρης Σ »

Καλοφαγωτα κ Νίκο! Καλαμάρια;Λίγο κινήθηκαν μπροστά από κάνα δυο βδομάδες.Τωρα,τίποτα.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παρη μου καλημερα και σε ευχαριστω .Ριχνω και για καλαμαρια αλλα δεν παιρνω τσιμπημα εκει που πηγαινω παροτι τα νερα ειναι σχετικα βαθεια .Μονο κατι λιγες σουπιες εχω πιασει Δεν ξερω τι συμβαινει με αυτα .Πιστευω με ποιο πολυ κρυο καιρο θα γυαλωσουν και θα φανουν και αυτα .Περυσι δεν πηγα γιατι ειχα μπλεξει με την αρρωστια μου και δεν ειχα κουραγιο .Με τις πυριτιδες το ιδιο γινεται καθε λιγο και λιγακι γιατι αυτος που κανει τις εισαγωγες ειναι ενας στην ουσια με αποτελεσμα οι ποσοτητες που φερνει τελειωνουν σε ορισμενες πυριτιδες ,και να μην εχει δικαιωμα να φερει αλλες ;) 8-) :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

υποψιαζουμε κατι που θα ειναι κακο εαν ειναι αυτο , λεω εγω τωρα μηπος λογο κορονοιου τα εργοστασια παραγωγης υπολειτουργουσαν και δεν εχουν παραγει ποσοτητα πυριτηδας , σκαγιων και αλλων υλικων , και στο τελος ξεμηνουμε απο υλικα , αλλα και απο ετοιμα φυσιγγια , και παθουμε αυτο που επαθαν στης Η.Π.Α. που ξεμειναν απο πυρομαχικα οι κυνηγοι , αυτο θα ειναι κακο για τους πολλους , αλλα οχι για εμενα που εχω παρα πολλα υλικα ιδιογωμοσης , αλλα και ετοιμα φυσιγγια παλια , το μονο που θα ξεμηνο ειναι η γρανουλαρ , αλλα θα γεμιζω με CM3 , MB32 , MB 36 , S4 , SIPE , F2X32 , PSB1 , αλλα παντα κοιταζα και κοιταω το συνολο , και οχι την παρτυ μου
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

Παλιογερε σταματά να μου κάνεις Βουντού μια βδομάδα προσπαθώ να γραψω και με πετάει έξω, αισχος, ντροπή Παλιογερε, δικιά σου εφεύρεση είναι αυτό; :o :o :o :o :P :P :twisted: : :P :P :P :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

'Ολα να τα περιμένεις Μιχάλη απο τον Γέροντα, παντού μπλεγμένος Κυνήγια, Διαδύκτια, ψαρέματα, λίγο Ιδιογόμωση :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

Διαπλεκομενος Περικλεα, Χρονια τα φωναζω!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

θυμαμε τον πατερα μου που γεμιζε χαρτινα , και μετα βγηκαν τα πλαστικα που τα γεμιζε μια φορα και τα πεταγε , γιατι λεει δεν ηξερε οτι ξαναγεμιζουντε τα πλαστικα , και δεν σιδεροναν τα χειλια του καλυκα για να τον επαναφερουν και να μπορει να μπη μεσα η ταπα , και μετα εξαχνε να βρει χαρτινα και ας ηταν και ποιο ακριβα , οταν ομως του εδηξαν να σιδερωνη τα χειλια του πλαστικου καλυκα , τοτε καταλαβε οτι ο πλαστικος ειναι πολυ ποιο καλος απο τον χαρτινο , και εκει που γεμιζαν τον χαρτινο 5 φορες ξανα και ξανα με το ζορι , κοβοντας τον συνεχεια και φτανοντας τον μεχρι 60 χιλιοστα , τον πλαστικο τον γεμιζε 10 φορες χωρις να τον κοβει καθολου , γιατι το πλαστικο δεν ελιωνε οπως το χαρτι , και ο πλαστικος δεν φουσκονε οπως ο χαρτινος , το μονο μιον που ειχαν ολα τα ξαναριγμενα φυσιγγια , ηταν οτι δεν τα καλυμπραριζαν καθολου , και εμπεναν καθε φορα με το ζορι μεσα στα δυκανα , στριφογυριζοντας το φυσιγγιο μεχρι να μπει μεσα στην θαλαμη , και για αυτο την εποχη που γεμιζαν ολοι υπηρχαν λιγες καραμπινες , που δεν εριχναν ξαναριχμενο φυσιγγιο , αλλα μονο καινουριο μια φορα και το πεταγαν , δεν ηξεραν οτι υπηρχαν καλυμπρες , και δεν ξερω εαν υπηρχαν τοτε καλυμπρες , αλλα τα κυνηγετικα μαγαζια κανενα δεν ειχε καλυμπρες , μαλον δεν τους συνεφερε να εχουν για να πουλαν πολλους καλυκες
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

κυριοι ενα απαραδεκτο βιντεο που βασανιζουν τον τραυματισμενο λαγο που σκουζει , αντι να τον αποτελειοσουν ανωδηνα https://www.facebook.com/10002713924179 ... 5515469353
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 01 Νοέμ 2021 20:05 θυμαμε τον πατερα μου που γεμιζε χαρτινα , και μετα βγηκαν τα πλαστικα που τα γεμιζε μια φορα και τα πεταγε , γιατι λεει δεν ηξερε οτι ξαναγεμιζουντε τα πλαστικα , και δεν σιδεροναν τα χειλια του καλυκα για να τον επαναφερουν και να μπορει να μπη μεσα η ταπα , και μετα εξαχνε να βρει χαρτινα και ας ηταν και ποιο ακριβα , οταν ομως του εδηξαν να σιδερωνη τα χειλια του πλαστικου καλυκα , τοτε καταλαβε οτι ο πλαστικος ειναι πολυ ποιο καλος απο τον χαρτινο , και εκει που γεμιζαν τον χαρτινο 5 φορες ξανα και ξανα με το ζορι , κοβοντας τον συνεχεια και φτανοντας τον μεχρι 60 χιλιοστα , τον πλαστικο τον γεμιζε 10 φορες χωρις να τον κοβει καθολου , γιατι το πλαστικο δεν ελιωνε οπως το χαρτι , και ο πλαστικος δεν φουσκονε οπως ο χαρτινος , το μονο μιον που ειχαν ολα τα ξαναριγμενα φυσιγγια , ηταν οτι δεν τα καλυμπραριζαν καθολου , και εμπεναν καθε φορα με το ζορι μεσα στα δυκανα , στριφογυριζοντας το φυσιγγιο μεχρι να μπει μεσα στην θαλαμη , και για αυτο την εποχη που γεμιζαν ολοι υπηρχαν λιγες καραμπινες , που δεν εριχναν ξαναριχμενο φυσιγγιο , αλλα μονο καινουριο μια φορα και το πεταγαν , δεν ηξεραν οτι υπηρχαν καλυμπρες , και δεν ξερω εαν υπηρχαν τοτε καλυμπρες , αλλα τα κυνηγετικα μαγαζια κανενα δεν ειχε καλυμπρες , μαλον δεν τους συνεφερε να εχουν για να πουλαν πολλους καλυκες
Τώρα βρήκε και ο Γέροντας να μαζέυει ελιές και να μην δώσει λύση στις απορίες :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ειχανε χθες μια εκπομπη στο ιντερνετ , και ουτε λιγο ουτε πολυ ελεγε οτι τα φυσιγγια και η πυριτηδα , που ειναι πανω απο 10 χρονια ειναι αχρηστη , γιατι λεει φευγη η υγρασια που εχει , και γινετε επικινδυνη , και λεω εγω το φυσιγγιο δεν εχει ημερομηνια ληξεις , αλλα ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ , μπορει καινουριο φυσιγγιο που ειναι 1 μηνα παρατημενο μεσα στο αυτοκινητο , και στην ζεστη , να ειναι πολυ ποιο επικινδυνο και αχρηστο , απο ενα φυσιγγιο 20 χρονων και βαλε που ειναι σωστα αποθηκευμενο, και μου ειπε το εξης κουφο , οτι το καινουριο φυσιγγιο που ειναι στην ζεστη , μετα απο μιση ωρα ξαναβρισκη την χαμενη υγρασια , και οτι εβγαλε ολα τα φυσιγγια πανω απο 10 χρονων αχρηστα , και το ειπε και ξανα , και συλαβιστα Α -ΧΡΗ-ΣΤΑ, και επικυνδηνα , και το πρωβλημα ειναι στην πυριτηδα ελεγε . Εγω παντος που εχω παρει πολλα ετοιμα απο εναν γνωστο μου συχωρεμενο , και εχω ριξη και πολλα δεν εχω το παραμικρο πρωβλημα , που τα ποιο καινουρια ειναι του 2000 , και τα ποιο παλια 1990 , σε και το αλλο οταν πηγαμε περσυ και καναμε βολη με την εθνοφυλακη , και ειδα οτι τα φυσιγγια που ρηχναμε , στο πισω μερος ,αλλα και στο κουτι που ειδα , ηταν του 1962 , και ριξαμε ολοι μαζη καμια 500 αρα , χωρις ουτε ενα πρωβλημα , και μερικα ηταν και λιγο μαυρισμενα απο την υγρασια
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Φέτος Φάσα και Πέρδικα μέχρι και χθές κυνηγώ με Πυρίτιδα τουλάχιστον 20 χρόνια Αποθηκευμένη σε πλαστικό μπετόνι σε χώρο με μικρές αυξομειώσεις στη θερμοκρασία. Κανένα πρόβλημα δεν έχω και κάνει τέλοια καύση χωρίς κατάλοιπα στη κάνη.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

γιατι αυτη η εμονη στον κυνηγετικο τυπο με ληγμενα φυσιγγια , και πυριτηδες , ενο πρωτα ελεγαν οτι δεν εχουν καλη αποδοση , τωρα τελευτεα λενε οτι ειναι και επικινδυνα , ,
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Μπορεί να είναι και τα λεφτά στη μέση Νίκο δε το ξέρουμε σίγουρα τι μπορεί να γίνεται στη πιάτσα τέτοιους καιρούς κρίσης
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

οποτε λενε ας πουμε οτι τα φυσιγγια μια 10ετιας οτι ειναι αχρηστα , και να τα αφησουμε στην ακρη , για να παρουν καινουρια , και ποιος μου λεει εμενα οτι τα καινουρια που φτιαχνουν οι εταιριες εναι απο φρεσκο μπαρουτι , και δεν ειναι απο αυτο που ειχαν στοκαρη παλια , και το εχουν μεσα στης αποθηκες πανω απο 10 χρονια
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ποιο παλια ακομα ελεγαν οτι πρεπει να τα ριχνουμε σε ενα με δυο χρονια , αλλα τωρα αλαξαν για να γινουν ποιο πιστευτοι
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Απουσιάζει και το Λυκόπουλο να γνωματευσει για το Θέμα κάτι θα γνωρίζει σαν Παντογνώστης που είναι :) :D :D :D Μόνο που στην ερώτηση μου πιό είναι το καλύτερο Τσίπουρο για να αγοράσω δέν έδωσε Απάντηση :) :D :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ναι απουσιαζει , περιμενω με αγωνια την γνωμη του , για τα παλαια φυσιγγια , και πυριτηδα , να μαθουμε ποια ειναι η αληθεια , η ειναι θεμα μαρκετινκ , και λενε οτι συμφερη της εταιριες , και ειναι και αυτοι , που ειναι στον κυνηγετικο τυπο με το μερος τους , και λενε οτι τους πουν , οπως ενα βιντεο που ειχα δει παλια με τον ιδιογωμοτη Κ Γιαννη που ελεγε οτι δεν πρεπει να αναγωμονουμε τους καλυκες , γιατι τοτε τα φυσιγγια δεν εχουν καλη αποδοση , πραγμα που εγω τοσα χρονια , και τοσα που εχω ριξει , δεν το εχω διαπιστοση , ολα καινουρια και μεταχειρισμενα σε εμενα το ιδιο αποδηδαν , και με ρελι , και με 5σταδιακο , και κλεισμενα καινουρια και ξαναριγμενα , στο ιδιο υψος , και πεταμα ο καλυκας οταν αυτος αρχισε να σκιζετε το πλαστικο του , η στο χαρτινο , τον αρχιζω ρελι στα 69,70 χιλιοστα δυο φορες , και οταν μαλακωση το χαρτονι του εκει που γινοντε τα χειλι , τον κοβω στα 65,50 χιλιοστα , και οταν ρωτησα τον κυριο Γιαννη , μου ειπε ετσι μου ειπαν να πω , αυτα ειπα
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

pericles έγραψε: 05 Νοέμ 2021 07:40 Απουσιάζει και το Λυκόπουλο να γνωματευσει για το Θέμα κάτι θα γνωρίζει σαν Παντογνώστης που είναι :) :D :D :D Μόνο που στην ερώτηση μου πιό είναι το καλύτερο Τσίπουρο για να αγοράσω δέν έδωσε Απάντηση :) :D :D :D :D :D :D
Τι να το κανεις το τσιπουρο αφου ο γιατρος σου το απαγορευει . :lol: :D :D Σαν γερος που εισαι μονο για εντριβη θα σου ειναι χρησιμο . :lol: :D :D :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 05 Νοέμ 2021 11:06 ναι απουσιαζει , περιμενω με αγωνια την γνωμη του , για τα παλαια φυσιγγια , και πυριτηδα , να μαθουμε ποια ειναι η αληθεια , η ειναι θεμα μαρκετινκ , και λενε οτι συμφερη της εταιριες , και ειναι και αυτοι , που ειναι στον κυνηγετικο τυπο με το μερος τους , και λενε οτι τους πουν , οπως ενα βιντεο που ειχα δει παλια με τον ιδιογωμοτη Κ Γιαννη που ελεγε οτι δεν πρεπει να αναγωμονουμε τους καλυκες , γιατι τοτε τα φυσιγγια δεν εχουν καλη αποδοση , πραγμα που εγω τοσα χρονια , και τοσα που εχω ριξει , δεν το εχω διαπιστοση , ολα καινουρια και μεταχειρισμενα σε εμενα το ιδιο αποδηδαν , και με ρελι , και με 5σταδιακο , και κλεισμενα καινουρια και ξαναριγμενα , στο ιδιο υψος , και πεταμα ο καλυκας οταν αυτος αρχισε να σκιζετε το πλαστικο του , η στο χαρτινο , τον αρχιζω ρελι στα 69,70 χιλιοστα δυο φορες , και οταν μαλακωση το χαρτονι του εκει που γινοντε τα χειλι , τον κοβω στα 65,50 χιλιοστα , και οταν ρωτησα τον κυριο Γιαννη , μου ειπε ετσι μου ειπαν να πω , αυτα ειπα
Νικολα τα καλα φυλαγμενα απο μεταβολες θερμοκρασιας και υγρασιας φυσιγγια δεν παθαινουν τιποτα .Γνωμη μου ειναι απο την πειρα μου οτι μπορει να ειναι και καλυτερα .Αυτα ολα που λενε ειναι στο πνευμα του μαρκετινγκ για να πηγαινει ο κοσμος και να αγοραζει νεα φυσιγγια καθε τοσο .Πριν τρια χρονια ειχα παει για περδικες σε ενα Νησι στις Κυκλαδες ,και ειχα μαζι μου 5 φυσιγγια ELEY χαρτινα νουμερο 6 τα οποια μου τα ειχε δωσει πριν 50 χρονια ο μεγαλος κυνηγος Ελευθεριος Μουζακης [κλωστες πεταλουδα ]που ειχα την τυχη να τον γνωρισω και να κυνηγησω μαζι του αρκετες φορες .Λοιπον με αυτα τα φυσιγγια ερριξα στα πουλια ,και λειτουργησαν αψογα με αριστα σκοτωματα χωρις κανενα προβλημα .Στην εποχη των ,,παντογνωστων ,,που τα ξερουν ολα ακουμε πολλα και διαφορα γιατι συνηθως απευθυνονται με αυτα που λενε σε μη γνωστες της ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ.Ισα ισα που αν μεινει το φυσιγγιο ,η πυριτιδα σε στεγνο χωρο χανει την υγρασια της και γινεται πολυ καλυτερη ,γιατι εχθρος της πυριτιδας ειναι η υγρασια . ;) 8-) 8-) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση